Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Ken Follett's The Pillar of the Earth Hikayesi

Ken Follett's The Pillar of the Earth Hikayesi

Ken Follett's The Pillars of The Earth oyunu Ken Follet’in yazdığı romandan uyarlama bir oyundur. İngiltere’nin 12.yüzyılında geçen savaşın sonuçlarını, katedralin insanların güvenini kazanmak için neler yapabileceğini öğreneceğiz bu oyunla.

Oyunda biraz entrika, biraz drama bulunmakta. Bu oyunda yapacağınız seçimler oyunun sonunu etkilemektedir. Bu tür oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Oyunu ilk açtığımızda oyun bizi çok sakinleştirici bir müzikle karşılamakta. Oyun açıldığında ekranda ilk olarak karda oluşan bir sürü ayak izi görmekteyiz. Daha sonra kamera yavaş bir çekimde yukarıya kalkmakta ve mükemmel bir orman manzarasıyla karşılaşmaktayız.

Ken Follett's The Pillars of the Earth
Ken Follett's The Pillars of the Earth
79,00
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Hikayesi

Ormana doğru kamera gitmekte ve orada hamile bir kadın yanında sarışın küçük bir kız, sarışın genç bir erkek çocuğu ve kadının eşini görmekteyiz. Baktığımızda çok zor koşullarda oldukları anlaşılmakta. Oyun bizden birkaç basit görev istedikten sonra son görevi de yapıp eşimizin yanına dönerken karga sesi duyuyoruz. Hemen hemen her oyunda denk geldiğimiz lanetli karga bu oyunda da bizi bakıyor ve bağırıyor. Bunun iyi bir şey olmadığını karakterimizde yani Tom’da anlıyor. Biraz zaman sonra eşimizin doğumunun vaktinin geldiğini fark ediyoruz ve kendisine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama nafile eşimizi oracıkta kaybediyoruz. Çocuk doğuyor. Asıl oyun bu sahneden sonra başlıyoruz.

the pillars of the earth hikayesi

Tom yeni doğmuş çocuğunu orada bırakıp diğer iki çocuğu ile gidiyor. Burada kendisini çok sorguluyor hatta sinirleniyoruz kendisine nasıl olurda bunu yapabilir diye. Daha sonrasında diğer karakterimiz Keşiş Philip’in hayatına biraz göz atıyoruz. Kendisi ne kadar bir keşiş olsa da aslında dinini ve inancını asla sorgulamaktan geri durmayan ve doğru olanı bulmaya çalışan birisidir. Bir diğer karakterimiz Aliena, Shiring kontunun kızıdır. Kendisi soylu bir aileden gelen evlilik teklifini reddetmesi üzerine ortalığın karışmasına, savaşın alevlenmesine sebep olmuş ama asla kendinden ödün vermemiş cesur bir kadındır. Aliena hem kardeşinin hem de kendi yaşamını sürdürebilmek için türlü mücadeleler verecektir. En sonuncu karakterimiz ise Jack’dir.  Jack, ormanda annesi Ellen ile yaşamaktadır. Tüm olaylar aslında birbiri ile bağlantılıdır.

Tom, çocuğunu bırakmanın pişmanlığı ile geri dönerken. Jack annesinin peşine gitmek istediği için Tom’un bıraktığı bebeği kim aldığını görmüş ve Tom ile karşılaşmıştır. Bu karşılaşma sonucu annesi, Tom ve Tom’un ailesi ile beraber bebeği geri almak adına Kingsbridge’e giderler. Ama öğrenirler ki bebek kesişlerin elinde ve geri almaları çok zor. Bu yüzden Kingsbridge’de kalmaya karar verirler. O sırada Aliena’nın olayları başlar ve bir şekilde onun da yolu Kingsbridge’e düşer.

Jack ve Aliena birbirleriyle tanışır ve oyuna aşk teması da eklenmiş olur. Tabi sadece bu ikisi arasında ki aşkı değil Tom ve Ellen arasında da oluşan kıvılcımlara şahit olacağız. Bu oyunda aşk, ihanet, entrika ne ararsanız bulunmakta. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor ve kime güveneceğinizi asla kestiremiyorsunuz. Yaptığınız her seçimin bir sonucu olduğu için ince eleyip sık dokumanız gerekiyor.

the pillars of the earth hikaye

Kilisenin insanları nasıl manipüle ettiğine şahitlik ediyor bunları önlemek için oldukça fazla mücadele ediyorsunuz. Bu mücadelemize aslında keşiş olan Philip’te yardımcı oluyor.  Jack kayıp geçmişini öğreniyor. Aliena ile ayrılıyorlar. Jack babasını bulmak için çok uzak ülkelere gidiyor. Aliena başkası ile evleniyor ama evi terk edip Jack’e geri dönüyor. Çünkü evli olduğu insanı hiç sevmiyor. Baş keşişin çeşitli sinsiliklerini görüyoruz. Altta yatan üstü gömülmüş olan kirli sırları ortaya çıkarmaya çalışıyor ve bu uğurda başımıza birçok bela alıyoruz.

Ken Follett's The Pillars of the Earth yayınları