Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God's Trigger
7,85
den başlayan fiyatlarla
Pure Farming 2018
12,14
den başlayan fiyatlarla
Dying Light - Astronaut Bundle
5,17
den başlayan fiyatlarla
Battlefield Serisi ve Battlefield 2042

Battlefield Serisi ve Battlefield 2042

Battlefield serisinin son oyununun adı Battlefield 2042 olacak ve 22 Ekim 2021 tarihinde bizlerle buluşacak. Battlefield sıralaması git gide uzuyor. Peki bizleri bu oyunda neler bekliyor? Devasa bir kaos ortamı bekliyor orası kesin.

Battlefield 2042 isminden de anlaşılacağı üzere yakın bir gelecekte geçiyor. Lazer topu atan silahların olduğu kadar ileri bir tarih değil ama yine de teknolojinin büyük yer kapladığı bir tarihte geçiyor. Bu oyunda, diğer Battlefield oyunlarına kıyasla büyük ve önemli değişikler de mevcut.

Battlefield™ 2042
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla

battlefield serisi

Battlefield 2042 Yenilikleri

 • Maksimum oyuncu sayısı hem PC hem yeni nesil konsollarda ikiye katlanarak 128 kişiye çıkarıldı. Bu da iki katı kaos ortamı demek.
 • 128 kişiye ev sahipliği yapabilecek haritalar, kontrol noktaları içeren sektörlere bölünmüş durumda olacak. Bol bol bir noktadan diğerine koşturacağız.
 • Specialist adında çeşitli karakterler var ve bu karakterlerin de kendine özel sınıflandırmaları (Engineer, assault, support vb.) mevcut. Her bir specialist özel bir hikayeye, kabiliyetlere ve eşsiz ekipmanlara sahip. Ancak elbette tüm sınıflar yine tüm silahları kullanabiliyor. Herhangi bir kısıtlama yok.
 • Bu eşsiz ekipmanlardan birkaç tanesi: Tırmanmak için kullanabildiğiniz bir kanca, sağlık / canlandırma tabancası (Rainbow Six Siege’deki Doc gibi), auto-turret ve siz bir yere bakarken arkanızdan geleni farkedebilmek için hareket sensörü kabiliyeti olacak.
 • Oyun, ilk çıkışında 10 tane Specialist karakter barındıracak.
 • Live-service oyun özelliklerinin gereği Battlefield 2042 de ücretsiz ve premium Battle Pass içerecek.
 • Herhangi bir Battle Royale modu olacağı henüz duyurulmadı.
 • Oyunda her yıl 4 sezon olacak ve sezon başı yeni bir Specialist eklenmesi planlanıyor.
 • Çıkışından sonra gelecek tüm yeni haritalar ücretsiz olarak erişilebilir olacak.
 • Battlefield serisinin belki de en sevilen özelliklerinden biri olan Levolution bu oyunda da yine karşımıza çıkıyor. Oyuncuları havaya uçuran kasırgalar, kum fırtınaları, uzay roketleri gibi devasa yıkıcı olaylar oyuna tam anlamıyla farklı bir boyut kazandıracak.
 • Specialist’lerden bir tanesinin Wingsuit ile süzülebiliyor olduğunu gördük. Bu wingsuit sadece o specialist’e özelmiş ancak hangi specialist olduğu henüz belli değil.
 • Battlefield 2042 herhangi bir tek kişilik / singleplayer hikayeye sahip değil.
 • Battlefield 2042 Çıkış Tarihi: 22 Ekim 2021
 • Battlefield 2042 Hangi Platformlarda Olacak? : Steam, Epic Games Store ve Origin

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

BATTLEFIELD 2042 MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 • İşlemci: Intel Core i5 6600K/ AMD FX-8350
 • Grafik İşlemci: Nvidia GTX660/ AMD Radeon HD 7850
 • Bellek: 8 GB RAM
 • İşletim Sistemi:Windows 10
 • Boş Disk Alanı: 50 GB

BATTLEFIELD 2042 ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 • İşlemci: Intel Core i7 4790/ AMD Ryzen 5 3600
 • Grafik İşlemci: Nvidia GeForce RTX 2060/ AMD Radeon RX 5600 XT
 • Bellek: 16 GB RAM
 • İşletim Sistemi:Windows 10
 • Boş Disk Alanı: 50 GB

Battlefield Serisi Sırayla

Bildiğiniz üzere Battlefield epey uzun bir seri ve bazılarımız "Hangisi son oyundu ya?" diye sorabiliyor. Biz de sizler için Battlefield serisinin sıralamasını kısa kısa bilgilendirmeler ile yapıyoruz.

Battlefield 1942

Battlefield 1942, serinin ve genel olarak dünyanın ilk FPS oyunlarından biridir. Daha çok bayrak kapmaca ve ölüm maçı (Deathmatch) modlarına odaklanmış bir oyun olan Battlefield 1942’de oyuncular bir noktadan diğerine koşturup sürekli kontrol noktası kapmaya çalışıyorlardı. Ancak çıktığı dönemde bile belli bir sınıf sistemine sahipti. Bu sınıflar: Assault, Medic, Anti-tank, Scouts ve Engineers şeklindeydi.

