Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Just Cause 3 İnceleme

Just Cause 3 İnceleme

Oyun oynamak keyif işidir değil mi? Hepimiz günlük hayatın koşuşturmacası ve stres dolu halinden uzaklaşmak için sarılırız oyunlara. Bir kaçıştır bizim için, bir nefes molası.

Ailemizden ve işimizden arda kalan zamanlarda bayılırız bu evrende vakit geçirmeye. Bugün içeriğimiz de tam kafa dağıtmalık ve stres atmalık bir yapım olan, Avalanche Studios’un 1 Aralık 2015 günü oyuncularla tanıştırdığı Just Cause 3. O halde hikayesine değinerek başlayabiliriz.

8Çok İyi
  • Kaliteli görsellik
  • Çok uygun fiyat
  • Zengin oynanış
  • Türkçe dil desteği yok
  • Oyunun hikayesi çok sığ bulunabilir

Hikayesi

Bir önceki oyunun 6 sene ilerisine gidiyoruz. Kahramanımız Rico Rodriguez, işgal altındaki memleketi Medici’ye döner ve büyük bir direnişe ön ayak olarak şehrini, Sebastiano Di Ravello isimli diktatör ve askerlerinden kurtarmak için büyük bir mücadele başlatır. 

Medici’de hali hazırda ufak isyan kıpırdamaları varken Rico’nun gelişiyle hareket çok büyük boyutlara ulaşacaktır. 

Just Cause 3 oyun

Detaylar

Yapım açık uçlu bir dünyaya sahip aksiyon macera oyunudur. Adından da anlaşılacağı üzere oyunda tam bir kaos hakim. Patlamalar, çatlamalar bir an bile hız kesmiyor. Başrolümüz Rico da tam bir aksiyon adamı. Uçaktan atlayan, binaların tepesinde gezen, gökte süzülen bir direnişçi kendisi.

Ödüllü Oyun
Just Cause 3, 2017 Steam ödüllerinde “Cry Havoc And Let the Dogs Of War” ödülünü kazanarak evine götürmeyi başarabilmiştir.

Oynayışınızı daha efektif ve etkili hale getirmek için bazı alet ve edevatlar kullanımınıza sunulmuş. Atlayıp zıplarken bir yerlere tutunabileceğiniz bir kanca, yüksek binaların tepesinden atlayıp aşağı süzülebileceiniz wingsuit, daha güvenli inişler içinse paraşüt. Ayrıca envai çeşitteki silahlar ve patlayıcılar emrinize amade Just Cause 3’te.

Karmaşa yaratma konusunda üstat sayılan yapımda bir de farklı nesneleri birbirine bağlayarak daha büyük yıkımlar oluşturma şansı tanıyan mekanikler de düşünülmüş. 

Yıkım demişken; oyunda binaların ve çevrenin tahribatı ve yıkılışı gerçeğe çok yakın ve sağlam fiziklerle desteklenmiş. O büyük karmaşa da bile hiç bir şey sırıtmıyor. Bu konuda Avalanche Studios iyi iş çıkarmış. 

Just Cause™ 3
Just Cause™ 3
23,96
den başlayan fiyatlarla

Just Cause 3 oyun

Grafikler ve Görseller

Yapım güzeller güzeli Akdeniz coğrafyasındaki bir ada ülkesinde geçiyor. Oyun yapımcıları bu güzel coğrafyayı oldukça gerçekçi gösterebilmek için büyük bir ekip toplayarak bölgenin ayrıntılı resimlerinden albümler oluşturup oyun içi çizim ve tasarımları öyle hayata geçirmişler ve başarılı olmuşlar. Yapım görsel açıdan tatmin edici bir seviyeye sahip ve de çok güzel görünüyor. 

Ayrıca bir diktatör tarafından yönetilen Medici için döneme uygun koşulları da sağlamak amacıyla biraz karamsar renk paleti kullanımına gidilmiş.

Just Cause 3 oynanış

Karar

Aksiyonu hiç hız kesmeyen, kaos ve karmaşanın bir an bile tempo düşürmediği bol atlamacalı, çok zıplamacalı bu yapımı deneyim etmenizi tavsiye ederiz. 

İyi oyunlar.

Just Cause™ 3 Yayınları