Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Hunting Simulator 2 İncelemesi

Hunting Simulator 2 İncelemesi

Hunting Simulator 2, hiç bilmediğimiz avcı yanımızı güdüledi diyebiliriz. Evlerimizde otururken bu kadar gerçekçi bir avcılık deneyimi sunan bu oyunda hem gezdik hem avlandık. Günün sonunda hem simülasyon hem de bir oyun olarak çok iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. Rahatlatıcı zaman geçirmek için birebir bir oyun oldu bizler için.
8Çok İyi
  • İnanılmaz grafikler
  • Gerçekçi deneyim
  • Köpekler ile etkileşim
  • Sınırlı hayvan türü çeşitliliği
  • Zayıf vuruş hissiyatı

CAN DOSTUNUZ

Oyunda dilerseniz bir köpek ile avlarınıza renk katabilirsiniz. Ve köpeğinizle sürekli etkileşim içinde olmak önemli. Öncelikle koku almada ortalama olan klasik bir av köpeği ile başlıyorsunuz. Sonrasında ise çeşit çeşit köpeği yanınıza alabiliyorsunuz. Her köpeğin kendine özgü farklı bir özelliği ve uzman olduğu bir alan var. Stratejinizi bu doğrultuda belirleyip yanınıza en uygun köpeği seçmek, avınızı başarıyla tamamlamanızda büyük katkı sağlıyor.

Oyunlaştırılmış Gerçek Deneyim

Silahlarınızı, araç ve gereçlerinizi (ve tabii ki köpeğinizi) yanınıza aldıktan sonra üç farklı coğrafik bölgeden altı farklı konum seçebiliyorsunuz. Bunların iki tanesi Texas’ta, ikisi Colorado’da ve diğer ikisi de Avrupa’da bulunuyor. Her bir bölgenin kendine has hayvanları, coğrafik özellikleri ve iklimi mevcut. Şunu da belirtelim; buradaki tutarlılık gerçek dünyamızdakiyle tamamen aynı.

Avlamalık farklı hayvanlar, farklı bölgeler ve coğrafyaların yanı sıra tüm bunlar kamp alanları, kabinler ve gözetleme kuleleri ile birbirine bağlanıyor. Kamp alanları, bir noktadan diğerine hızlıca seyahat edebilme görevi görüyor. Ve bu alanları açmanın tek yolu: Keşfetmek. Haritanın etrafında genişçe yayılmış olan bu kamp alanlarına ulaşmak için aklınıza gelen ilk yol deli gibi oradan oraya koşmak olsa da, bu pek de işe yaramıyor. Hatta, sürekli koştuğunuz zaman hayvanlar sizi çok uzaktan fark edip kaçabiliyor. Dolayısıyla eliniz boş dönmüş oluyorsunuz.

Yararlı Bilgi
Ava çıkmadan önce rüzgar göstergesini yanınıza almayı unutmayın. Rüzgar, kokunuzu o yöndeki hayvanlara siz daha o noktaya varmadan iletip onları korkutabilir.

 

Yürümek ise sinir bozucu seviyede yavaş gelebilir. Ancak, sabrınızı terbiye ettiğiniz andan itibaren, sizleri daha fazla hayvan veya sizi onları yönlendirecek daha fazla iz buluyorsunuz. Başta “yürüme simülasyonu” gibi hissettirse de, alışıldığı zaman oyunun sunduğu doğanın tadını sonuna kadar çıkarabiliyoruz.

Lisans Sistemi

Oyundaki lisans sistemi sizi, Nuh’un gemisindeki erzaklar kadar eşyayla geri dönmenizi engelliyor. Her bir bölge ve hayvan türü için ayrı bir lisansınızın olması gerekiyor. Örneğin Texas’ta ak kuyruklu geğik için bir lisansınız olsa dahi, Colorado’da ak kuyruklu geğik avlamanız için, o bölgenin de lisansını almanız gerekmekte.

Hunting Simulator 2
144,00
den başlayan fiyatlarla

 

Oyun geneliyle çok fazla şey sunuyor. Gerçekliğe çok yakın olarak sunduğu bu deneyimi başka bir oyunda göremeyebilirsiniz. Bir hayvanın izini sürerken yaşadığınız gerginlik ve heyecan hissi, en sonunda avınıza ulaştığınızda büyük bir rahatlama ile son buluyor. Ve bu hissi tekrar tekrar yaşama isteği, oyuncuyu oyuna bağlayan en büyük faktör.