Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,12
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,20
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,72
den başlayan fiyatlarla
Age of Empires 4 ve AoE Serisi

Age of Empires 4 ve AoE Serisi

Age of Empires IV, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayımlanan, yaklaşmakta olan bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Age of Empires serisinin dördüncü ürünüdür.

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires 4 PC için 28 Ekim 2021'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun teması ise Orta Çağ'da olacak. Diğer temalar arasında İngiltere'nin Norman Fethi hakkında bir hikaye anlatan bir içerik de olacak.

Oyun Mekanikleri

Çoğu oyun mekaniği, doğrudan Age of Empires II yapıtından taşınacaktır. Örneğin, kaynakları etkili bir şekilde kullanmak yine bırakma siteleri gerektirecek, taşlar tekrardan kaynak listesine geri dönecek ve Keşişler, birimleri dönüştürebilecek. Bir kalıntı tutarken, keşişlerin bir dönüştürme etki alanı olacak. Bu mekanik, Age of Empires II için tasarlanmıştı, ancak hiçbir zaman eklenmemişti.

Age of Empires IV
656,38
den başlayan fiyatlarla
Age of Empires II: Definitive Edition
328,02
den başlayan fiyatlarla

Age of Empires 4 Medeniyetler & Ülkeler

Oyunun piyasaya sürülme tarihinde mevcut 8 medeniyet olacak İngilizler, Çinliler, Moğollar, Delhi Sultanlığı, Fransızlar, Abbasi Hanedanı, Kutsal Roma İmparatorluğu ve Ruslar.

age of empires 4 medeniyetler

Age of Empires 4 Hikayesi

Age of Empires IV, oyuncuları etkili liderlere komuta ederken, geniş krallıklar kurarken ve Orta Çağ'ın en kritik savaşlarından bazılarında savaşırken çağlar boyunca bir yolculuğa çıkarıyor. Norman Seferi'nin başlangıcında - Age of Empires IV oyununda mevcut dört seferden sadece biri - Normandiyalı William, İngiltere'yi fethetmek ve onun yeni kralı olmak için zorlu bir yola çıkıyor. Ardından, tüm oyuncuların ön koltukta olduğu destansı bir veraset, aile çatışması, anarşi ve isyan hikayesi var.

 age of empires 4 ne zaman çıkacak

Sıradaki hikayede ise yıllarca süren İngiliz baskınıyla harap olan Fransa, saldırıya direnmek için gücünü toplamalı. Bir yüzyıl boyunca, bu kırılgan ülke, Jeanne d'Arc adında bir köylü kızının şiddetli kararlılığı ve top ateşinin patlayıcı gücü sayesinde gelişiyor. 100 Yıl Savaşı hikayesi sırasında oyuncular Fransa'yı savunacak, savaşın gidişatını değiştirecek ve Fransız ulusunun temellerini atacak.

Moskova'nın yükselişinin hikayesi, Moskova Nehri üzerindeki mütevazı bir karakolda başlıyor ve yeni bir süper gücün ortaya çıkmasıyla sona eriyor. Ruslar ve onların ikonik liderleri olarak oynayan oyuncular, Moğol istilasının acımasız vahşetine karşı savaşacak, müttefikleri ve düşmanları birleştirecek ve boyun eğdirmeden bağımsızlığa kadar bir servet değişikliğini zorlayacak.

age of empires 4 çıkış tarihi

İmparatorluklarını başlatmak için oyuncuların temel kaynakları bulmak için çevrelerindeki dünyayı keşfetmeleri gerekecek. Bu kaynakları kullanarak binalar inşa edecek, birimler üretecek ve ekonomilerini inşa edecekler - bir yandan da düşman baskınları ve saldırılarına karşı savaşacaklar. İmparatorluğunuza çağlar boyunca rehberlik edin ve doğru zaman geldiğinde düşmanlarınıza imparatorluğunuzun tüm gücüyle saldırın, zafer talep edin!

Age of Empires IV
656,38
den başlayan fiyatlarla
Age of Empires II: Definitive Edition
328,02
den başlayan fiyatlarla

İngiliz ve Moğol kuvvetleri arasındaki ortaçağ savaşı da gösterildi. 16 Mart 2021 tarihinde ise daha ayrıntılı oynanış görüntüleri gösteren ve ayrıca bilinen diğer iki medeniyet olan Çin ve Delhi Sultanlığı'nı da içeren hayran önizlemesi yayıkmlandı. Microsoft, E3 2021 sırasında oyunun 28 Ekim 2021 tarihinde PC için Xbox Game Pass üzerinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.