Battlefield 2

Battlefield 2, tarihte biraz daha ileri giderek 21. Yüzyılın kurgusal dünya savaşını konu almayı seçmişti. Konseptin dünya savaşı olduğu Battlefield 2’de oyuncuları 15 farklı harita kucaklıyor. Bunların bazıları şehirler olurken bazıları da daha çorak topraklar olarak yer ediniyor oyunda.

Bu oyun ile beraber getirilen en büyük özellikler ise her bir haritanın en az 3 varyasonu olması ve oyun içinde sesli iletişim sağlanabilmesiydi. Böylelikle oyunun tekrar oynanabilirliği bir hayli artırılmış ve oyuncular arası oyun içi etkileşim güçlendirilmişti.

Battlefield Bad Company 2

Battlefield: Bad Company başarısından sonra, bu oyuna yeniden dönüleceğinden hiç şüphe yoktu. Bu başarı daha çok tek kişili hikayeden kaynaklandığı için Battlefield Bad Company 2 de yine singleplayer hikaye odağında tutulmuştu.

Battlefield serisi oyunları

Bu seferki tema ise 2. Dünya savaşında geçiyor. Oyuna eklenen yeni araç tipleri ile araç çeşitliliği artırılmıştı. Özellikle ses dizaynı ve atmosfer konusunda da Battlefield serisi bu oyun ile seviye atladı desek yeridir.

Battlefield: Bad Company™ 2
Battlefield: Bad Company™ 2
99,00
den başlayan fiyatlarla

Battlefield 3

Battlefield serisine en büyük soluğu getiren oyunlardan biri de Battlefield 3 oyunu olmuştu. Devasa boyuttaki haritalarda askeri jetleri uçurmak kadar zevkli bir şeyi başka bir oyunda çok zor görürsünüz. Aynı zamanda bir maçta bulunan oyuncu sayısı da 64’e çıkarılmıştı. 

battlefield oyunları

Multiplayer modunun yanı sıra tek oyunculu hikaye modu ve co-op görevler de Battlefield 3’de unutulmamıştı. Her türden oynanış stilini benimseyen oyunculara hitap eden bir oyundu. Belki de hala öyledir.

Battlefield 3™
Battlefield 3™
40,00
den başlayan fiyatlarla

Battlefield 4

Battlefield 3 ile getirilen devasa boyutlardaki araç savaşları Battlefield 4’de de yerini koruyor. Aynı zamanda hem eski hem de yeni özellikleri bir arada görmek de yine mümkün.

battlefield oyunları

Oyuna getirilen en büyük yeniliklerden biri de oyuncuların bulundukları harita ile fiziksel temasa girebilmeleri olmuştu. Ama bu temaslar ufak çapta değil. Yani bir yere roket atar ile sıkıyorsanız, onun etkisini gerçekten görebiliyorsunuz. Aynı zamanda Levolution mekanikleri ile haritaya devasa çapta hasarlar verebiliyorsunuz. Görselde de görebileceğiniz gibi gerçekten devasa çapta. Ancak üçüncü oyuna kıyasla çok da bir yenilik var diyemeyeceğiz. Daha çok üçüncü oyunun biraz daha cilalanmış versiyonu gibi bir oyun olmuş Battlefield 4. 

Battlefield 4™
Battlefield 4™
150,68
den başlayan fiyatlarla

Battlefield 1

Battlefield 1, serinin en çok beğenilen oyunu oldu ve seri bu oyunla birlikte çok büyük bir ivme kazandı. Oyun 1. Dünya savaşında geçiyor ve birden çok cepheyi deneyimlememizi sağlıyor. 

Savaşlarda kullanılan zehirli gazlar ve ateş püskürten silahlar tamamen 1. Dünya Savaşından esinlenilmiş nitelikte. Görsellik ve atmosfer konusuna değinmeye bile gerek yok. Tamamen üst seviye bir iş çıkartılmış ve gerçekten savaştaymış hissi alabiliyorsunuz bu oyunda. Süngü ile düşmanların üzerine koşturup kalplerine bile saplayabiliyorsunuz. 

en iyi battlefield oyunları

Multiplayer modunun yanı sıra tek kişilik hikayesi de bir o kadar tatmin edici ve doyurucu nitelikte. Hikayede ilerleyebileceğiniz birden çok cephe ve farklı karakter ile savaşın farklı perspektiflerini tümüyle görebiliyor ve deneyimleyebiliyorsunuz.

Battlefield V

Battlefield 2042 oyunundan hemen bir önceki oyun da Battlefield V oldu. Bu oyun da yeniden 2. Dünya savaşına dönmeyi tercih ediyor. Tıpkı Battlefield 1’deki gibi savaşın farklı perspektiflerini deneyimleyebileceğiniz benzer bir tek kişilik hikaye modu ve operasyon modları sunuyor. 
Multiplayer modu ise her zamanki gibi Battlefield serisine yakışır düzeyde. Devasa haritalar, devasa araçlar / jetler ve devasa bir kaos ortamı bu oyunda da mevcut. 

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

Battlefield 5'in bu devasa kaos ortamını bir de devasa güçte bir cihazla deneyimlediğiniz zaman oyun tadından yenmiyor resmen. Havada uçuşan en küçük partiküle kadar her şeyi görebilir ve o atmosferin gerçekten bir parçası olabilirsiniz.

Battlefield V
Battlefield V
302,45
den başlayan fiyatlarla

battlefield V