Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
334,33
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
175,00
den başlayan fiyatlarla
ICARUS Hikayesi

ICARUS Hikayesi

DayZ’nin yapımcısı Dean Hall ve stüdyosu Rocketwerkz tarafından yaratılan ICARUS, bilim-kurgu türünde alternatif bir bir hayatta kalma oyunu. 2020’de duyurulan oyun çıkış tarihine kadar pek çok oyuncuyu meraklandırmayı başardı.

Hikaye

ICARUS’un hikayesi Dünya artık yaşanmaz bir hale geldikten sonra yeni bir gezende yaşam kurma ihtiyacı üzerine gelişiyor. Gezegeni bir terraform haline getirmek isteyen insanlık Wolf1061 gezegeninde çalışmalara başlıyor. İlk denemeler oldukça başarılı ilerliyor, ormanlar ve yeşil alanlar yetişmeye başlıyor. Ayrıca Dünya’dan taşınan vahşi hayat genleri de uzaya başarılı bir şekilde adapte edilerek ayı, kurt gibi hayvanların yeni gezegende var olmasını sağlıyor. Her şey yolunda giderken Exocits adı verilen maddenin keşfi ile bütün planlar tepetaklak oluyor.

Nedir Bu Exotics?

Oyun Exotics’in tam olarak ne olduğunu ve neden ilk başlarda başarılı giden bir terraform operasyonunu çökertebildiğini açıklamıyor. Fakat yaratıcıların verdiği röportajlardan ve oyundaki bazı diyaloglardan Exotics’in gezegendeki enzimleri bozduğu ve bu nedenle üretim imkanlarını kısıtladığını anlıyoruz. Bu maddenin bazı türleri ICARUS’ta eşya üretimi için de kullanılabiliyor.

icarus hikaye

Örneğin Exotics sayesinde daha iyi silahlar veya giysiler tasarlayabiliyorsunuz. Öte yandan radyoaktif ve zehirleyici türleri ekosistemi tehlikeye atmaya devam ediyor. Exotics ne olduğu tam olarak açıklanmaya bir gizem olarak hikayede öylece kalıyor ama oyunun bütün gidişatını etkiliyor.

Yanıtlanmayan Sorular

Oyunda ilk tanıştığımız karakterlerden bir tanesi araştırmacı More. Terraform ekibi için önemli bir noktada olan Moe, Wolf1061’deki öncü grup tarafından arkada bırakılmak zorunda kalıyor. Oyuncuya tanıtılan ilk karakterin hikayeden ani ve sebebi tam anlaşılmayan çıkışı oyuncuların aklında soru işaretlerine neden olmaya devam ediyor. Moe’nun geri dönüp dönmeyeceği ise hala bilinmiyor.

icarus hikayesi

Görev Sistemi

Oyun devasa tek bir haritadan oluşuyor. Bu açık dünyanın içinde buzullardan, ormanlara; çöllerden, bozkıra kadar farklı iklim alanları bulunuyor. Yaklaşık 25 farklı görev sayesinde haritanın farklı yerlerine gidip bu gezegeni keşfetme fırsatınız oluyor. Ayrıca oyundaki en önemli unsurlardan biri görevlerin gerçek zamanlı olması. Örneğin bir görevi tamamlamak için 5 gün veriliyorsa, gerçekten 120 saatlik bir süre içinde o görevi tamamlamanız gerekiyor. Verilen süre içinde görevi tamamlayamazsanız tekrar en başa dönmeniz gerekiyor. Bu da günler süren ilerlemeyi sıfırlamaya neden olabiliyor.

ICARUS
ICARUS
65,00
den başlayan fiyatlarla

Özetlemek gerekirse ICARUS'taki asıl hedefiniz Exotics'in keşfinden sonra terraform haline getirilmesi durdurulan gezene giden öncü ekiplerden biri olarak hayatta kalmaya çalışmak. Gezegende var olan imkanları bulmanız ve tehlikelerden kaçmalısınız. Bütün dünyanın size karşı olduğu bir atmosferde yaşam mücadelesi vermeye hazırsanız, ICARUS'ta keyifli bir oyun deneyimi sizi bekliyor. 

ICARUS yayınları