Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
Babanızla kavga ettiğiniz oyunlar

Babanızla kavga ettiğiniz oyunlar

Babanızın baş düşman olduğu oyunların olduğunu biliyor muydunuz? Karşınızda babanıza utanmadan sıkılmadan el kaldırıp patakladığınız oyunlar!

Oyun dünyasında konu bulmak ve yaratıcılığın sınırlarını aşmak pek zor değil. Oyun geliştiricilerinin elinde imkanlar dahilinde oyuncuları derinden etkileyen oyunlara bu zamana kadar şahitlik ettik. Bir konu var ki bizleri bile derinden etkiliyor.

Babanızın baş düşman olduğu oyunlar, özellikler Türk oyuncuların örf ve adetleri ile çelişmesine neden oluyor. Biz de bu içeriğimizde babadır atadır evimizin direğidir demeden babanıza pata küte daldığınız oyunları listeledik.

Bu liste spoiler içerebileceği için çok dikkatli olmanızda fayda var. Bu yüzden artık kültleşmiş eski oyunları yani herkesin oynayıp bitirdiği oyunları listelediğimizi belirtelim.

Babaya el kalkar dedirten oyunlar

Bayonetta

Oyun dünyasında yer edinmiş olan Bayonetta, Nintendo'ya özel olmaktan çıkıp PC'ye de gelmişti. PC'deki hack and slash açlığını doyuran Bayonetta, oradan oraya uçup kaçtığınız Japon kafası bir oyun olarak batılı ülkelerde büyük beğeni topladı.

Bayonetta, aydınlık ve karanlık güçlerle çalışan mistik bir dünyada geçiyor. Bu dünyanın iki klanı olan Lumen Sage ve bir Umbra Witch'in çatışmasını konu alan oyunda babamız Balder'ı pataklamak için yola koyuluyoruz. Balder, aydınlık tarafı temsil etmesine rağmen bazı olayları manipüle ederek kendi çıkarları için farkında olmadan karanlık tarafa hizmet eder. Tabii biz de boş değiliz. Baba mama dinlemeden bu olaya el atarız. 

Bayonetta ablamız, bu olaya daha fazla sessiz kalamaz ve maceranın ortasında babasını dövmek için ararken kendini buluverir.

Bayonetta
Bayonetta
60,00
den başlayan fiyatlarla

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II'de William BJ Blazkowicz’in babası Rip ile tanıştığınızda, bu adamın kim olduğunu anında anlıyorsunuz. Oyunda size Rip'in oğlunu ve eşini defalarca taciz edip dövdüğünü hunharca gösteriyor. Böyle baba olmaz olsun dedirten Wolfenstein II'nin aslında özünü Rip oluşturuyor diyebiliriz.

Çünkü Rip'in bize uyguladığı adam olacaksın şeklindeki baskılar William BJ Blazkowicz'i Nazi avcısı yapıyor. Artık çocuklukta nasıl bir travma yaşadıysa Blazkowicz, önüne geleni kesip biçiyor. 

Yahudi olan eşini Nazi'lere teslim eden aynısını daha sonra Blazkowicz'e yapmak isteyen ahlaksız Rip, nihayetinde tahtalı köyü boyluyor. Hem de ölümü biricik oğlu Blazkowicz'in elinden oluyor. 

Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus
134,00
den başlayan fiyatlarla

Tekken

Küçüklüğümüzün oyunu olan Tekken, aslında bir intikam oyunu olarak hayata geçirildi. Mishima ailesinin arasındaki çatışmanın sonucunda ortaya çıkan ve ikonikleşen Jin karakteri ile babamızın öcünü almaya yola koyuluyoruz. Aslında babamızı büyük dedimiz öldürüyor. Anlayacağınız tam bir kan davası gibi bir olayın içerisindeyiz.

