Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Hitman 2 Hikayesi

Hitman 2 Hikayesi

Hitman oyununun olaylarının ardından Ajan 47, dünyadaki işlerin çoğunu kontrol eden gizli bir organizasyon olan Providence için gizemli Gölge Müşteriyi avlama görevine başlar.

Ajan 47'nin işverenleri, Uluslararası Sözleşme Ajansı (ICA), eylemleri küresel paniğe neden olan Gölge Müşteriyi durdurmak için Providence ile huzursuz bir ittifak kurar ve Ajan 47, Providence'ın geçmişini ifşa etmesi karşılığında yardım etmeyi kabul eder. Gölge Müşteri'nin en iyi teğmenlerinden biri olan Alma Reynard'ı Yeni Zelanda'daki evinde ve teknoloji devi Providence'tan kaçan Robert ve Sierra Knox'u Miami'deki bir spor araba yarışında ortadan kaldırarak başlıyor. Bu arada, grupla bağlantılı birkaç CEO ve iş adamı suikaste uğradığı için Providence liderleri şaşkınlığa düşer. Gölge Müşteri, resmi olarak, rahmetli Providence anahtar sahibi Eugene Cobb'un eski güvenlik şefi Lucas Gray olarak tanımlar. Grey, Orta Avrupa'daki sığınağından, Providence'ı yok etme arayışında Ajan 47'nin yardımını almak isteyen bilgisayar korsanı Olivia Hall ile kendi planlarını sürdürüyor.

HITMAN™ 2
HITMAN™ 2
90,78
den başlayan fiyatlarla

Kolombiya, Santa Fortuna köyünde Ajan 47, kaçakçılık ağlarını ve iş bağlantılarını Gray ve milislerine yardım etmek için kullanan Delgado Kartelinin üç liderine suikast düzenler. Ajan 47'nin yöneticisi Diana Burnwood, Surrey'deki ailesinin mezarlarını ziyaret ederken, görevin başarısını Providence'a bildirir. Geçmişe dönüşler, kardeşinin ölümünden sorumlu şirketi mahkemeye çıkarmaya çalıştıktan sonra ailesinin bir araba bombasıyla öldürüldüğüne tanık olduğunu ortaya koyuyor. Gray ve ekibi, Johannesburg'daki Ether Corporation merkezini havaya uçurur, CEO'sunu öldürür ve tanımlanamayan bir eşya çaldı ve milisleri, Providence'ın varlığını dünyaya açıklamak için bir rehine durumu kullanır. Bu arada Ajan 47, Grey'in teğmeni Wazir Kale'yi ve Mumbai'deki iki arkadaşını ortadan kaldırır.

hitman 2 hikayesi

Ajan 47, Grey'in Romanya'ya giden izini takip eder ve onu Dr. Ort-Meyer tarafından yaratıldığı akıl hastanesinde bulur. Gray, aynı zamanda Ort-Meyer tarafından yaratılan genetik olarak tasarlanmış bir klon olduğunu ortaya koyuyor ve Ajan 47'nin, o zamanlar Konu 6 olarak bilinen Gray ile çocukken nasıl arkadaş olduğunu ve ikisinin, dönüşten sorumlu olanlardan intikam almaya yemin etmesine neden olduğunu ortaya koyuyor. Bu vahiyden sonra Diana, Gray'in Ort-Meyer'in Providence üyesi olduğunu ve organizasyonun Ortaklar olarak bilinen üç yönetici üye ve onların bilinen ikinci komutanı tarafından kontrol edildiğini açıkladığı Berlin'de Gray ve Hall ile buluşur.

Gray ve Ajan 47'nin Ortakları alt etme planı başarısız olduktan sonra, 47'nin anılarını silmeye karar verirler, ancak Gray anıları silinmeden önce kaçmayı başarır. Grey'in amacı, Ortakların kimliklerini bilen tek kişi olduğu için Constant'ı yakalamaktır. Ancak tek ipucu, Ajan 47'nin ilk Constant'ın kimliğini onlarca yıl önce Ort-Meyer'i ziyaret ettiğinden bilmesiydi. Gray, Johannesburg'da çaldığı eşyanın Ajan 47'nin hafıza kaybına karşı koyabilecek bir panzehir olduğunu ortaya koyuyor. Başlangıçta Grey ile çalışmak konusunda isteksiz olan Diana, sonunda Ajan 47'nin panzehiri alma isteğine uyar.

hitman 2 hikaye

Panzehir Ajan 47'nin ilk Constant'ın Janus olarak bilinen bir KGB casusu olduğunu hatırlamasını sağlar. ICA veya Providence tarafından tespit edilmemek için Diana, Gray'in sadece bir ast olduğunu iddia ederken, Janus'u gerçek Gölge Müşteri olarak gösteren yanlış bir rapor hazırlar ve Ajan 47'ye Vermont banliyö kasabasında yaşayan Janus'u öldürmek için gerekli bahaneyi verir. Vuruşu gerçekleştirirken Ajan 47, Janus'un Constant'la, Constant olarak görev yaptığı süre boyunca kurduğu, varlıklı bir sağkalım grubu olan Ark Society tarafından düzenlenen bir galada buluşmayı planladığına dair kanıtlar bulur. Hall, Kuzey Atlantik'teki uzak bir adadaki galanın yerini saptadıktan sonra, Ajan 47, Constant'ı yakalamak ve Ark Society'nin yeni atanan kadın başkanları Zoe ve Sophia Washington'u ortadan kaldırmak için oraya gider.

hitman 2 oyun hikayesi

Görevden sonra Constant, zehirli çipin cerrahi olarak çıkarılması ve Ortakların kimlikleri hakkında sorgulanması için bir gemiye götürülür. Her birinin Providence'ı kuran üç ailenin (Ingram, Carlisle ve Stuyvesant aileleri) temsilcileri olduğunu açıkladıktan sonra ve Gray onları takip etmek için ayrılır. Constant, Diana ile yalnız kalır ve Ajan 47 hakkında her şeyi bilmediğini söyleyerek onunla alay etmeye başlar. Son bir geri dönüş, Diana'nın ebeveynlerinin ölümünden genç Ajan 47'nin sorumlu olduğunu ima eder.