Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Injustice: Gods Among Us Hikayesi

Injustice: Gods Among Us Hikayesi

Oyun dünyasında, saf dövüş oyunlarına, fazla rastlamasak da kaliteli yapımlar yok da değildir. Mortal Kombat ve Street Fighter bu türün zirvesindedir ve oyun dünyası serüvenin başlangıcında beri aramızdadır. Bu yapımların peşinden evrende kendisine bir yer edinmeyi başabilen bir diğer saf dövüş oyunu da yine MK serisinin yaratıcıları olan Nether Realm Studios’un becerikli ellerinden çıkan Injustice: Gods Among Us isimli yapımdır.

Görselleri ve hikaye sunumuyla öne çıkan yapım neler anlatıyor gelin birlikte keşfedelim. 

Hikayesi

Hikayemiz bizim gerçekliğimizden çok uzakta var olan bir evrende başlıyor. Batman serisinin kötü adamı, evrenin olmazsa olmaz ve de unutulmaz karakteri olan Joker’in iyilerin dostu kahramanımız Superman’i manipüle etmesiyle start alıyor maceramız.   

Joker, Superman’in zihnini ele geçirerek karısı Louis'i - ki kendisi hamiledir- ve de milyonlarca insanı öldürmesini telkin eder. 

Kendine gelen Superman, Joker’i öldürüp intikamını da alınca iyice yoldan çıkar ve eskiden iyilik timsali olarak bildiğimiz Kriptonlu kahramanımız dünyada terör estirmeye başlar. 

Tüm dünyayı kendi kuralları ve acımasızlığıyla yönetmek isteyen Superman’in karşısına yarasa adam Batman çıkar. 

İki süper kahramanın büyük mücadelesi ve rekabeti, tüm iyi süper kahramanların bir araya gelerek oluşturduğu “Injustice League” in dağılmasına zemin oluşturur.

Başka bir gerçeklikte Joker, Superman’in ezeli düşmanı ve de büyük bir işadamı olan Lex Luthor’un yardımlarıyla nükleer bir felaketi gerçekleştirme planı yapar. 

Batman nükleer felaketi durmak için çalışsada amacını yerine getiremeden Joker ile birlikte isyanların merkezi haline gelmiş Metropolis’e ışınlanır.

Oyun Bazı Ülkelerde Yasaklı
Yapım çoğu eleştirmenler tarafından olumlu notlarla karşılansa da bazı İslam ülkelerinde satışı ve oynanması yasaklanmıştır. Bunu nedeni de oyun ismi içinde geçen ‘Gods Among Us’ yani ‘Tanrılar aramızda’ tabirlerinin İslam dinine ve şeriata uygun olmaması olarak açıklanmıştır.

Bu arada Adalet Birliğinin diğer üyeleri de farklı gerçeklik ve evrenlerde Superman ve yandaşlarını durdurabilmek için canla başla mücadele vermektedir.  

Savaşı politik olarak da önde götürmek isteyen Superman kamuoyuna Batman’in bir hain olduğunu ve de idam edilmesinin gerekliliğini açıklar. Savaş tüm hızıyla sürerken Lex’de nükleer bir silahı kullanarak Superman’i öldürmeye çalışsa da başarılı olamaz. 

Birden çok gerçeklikte devam eden mücadelelerde kahramanlar diğer kötü kahramanlarla ve de kendi yansımaları olan diğer evrenlerdeki versiyonlarıyla baş etmek zorunda kalırlar. 

En nihayetinde kötü Superman mağlup edilir ve bir bir iyi kahramanlarımız kendi ait oldukları evrenlerine dönmeye başlarlar. Batman gözetiminde Superman, onu güçsüz kılan bir bariyerle çevrili özel bir alana hapsediliyor. 

Bu Superman’e yaptıklarını ve yaşadıklarını rahatça kendi içinde sorgulama şansı verecek bolca zaman sağlasa da finalde görülüyor ki; kötü Superman hala çok kötü ve de güç bariyeri içerisinde sanıldığı kadar güçsüz durumda değil. Bu durum, Superman’in gözlerindeki meşhur kırmızı parlama gösterilerek izah ediliyor oyuncuya.

İyi oyunlar. 

Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
27,59
den başlayan fiyatlarla