Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Propnight
32,00
den başlayan fiyatlarla
Journey
19,00
den başlayan fiyatlarla
Dead by Daylight
Ücretsiz
Bağımlılık Yapan Roguelite Oyunlar

Bağımlılık Yapan Roguelite Oyunlar

Aslında çok uzun süredir hayatımızda olan Roguelike türü, bir süre boyunca net bir resmi tanımlamaya sahip değildi. Bu yüzden de temeli aslında farklı olan birçok oyun, kendisine Roguelike diyebiliyordu. Birkaç sene önce ise bu tür için resmi bir tanımlama geldi.

Rastgele bölüm oluşumu, kalıcı ölüm, sıra tabanlı dövüş/savaş, 1'den fazla çözüme olanak sunan kompleks yapı, kaynak yönetimi ve Hack & Slash mantığını içerisinde bulunduran tüm oyunlara Roguelike adı koyulurken, bu tanımlamaya net olarak uymayan oyunlar için de yeni bir tür doğdu: Roguelite. Şimdi ise bu türün ilgi çekici ve bağımlılık yapan oyunlarına yer vereceğiz.

Crypt of the NecroDancer

Crypt of the NecroDancer, oynayabileceğiniz en farklı Roguelite türündeki oyunlardan bir tanesi. Bu oyunda Roguelite ile ritim türü birleşiyor ve tempoya ayak uydurarak oyunu oynamaya çalışıyorsunuz. Müziklerin ön plana çıktığı Crypt of the NecroDancer oyununa kendi istediğiniz müzikleri de MP3 olarak ekleyebiliyorsunuz ve oyun, o müziklerin temposunu otomatik olarak algıyalabiliyor. Mesela, zor bir deneyim istiyorsanız yüksek tempolu, hızlı bir müzik ile bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyunun orijinal halinde de Danny Baranowsky tarafından bestelenen müzikler yer alıyor.

crypt of the necrodancer

Crypt of the NecroDancer
Crypt of the NecroDancer
24,00
den başlayan fiyatlarla

Skul The Hero Slayer

Imperial Army ile tek başımıza savaşacağımız ve kralımızı kurtarmaya çalışacağımız Skul The Hero Slayer oyununda da oldukça eğlenceli bir Roguelite deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Aksiyon ve iki boyutlu platform ögelerini de içerisinde bulunduran bu oyunda adeta tek başımıza bir ordu oluyoruz ve birbirinden farklı zor şartların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Skul karakterini yönettiğimiz bu oyunda oldukça farklı yetenekler edinebiliyoruz ve hatta farklı kahramanlara bile geçiş yapabiliyorsunuz. Son olarak, oldukça zorlu bölüm sonu karşılaşmaları da bu yapıtta bulunuyor.

skul the hero slayer

Skul: The Hero Slayer
Skul: The Hero Slayer
32,00
den başlayan fiyatlarla

Risk of Rain 2

Oyuncular tarafından çok sevilmiş olan Roguelite oyunu Risk of Rain, serisinin ikinci yapıtı ile geri döndü. Risk of Rain 2, tek başınıza veya çoklu oyunculu olarak arkadaşlarınızla, sizleri bir uzaylı gezegenine atıyor. Amacınız ise bu kaos dolu ortamda bolca aksiyon yaşayarak kaçmak. Birbirinden farklı ganimetleri birleştirip, farklı kombinasyonlar oluşturabileceğiniz bu video oyununda 10 adet de oynanabilir karakter yer alıyor. Bu karakterlerin tamamı size farklı maceralar yaşatabiliyor. Bu sayede de aslında Risk of Rain 2 oyununa bolca tekrar oynanabilirlik eklenmiş oluyor.

risk of rain 2

Risk of Rain 2
Risk of Rain 2
58,00
den başlayan fiyatlarla

Gunfire Reborn

Roguelite, birinci şahıs nişancı ve rol yapma mantıklarını içerisinde en iyi şekilde bulundurmaya çalışan Gunfire Reborn, farklı seviyelerden oluşan ve henüz erken erişim sürecinde olan bir macera oyunu. Risk of Rain 2 oyununda olduğu gibi bu oyunda da birbirinden farklı kahramanlar yer alıyor ve onları kontrol ederek farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Roguelite ve rol yapma mantığından ötürü rastgele olarak düşen silahları kullanarak, rastgele oluşan seviyelerde eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz. Eğer bu oyun türünü birinci şahıs bakış açısından denemek istiyorsanız, Gunfire Reborn oyununu tercih edebilirsiniz.

Gunfire reborn

Gunfire Reborn
Gunfire Reborn
78,00
den başlayan fiyatlarla

GetsuFumaDen Undying Moon

Konami şirketinin Roguelite oyunu olmaya hazırlanan GetsuFumaDen Undying Moon, erken erişim seviyesinde ve her şeyden önce Japon ukiyo-e sanat tarzı ile dikkat çekiyor. Bahsi geçen bu tarzdan ilham alan GetsuFumaDen Undying Moon dünyası, oldukça ölümcül bir yapıya da sahip. Bu video oyununda bolca bölüm sonu canavarı bulunuyor ve iblis lordu, dev bir kırkayak ve beş başlı bir hidra, karşınıza çıkabilecek olan korku dolu canavarlardan sadece birkaçı. Silaha dayalı bir benzersiz ve aksiyon dolu bir savaşı da içerisinde bulunduran bu oyun, Roguelite türünün sıradaki büyük oyunu olmaya hazırlanıyor.

getsufumaden

GetsuFumaDen: Undying Moon
GetsuFumaDen: Undying Moon
40,00
den başlayan fiyatlarla

Dead Cells

Sıradaki roguelite olarak nitelendirebileceğimiz oyunlardan diğeri ise Dead Cells. Motion Twin'in elinden çıkmış olan bu oyun, roguelite oyunlar arasında tekrar oynanabilirliği en yüksek oyunlardan birisi. Oyun, her öldüğünüzde size rastgele oluşturulmuş bir dünya sunuyor ve bir önceki sefer keşfettiğiniz eşyaların yerleri de tamamen farklı oluyor. Böylelikle hiçbir zaman aynı yerleri gezmemiş oluyorsunuz. Özetle her seferinde bambaşka bir deneyim sunuyor bu oyun bize. Kesinlikle denemeniz gereken oyunlardan.

Dead Cells
Dead Cells
39,00
den başlayan fiyatlarla

Dead Cells