Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn Hikayesi

Horizon Zero Dawn Hikayesi

Aloy (Ashly Burch) doğduğunda Nora kabilesinden kovuldu ve Rost (JB Blanc) adlı bir serseri tarafından büyütüldü. Çocukken (Ava Potter), kendisine özel algılama yetenekleri kazandıran küçük bir artırılmış gerçeklik cihazı olan Focus'u aldı.

Aloy'un Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Aloy, reşit olduktan sonra, Nora kabilesinin bir üyesi olma hakkını kazanmak için Kanıtlama adlı bir yarışmaya girer. Aloy yarışmayı kazanır, ancak Nora tarikatçılar tarafından saldırıya uğrar. Aloy, liderleri Helis (Crispin Freeman) tarafından neredeyse öldürülüyor, ancak Rost onu kurtarmak için kendini feda ediyor.

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
229,17
den başlayan fiyatlarla

Aloy uyandığında bir Matriarch, tarikatçıların bozuk makinelerin kontrolünü ele geçirdiğini açıklar. Aloy, bebekken mühürlü bir kapının dibinde bulunduğunu öğrenir. Oseram yabancısı Olin (Chook Sibtain), Aloy'a tarikatçıların Eclipse adlı asi bir Carja grubunun parçası olduğunu bildirir ve Aloy'un, Dr. Elisabet Sobeck (aynı zamanda Burch tarafından seslendirilen) adlı bir Eski Dünya bilim adamına benzerliği nedeniyle hedef alındığını belirtir. 

Aloy, Faro Automated Solutions şirketinin kalıntılarını bulur ve Faro'nun otomatik barış gücü askeri robotlarının kontrolünü kaybetmesinden yaklaşık 1000 yıl önce eski dünyanın yok edildiğini keşfeder. Kendi kendini kopyalayabilen ve biyokütleyi yakıt olarak tüketebilen robotlar, gezegeni istila etti ve biyosferi tüketerek Dünya'yı tüm yaşamdan mahrum etti. Dr. Sobeck'in öncülük ettiği çok gizli bir proje olan Project Zero Dawn, sonunda robotları kapatacak ve Dünya'ya yeniden hayat verecek otomatik bir terraforming sistemi yaratma planıydı.

horizon zero dawn hikayesi

Aloy, Eskilere ne olduğunu ortaya çıkarmakla ilgilenen gizli bir figür olan Sylens (Lance Reddick) ile temasa geçer. Aloy sonunda Dr. Sobeck'in Sıfır Şafak'ı tamamlamak için bir Yörünge Fırlatma Üssü'ne gönderildiğini öğrenir ve Sylens, üssün Tutulma gücünün merkezi olan Kale'nin altında olduğunu ortaya çıkarır. Aloy üsse yönelir, içeri girer ve Sıfır Şafak'ın tek bir yapay zeka, GAIA (Lesley Ewen) tarafından kontrol edilen veritabanları, fabrikalar ve klonlama tesislerinden oluşan geniş bir yeraltı sistemi olduğunu öğrenir. 

Genshin Impact Aloy
Genshin Impact oyununa gelen yeni güncellemeler ile birlikte Aloy artık orada da bir oynanabilir karakter!

Tüm yaşam sona erdikten sonra GAIA, tüm Faro robotlarını devre dışı bırakmak ve Dünya'nın biyosferini eski haline getirmek için kendi robotlarını oluşturmak için bir karşı önlem geliştirmiştir. Gezegen tekrar yaşanabilir hale geldiğinde GAIA, depolanmış DNA'ya dayanarak Dünya'daki yaşamı yeniden tohumladı ve ilk insan klonlarına, öncekilerin geçmişteki hatalarını tekrarlamamalarını öğretti. Ancak, yeni insanlara öğretmek için tasarlanan sistem olan APOLLO, Faro'nun kurucusu ve CEO'su Theodore Faro tarafından bir nihilizm nöbeti içinde sabote edildi ve Beşik doğumlu insanlar bir kabile, geçim toplumuna indirgendi. 

HADES (John Gonzalez), Sıfır Şafak'ın sonucunun insan varlığı için elverişli olmaması durumunda kontrollü yok oluşunu yürürlüğe koymak için tasarlanmış GAIA'nın alt sistemlerinden biriydi. Dr. Sobeck'in ofisine ulaşan Aloy, doğduğu kapıya erişmesine izin vermek için bir kayıt defteri indirir. Helis tarafından yakalanır ve Kale'de ölüme mahkum edilir, ancak Sylens'in yardımıyla kaçar. Aloy, Nora kabilesinin Tutulmayla savaşmasına yardım eder ve kendini Nora dağının altındaki kapıda bulur.

horizon zero dawn

GAIA tarafından geride bırakılan ve kaynağı bilinmeyen bir sinyalin HADES'in harekete geçmesine ve onun işlevlerinin kontrolünü ele geçirmesine neden olduğunu ortaya çıkaran bir kayıt bulur. Son çare olarak GAIA, HADES'i durdurmak için kendi kendini imha eder. Dünyalaştırma sürecini sürdürmek için GAIA olmadan, tüm sistem bozulmaya başlar. Bir acil durum planı olarak GAIA, kendisinin mesajını bulacağı, HADES'i yok edeceği ve kendisinin işlevlerini eski haline getireceği umuduyla Aloy biçiminde Dr. Sobeck'in bir klonunu yarattı. 

Aloy, Dr. Sobeck'in Faro robot sürüsünün GAIA'yı bulamamasını sağlamak için hayatını feda ettiğini öğrenir. Aloy, HADES'i yok etmek için gerekli olan master override'ı elde etmeyi başarır. Bu sırada Sylens, aslında HADES'in bilgi vaatleriyle cezbedilen Eclipse'in ilk kurucusu olduğunu itiraf ediyor. Aloy, Sylens'in yardımıyla, HADES'in dünyadaki tüm yaşamı bir kez daha söndürmek için Faro robotlarını yeniden etkinleştirmek için bir sinyal göndermek anlamına geldiğini tahmin ediyor. 

Hikayenin Sonu

Aloy, Helis'i öldürür ve HADES'i Sylens'in mızrağıyla bıçaklamadan ve ana geçersiz kılmayı etkinleştirerek savaşı sonlandırmadan önce, bozuk makine dalgalarıyla savaşmaya yardımcı olur. Dr. Sobeck'in eski evine gider, cesedini bulur ve selefi için bir an yas tutar. Emeği geçenler sonrası bir sahnede, HADES'in hala hayatta olduğu, ancak onu harekete geçiren sinyali kimin gönderdiğini bulmak için HADES'i sorgulamayı planlayan Sylens tarafından tuzağa düşürüldüğü gösterilir.

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition Yayınları