Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Bedava Dying Light 2 Stay Human Kazan

Bedava Dying Light 2 Stay Human Kazan

Dying Light 2 Stay Human, hepimizin bildiği gibi Techland tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülecek olan bir hayatta kalma, korku, aksiyon ve rol yapma oyunu. Bu oyun da yıllardır özlemini çektiğimiz Dying Light hikayesinin devamı olarak sonunda bizleri karşılamaya hazırlanıyor.

Sevenler Sonunda Kavuşuyor

Sevenlerini yıllar sonra bile yeniden heyecanlandırmayı başaran Dying Light 2 Stay Human, biz oyuncularla sonunda buluşuyor. 2015 senesinde ilk defa karşımıza çıkmış olan Dying Light oyununun devamı olacak bu yapıtımız 4 Şubat 2022'de çıkışını gerçekleştirecek.

Dying Light 2 Stay Human
1.289,29
den başlayan fiyatlarla
Dying Light
418,80
den başlayan fiyatlarla

Peki BEDAVA Dying Light 2 Kulağa Nasıl Geliyor?

Hiç indirim beklemekle sabrınızı tüketmeden; Dying Light 2'nin içine çeken atmosferini, o korku dolu dünyasını, hiç bitmeyen aksiyonunu tatmanın tamamen ücretsiz olabileceğini söylesek ne derdiniz? Bu konuda MSI, biz oyuncuları kucaklayarak yine yapıyor güzelliğini.

MSI dying light 2

1 Şubat - 5 Mart arasında seçili MSI ürünlerinden aldığınızda; MSI adeta yemeğe son dokunuşunu yapar gibi bir de üstüne Dying Light 2 hediye ediyor. Alacağınız ürünler de Dying Light 2 dünyasında deneyiminizi en üst seviyeye çıkaracak türden. Zombilerle savaşmaya elimiz boş gitmek olmaz herhalde?

  • Kampanyanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada kodların sınırlı sayıda olduğunu belirtmekte de fayda var. 🙂

Oyunu Kaptık. Ne ile Oynayacağız? 

Diye sormanıza bile gerek yok. Bu korku dolu atmosferi iliklerinize kadar hissetmek isterseniz; Dying Light 2 deneyimini en üst seviyede yaşamanın yolu Aegis TI5'den geçiyor. 

MSI Meg Aegis TI5
MSI Meg Aegis TI5

Intel Core i7-11700K

GeForce RTX 3080

64GB RAM

PCIe Gen 4 Teknolojisi

Uzaktan da anlaşılabileceği üzere Aegis TI5 hem görünüş hem de performans anlamında devasa bir Mecha gibi. Birden fazla performans modu arasında hızlıca geçiş yapabildiğiniz, 8 çekirdek gücü ve Tek Çekirdek Turbo Frekansı ile 5.3 GHz hıza kadar çıkabildiğiniz bir oyuncu kasası kendisi. Sadece bu kadarı bile oyunlarda %22 performans artışı sağlıyor. 

Bir de buna GeForce RTX 3080 gücünü eklediğinizde en gerçekçi RayTracing grafiklerine ulaşarak 2 kat iyi performans alıyorsunuz. Ayrıca PCIe Gen 4 teknolojisi sayesinde 7,000 MB/sn’ye varan veri transferi ile önceki nesilden 2 kat daha hızlı bir deneyim yaşatıyor. AAA oyunlara ve yüksek kaliteli 4K videolara Aegis TI5 ile rahatça ulaşabiliyoruz.

RGB sevenler için ise Mystic Light RGB destekli tasarım adeta gözlere şenlik. Thunderbolt 3, 2.5G Lan, Wifi6 gibi modern standartları da içerisinde barındıran bu eşsiz PC, en yüksek beklentilerin üzerine çıkmaya hazır sizleri bekliyor. Ee, Dying Light 2'yi deneyimlenebilecek en üst seviyede oynamayı kim istemez?

Dying Light 2 Atmosferi

Dying Light 2 Stay Human; tıpkı ilk oyun gibi açık dünya, birinci şahıs, zombi ve kıyamet temalı bir oyun. İlk oyundan tam 15 yıl sonrasını konu alıyor. Bu oyunda Aiden Caldwell isminde yeni bir kahramanı yönetiyoruz.

Bilgi
Oyunda 3000 civarında parkur animasyonu olduğu doğrulandı.

