Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Başarıyı Sonradan Yakalayan Oyunlar

Başarıyı Sonradan Yakalayan Oyunlar

Her gün yeni bir video oyunu piyasaya sürülüyor. Bu oyunlardan bazıları hemen unutuluyor, bazıları satış sıralamalarının liderliğine oynuyor, bazıları da yaşadıkları büyük başarısızlıklar ardından adeta küllerinden tekrar doğuyor.

Başarısız bir şekilde çıkıp, sonradan başarıyı yakalayan oyunlar isimli koleksiyonumuzda ise tam olarak o tip oyunlardan bahsedeceğiz. Bakalım hangi yapıtlar çıktığı dönemde olumsuz yorumlar aldı ve daha sonrasında bir şekilde kendisini düzeltmeyi, oyunculardan olumlu notlar almayı başardı?

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Şu sıralar, en iyi rekabetçi nişancı oyunları arasında yer alan Tom Clancy's Rainbow Six Siege, çıkış döneminde pek de tutmamıştı. Birçok oyuncu, birkaç saatlik deneyim ardından bu oyunda özel bir şey olmadığını düşünüp, başka oyunlara yönelmişti. Ubisoft ise tam 1 sene içerisinde bolca güncelleme ve ek içerik ile oyunu güzel bir noktaya çekmeyi başardı. Sonucunda ise Tom Clancy's Rainbow Six Siege, elektronik spor dalının bile en aktif video oyunlarından biri olmayı başardı.

rainbow six siege oyun

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
78,32
den başlayan fiyatlarla

Fallout 76

Bethesda şirketinin arkasında bulunduğu Fallout 76, oldukça olumsuz yorumlar eşliğinde piyasaya sürülmüştü. Oyun, hem kalite açısından oldukça düşüktü, hem de içerisinde eğlenceli pek bir içerik yoktu. Bethesda, tam olarak bu başarısızlıktan geri dönmeyi başaramadı ama kötü zamanlarında Fallout 76 oyununu bırakmayan sıkı kitle, ek içerikler ve ciddi hata düzeltmeleri güncellemeleri ardından çok daha başarılı bir oyunu oynamaya devam edebildi. Yani, yine bir oyunun topluluğu kazandı.

Fallout 76 oyun

Fallout 76
Fallout 76
349,00
den başlayan fiyatlarla

Final Fantasy XIV Online

Final Fantasy XIV Online, çıkışını gerçekleştirdiği zaman belki de senenin en kötü oyunlarından biriydi. Square Enix, bu oyunun başarısızlığının Final Fantasy markasını çok olumsuz etkileyeceğini düşündü, oyunu iptal etti ve daha sonradan yine yapımcılar ve yönetmenler değiştirilerek, Final Fantasy XIV Online tekrardan geliştirildi. Neredeyse tamamen değişmiş bir şekilde tekrar piyasaya sürülen bu oyun, 2020 senesinin içerisinde bile en iyi MMORPG yapıtlarından bir tanesi olarak gösteriliyordu.

Final fantasy 14 online oyun 2021

FINAL FANTASY XIV Online
FINAL FANTASY XIV Online
42,99
den başlayan fiyatlarla

Among Us

Twitch ve YouTube gibi platformlar sayesinde başarıya kavuşan Among Us, aslında 2018 senesinde piyasaya sürülen ve sesini hiç kimseye duyuramamış olan bir mobil oyundu. 2020 senesinde ise bazı içerik üreticileri bu oyunu keşfetti, Twitch ve YouTube gibi platformlarda içerikleri üretildi ve kar topu misali Among Us, ünlülerin bile oynadığı bir oyun haline geldi. Şu sıralar Among Us yine kalabalığın içinde kaybolacak duruma kadar düşüyor olsa bile geliştirici ekip, yeni içerikler ile bu oyunu destekleme konusunda kararlı.

Among us co op oyun

Among Us
Among Us
8,00
den başlayan fiyatlarla