Mishima ailesinin tarihçesi
Mishima ailesi aslen Japon İmparatoruna hizmet eden bir savaşçı klanıydı. Klanın kökeni, Taira ve Minamoto klanlarının zamanındaki Heian dönemine (794 - 1185) dayanmaktadır. Aile, 2. Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden yararlandı ve Japonya'ya askeri kaynaklar sağlamaya odaklanan bir endüstriyel imparatorluk kurdu.

 

Şimdi gelelim babadan oğula nesil bunlar dediğimiz Tekken'in hikaye akışına. İlk Tekken oyununda Heihachi, oğlu Kazuya'yı uçurumdan atıyor. İkinci oyunda Kazuya düştüğü uçurumdan iblis olarak kurtuluyor ve Heihachi'yi volkanın içine atıyor.

Bu noktada serinin üçüncü oyunu çıkıyor ve Kazuya'nın oğlu Jin devreye giriyor. Serinin dördüncü oyununda Jin olarak babamıza düşman kesiliyoruz. Vay efendim sen dedemizi nasıl öldürürsün gibisinden.

Heihachi’nin babası olan Jinpachi ise serinin beşinci oyununda devreye giriyor. Jinpachi nazik bir adam olmasına rağmen iblisler ile kafayı bozmuş durumda. Şeytana tapmaya başlayan Jinpachi amcamızın Jin'i kendi tarafına çekip Devil Jin'in oluşmasını sağlıyor. Nasıl ama bizim töre dizilerinden bir farkı yok demi Tekken'in?

Metal Gear Solid 3

Metal Gear serisi, son oyunlarında ebeveyn ile çocuk ilişkileri temalarına daha az değinmeye başladı. Ancak serinin üçüncü oyunu olan Metal Gear Solid 3 ebeveyn ile çocuk ilişkisini seride en iyi şekilde işlemeyi başaran oyun oldu. Babamız aslında Snake'i olduğu gibi yetiştiren kalifiyeli bir askerdi. Ama sonra babamız kaçıyor ve Snake'i duygusal olarak yaralıyor.

Snake, Boss'u temsil ettiği ve yaptıklarından ötürü idolleştiriyor. Ancak Snake insanlığını tanımakta başarısız oluyor. Çiçek tarlasındaki son savaştan önce, Boss Snake'ten hayatının en iyi 10 dakikasını yaşatmasını istediğini söylüyor. Düello boyunca Boss, Snake'in gelişimini ve becerisini övüyor ve öğrencisiyle gurur duyuyor.

Tabii bu övmenin aslında bir bedeli var. Babamız düelloyu kaybetmek istiyor. Nitekim gardını indiren babamızı çat diye öldürüveriyoruz. Bu babamızın bize verdiği son ders olarak hayatımızda yer ediniyor. 

God of War

Listemizi en iyi baba-oğul dövüşü ile sonlandıralım. God of War efsanesini bilmeyen yoktur. Oyundaki baş karakterimiz Kratos, tanrıların tanrısı olan Zeus'un babasının olduğunu serinin ikinci oyununda öğrenir. Krallıktan uzakta bir yaşam süren Kratos'un hikayesi aslında oldukça üzücü. Tanrıların tanrısı olan ahlaksız Zeus, Kratos'un annesi olan Callisto'ya tecavüz etmiştir.

Mitolojide Kratos kimdir?
Yunan mitolojisinde, Kratos dayanıklılık ve gücün tecessümüdür. Pallas ve Stiks'in oğludur. Kratos ölümlü yarı-tanrıdır. Kratos ve kardeşleri Zelus, Nike ve Bia'nın Zeus'un kanatlı güçleriydiler.

 

Bir tecavüz sonucu dünyaya gelen ve babasının tanrı olması ve annesinin de insan olmasından dolayı Kratos yarı tanrı güçleri ile intikam almak için yola koyuluyor.

 

 

God of War 2'de babamız Zeus ile dövüşmek için katliamlar yapan Kratos, insanlığından çok şey kaybetmiştir. İyi/kötü kavramını yitirmeye başlayan Kratos, babası Zeus ile oyunun sonunda kapışıyor ve tanrıların tanrısı denilen tecavüzcüyü gebertene kadar dövüyor.