Parkur hastalarını yeteri kadar tatmin edecek seviyede atlama, zıplama, tırmanma, duvarda koşma, uçma, kaçma mekanikleri de mevcut ve bunların epey bir geliştirilmiş olduğunu söylemeliyiz. Bu uçuk kaçık becerilerimizin yanı sıra kanca ve yamaç paraşütü gibi aletlerimizi de kullanarak şehirde çok hızlı bir şekilde dolaşabileceğiz - veya zombilerden kaçabileceğiz. Gerçekten de sadece zombilerden kaçtığımız Chase sekansları bu oyunda da mevcut.

dying light 2 konusu

Oynanış Mekanikleri

Yüksek bir yerden atladıktan sonra inişi hafifletmek için zombileri adeta bir yastık gibi kullanabileceğiz. Oyun, çoğunlukla yakın dövüş tabanlı gibi duruyor. Bu yakın dövüş silahlarımızın sınırlı bir ömrü var ve savaşta kullandıkça bozuluyorlar.

Arbalet, av tüfeği ve mızrak gibi uzun/orta menzilli silahlar da yine oyunda mevcut. Silahlar, başka silahları parçalayarak elde edilebilen farklı planlar ve bileşenlerle yükseltilebiliyor. Ayrıca biz de yarı enfekte olduğumuz için bazı insanüstü becerilerimiz olabilir. Yeni zombi tipleri de yine karşımıza çıkacak. İlk oyunda olduğu gibi, zombiler güneş ışığına maruz kaldıklarında yavaşlıyor, ancak geceleri daha agresif ve düşmanca oluyorlar. Ayrıca UV ışığı da yine zombileri etkisizleştiren büyük bir araç olacak.

Büyük Bir Açık Dünya

Dying Light 2, bizlerin özgürce keşfedebileceği, Avrupa'da geçen ve devasa bir kentsel açık dünya olan The City'de geçiyor. Orijinal oyundan dört kat daha büyük olan bu harita, yedi ayrı bölgeye ayrılmış ve her birinin kendine has yapıları & konumları var. Şehri keşfederken, yeni eşyalar ve silahlar yapmak için farklı hurda ve kaynakları toplayabiliyoruz. Tabii tüm dünya sadece zombilerle kaynamıyor. Farklı gruplara, yerleşimlere rastlayıp onlarla tanışabiliyor ve oyunun gidişatını etkileyen kararlar alarak kendi kaderimizi belirleyebiliyoruz.

dying light 2 hikayesi

Bu etkileşimlerin sonucu ise epey bir geniş kapsamlı. Bir yerleşimi tamamen yok etmek, başka bir gruba refah getirebilir. Belirli kararlar vermek, şehirdeki alanları açabilir veya kapatabilir. Bu durum da oyunu birden fazla oynamaya teşvik ediyor. Bir önceki oyunda olduğu gibi, bu devam oyununda da dört oyunculu co-op modu bulunmakta.

Oyunun Yaratmak İstediği Etki

Dying Light 2 Stay Human ekibi, biz oyuncularda kayıp ve korku duygusu uyandırmayı amaçlamış. Ayrıca insanlığın neslinin tükenme eşiğinde olduğunu göstermektedirler. Ekip, insanlığın kırılganlığını göstermek için, insanları barındırmak için eski binaların kalıntılarının üzerine geçici yapıların inşa edildiği, kalıcı yapıların ve beton zeminin devasa zombi orduları tarafından işgal edildiği The City'ye birkaç katman tanıtmıştır. 

Gelişmiş Hikaye Anlatısı ve Seçimlerin Etkisi

Oyunu geliştiren ekip, öncekine kıyasla anlatıya önemli ölçüde daha fazla vurgu yapıyor. Oyuncuların seçimlerine tepki veren bir hikaye yaratıldığını da ekliyorlar. Her seçimimizin gerçek sonuçlara sahip olduğu anlatılsa da bunu oyunu detaylıca incelemeden tam olarak bilemeyeceğiz.

dying light 2 ne zaman çıkacak

Hikaye ise; insanlık için ihanet, aldatma ve entrika gibi temaları aktarmayı sağlayan yeni, modern bir Karanlık Çağa odaklanıyor. 

Dying Light 2 Stay Human
1.289,29
den başlayan fiyatlarla

Anlatı tasarımı, oyuncuları NPC'lere önem vermeye, onların varlığı ve ihtiyaçları konusunda daha duyarlı olmaya teşvik ediyor.

Zombiler, ilk oyunda olduğu gibi ana düşman olmak yerine, diğer NPC'lere ilginç drama ve temalar yaratmaları için baskı yapan bir anlatım aracı haline geliyor. Ama bu seferki oyunda entrikaları yaratan tek düşmanlar zombiler olmayacak. Neredeyse zombiler kadar insan düşmanlarımız da Dying Light 2'de bizi bekliyor.