Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Helltaker İnceleme

Helltaker İnceleme

Oyun dünyasındaki birçok yapımda Cehennem teması sıklıkla işlenmiştir. Herkesin korkulu rüyası olan Cehennem, birilerinin de tek hayali olabilmektedir. Bu her ne kadar ilginç gelse de Helltaker oyunu tam da bu temayı işliyor.

11 Mayıs 2020 tarihinde Łukasz Piskorz tarafından tarafından geliştirilip yayınlanan puzzle ve macera içerikli bir oyun olan Helltaker’ı masaya yatırıyoruz bugün. Her zamanki gibi hikayeye değinerek başlayalım. 

6Ortalama
  • Farklı ve ilgi çekici bir tema
  • Animasyon destekli ve çekici görseller
  • Ücretsiz deneyim
  • Bölüm tasarımları daha başarılı olabilirdi
  • Oyun süresi çok kısa
  • Herkese hitap etmeyen bir zorluk

Helltaker Hikayesi

Bugünkü içeriğimizin kahramanı olan Helltaker, yürek yemiş bir delikanlı. Hangi akla hizmet bilmiyoruz ama gönüllü olarak Cehenneme gitmek istiyor. Evet, doğru duydunuz! Gittiği yerdeki çekici, şeytani kadınlardan bir harem kurmak niyetinde bu arkadaş. Bu arkadaş nasıl bir kafada acaba?

Helltaker
Helltaker
Ücretsiz

Helltaker, bir rüya sonucu cehennemin kapısından girmeyi başarır ve oradaki iblisleri tavlamaya çalışır.

Nasıl Bir Oyun?

Yapım, ana tema olarak bulmaca çözme odaklı bir oynanış vaad ediyor oyuncuya. Bulmacaları dikkatlice ve başarı ile çözdükten sonra konuşma kabiliyetinizle güzel iblislerin aklını çelmeye çalışıyorsunuz. Oyun bu yönüyle ünlü The Sims serisini andırıyor desek yanlış konuşmuş olmayız. 

Yapımın bir diğer ilham aldığı yapım da, Larry serisidir. Bilenler bilir; kısa boylu, tıfıl, az saçlı ve pek de karizmatik olmayan Larry’nin kadın tavlayabilmek için verdiği büyük emek tüm oyuncu aleminin kalbinde yer etmiştir.  

helltaker

İki boyutlu ve yukarıdan aşağıya bir oynanış sunuyor Helltaker. İblisleri tavlama maceramızda, sivri tuzaklara yakalanmamaya dikkat etmeye ve oynanışımızda kolaylık sağlayacak eşyaları es geçmeden toplamaya özen göstermeliyiz. 

Zaten zorlu olan oyun deneyiminizi biraz daha zora sokan bir durum söz konusu Helltaker oyununda. "Peki nedir bu?" dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman cevap verelim: Hamle sayısı. Bölüm boyunca yapabileceğiniz hamleler maalesef sınırlı. Bu hamle sayısını tamamlayınca da bölümün başlangıcına dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Yapımın temel taşlarından biri olan bulmacalardan biraz bahsetmek gerekirse, zorlayıcı olduklarını söyleyebiliriz. Ama oyun içindeki istediğiniz bölümleri istediğiniz an oynayabilme lüksünüz var. Bu durum bulmaca zorluğunu hikaye açısından etkisiz kılsa da zorlanmayı sevmeyen oyuncuları da oyuna çekme konusunda gayet başarılı.

helltaker

Üzücü Bölüm Tasarımları

Yapım her ne kadar farklı bir temaya sahip ve de çok eğlenceli olsa da bölüm tasarımları ile oyuncuları biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Ayrıca çok fazla sayıda level barındırmıyor ve de bu leveller oldukça zorlayıcı.

Ama hemen karamsarlığı kapılmayın, oyuncu dostlar. Diğer yönlerinin çok güçlü olması sayesinde, Helltaker, level dizaynlarından kaynaklanan açıkları başarıyla tamamlamayı başarıyor. 

Görsellik, Atmosfer ve Sesler

Helltaker, anime benzeri cutscene ve karakterleri ile göz doldurmayı başarabilen bir yapım olmuş. Grafikler de gözleri hiç yormuyor. Ayrıca oyunun temasına yakışan metal tarzdaki müzikleri de oyuncu aleminden tam not almayı başarıyor. Kulağa hoş gelen müzikler ile animemsi grafikler bir araya gelince haliyle atmosfer de harika oluyor.  

helltaker

Helltaker Oynamaya Değer Mi?

Eğlenceli ve esprileri oynanışı, ilgi çekici hikayesi ve de çok farklı temasıyla mutlaka deneyim edilmesi gereken bir yapım, Helltaker. Animasyon destekli ara sahneler ve zorlayıcı oyun tecrübesi de oyundan alacağınız hazzı bir basamak yukarı çekmeyi başarıyor. Zaten oyun tamamen ücretsiz olduğu için denemekten hiç zarar gelmez.

Helltaker Yayınları