Aşırı Zor Bölümleri Olan Oyunlar

Aşırı Zor Bölümleri Olan Oyunlar

Video oyunlarındaki maceralarımız her zaman sakin geçmez. Bazı zamanlarda oyun geliştiricileri, oyuncuların önüne engel niteliğinde bölümler atabilir. Bu bölümler, oyunun normal temposundan çok daha farklı bir seviyede olur ve oyuncuları oldukça zorlar.

Aşırı zorlayıcı bölümleri olan oyunlar isimli koleksiyonumuz ile de tam olarak bu konuya değineceğiz. Bakalım hangi video oyunlarında oldukça zorlayıcı, birbirinden farklı belli başlı zor bölümler yer alıyor?

DOOM Eternal

DOOM Eternal aslında tek başına gayet zorlu bir oyun olabilir. Özellikle de daha yüksek zorluk seviyelerinde bu oyunu deneyimliyorsanız ama her ne olursa olsun, Marauder her zaman oyuncuları zorluyor. DOOM serisi için yeni bir mini bölüm sonu canavarı tipi olan Marauder, sersemletilene kadar tüm saldırılarınızdan korunabiliyor ve bu yüzden de oldukça zor bir şekilde öldürülüyor. Bu arada, Marauder isimli bu düşmanı sersemletmek de öyle kolay değil. Özellikle kendisi sürekli olarak alevli köpekler ortaya çıkartırken, dikkatimizi toplayabilmemiz zorlaşabiliyor.

Doom eternal

DOOM Eternal
DOOM Eternal
189,04
den başlayan fiyatlarla

Yakuza: Like A Dragon 

Yakuza: Like A Dragon, kendi serisini JRPG tarafına biraz daha taşıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi her JRPG tipi video oyununda olduğu gibi bu oyunda da oldukça zorlu bir bölüm bulunuyor. Yakuza serisinin ikonik isimlerinden olan Majima ve Saejima, bu yeni oyunun sonlarına doğru bölüm sonu karşılaşması olarak karşınıza çıkıyor. Bu çılgın ikiliyi yenebilmek ise özellikle ilk denemede oldukça zor. Eğer oyunu çok kolay bir seviyede oynamıyorsanız, bu bölüm sonu karşılaşmasından ilk sefer sağ çıkmayı sakın beklemeyin. Ayrıca, seviye olarak da siz ne yaparsanız yapın, bu ikili her zaman sizden daha güçlü oluyor.

Yakuza: Like A Dragon 

Yakuza: Like a Dragon
Yakuza: Like a Dragon

Spelunky 2 

Eğer ilk defa bir Spelunky oyunu oynuyorsanız, Spelunky 2 oyununun ilk bölüm sonu canavarı olan Olmec sizi mutlaka zorlayacaktır. Kendisinin zor olmasına şaşırmamak gerekiyor; Olmec, ilk oyunun final bölüm sonu canavarıydı. Oyuncuları ilk oyunda ciddi anlamda zorlamış olan bu karakter, ikinci oyunda da geleneğini hiç bozmuyor. Hatta, sadece Olmec sayesinde bile Spelunky 2 oyununu 2020 senesinin en zorlu oyunlarından biri olarak gösterebileceğimize inanıyoruz. Ayrıca, bu bölüm sonu canavarını 1 kere değil, 2 kere yenmeniz gerekiyor. Hatta, ilk oyunu sayarsanız, o sayıyı 3 yapmanız gerekiyor.

Spelunky 2 

Spelunky 2
Spelunky 2

Resident Evil 3 

Resident Evil 3: Nemesis oyunundan Nemesis isimli düşmanımız, orijinal oyunun yeniden yapımı olan Resident Evil 3 ile çok daha zorlu bir hal alıyor. Nemesis, çok da dinamik bir düşman değil ve kendisi sadece belirlenen noktalarda karşımıza çıkıyor ama her defasında da bizi inanılmaz zor durumlara sokmayı başarıyor. Resident Evil 3 oyununun ilk anından en sonuna kadar sürekli olarak savaştığımız Nemesis, video oyunlarındaki en büyük engellerden birisidir bizce. Aynı zamanda kendisi oldukça korkunç olduğu için psikolojik anlamda da etkilenmemek elde değil.

Resident evil 3

Resident Evil 3
Resident Evil 3
259,00
den başlayan fiyatlarla

Mafia: Definitive Edition 

Orijinal Mafia oyununun en zor bölümü, o ikonik araba yarışı kısmıydı. Bu bölümde, kendi arabamızı alıyoruz ve pistte ufak bir yarış yapıyoruz. Yalnız, oyunun tamamına göre bu yarış görevi o kadar zordu ki oyunculara ciddi anlamda engel oluyordu. Orijinal oyunun yeniden yapımı olan Mafia: Definitive Edition da bu yarış bölümünü içerisinde bulunduruyor ama bu sefer bölümün zorluk seviyesi dengelenmiş oluyor. Yine de bu oyunu klasik zorluk seviyesinde oynayabilirsiniz ve Mafia: Definitive Edition oyununda da aynı engel ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mafia: Definitive Edition 

Mafia: Definitive Edition
Mafia: Definitive Edition
323,96
den başlayan fiyatlarla