Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Hello Neighbor Alpha 4 İncelemesi

Hello Neighbor Alpha 4 İncelemesi

Çılgın komşumuzun bodrum katına nasıl gireceğimize hep birlikte bakalım.

Hello Neighbor Alpha 4’ün Sonuna Nasıl Ulaşırız?

Hello Neighbor sevenler, bu yaz çıkacak yeni oyun öncesi 4. bir alpha sürümü yayınlanınca çok heyecanlandılar. Bu yeni güncelleme Dynamic Pixels'in popüler gizlilik korku oyunu çıkmadan önce lansman versiyonuna en yakın versiyondur. Gelin bu versiyonu beraber bitirelim ve sunduğu yenilikleri görelim.

Jeneratörü Açalım

Kapalı sigorta kutusunu bulmak için hemen evin sol tarafına koşuyoruz. Sigorta kutusunu açıyor, elektriği kapatmak için kolu çekiyoruz. Artık biz bodruma girmeye çalışırken, komşumuz asansörü ve kameraları kullanamayacak. Elektriği kapattıktan sonra, sigorta kutusunu geçip açık pencereye doğru bir kabloyla ilerlemeye devam ediyoruz. Aradığımız jeneratörü bulduk. Pencerenin dışından büyük kırmızı düğmeye basıyoruz ve jeneratör çalışıyor.

Asansör Kapılarını Açalım

Evimizin önünde bulunan nesneler arasından ayakkabılarımızı alıyoruz. Komşumuzun evinin arka tarafında bulunan büyük tahta direği ve beyaz havalandırma deliğini buluyoruz. Bu delik asansör boşluğu. Doğru açı ile baktığımızda asansör düğmesini görüyoruz. Ayakkabıyı fırlatıp asansör düğmesini çalıştırıyoruz ve asansör kapıları açılıyor.

Asansör Şaftına Tırmanıyoruz

Asansör kapıları açıldıktan sonra komşuyu geçip eve giriyoruz. Hemen şemsiyeyi buluyoruz ve yanımıza alıyoruz. Koridordan aşağı doğru koşuyoruz. Asansör boşluğuna kadar ilerliyoruz ve soldaki merdiveni kullanarak açıklığa ulaşana kadar tırmanıyoruz. Açıklıktan atlayıp jeneratöre ulaşıyor ve kapatıyoruz. Basamaklardan aşağı inip, yerdeki kapıdan geçiyoruz. Oradan da evin çatısına çıkıyoruz. Hemen şemsiyeyi açıyoruz, çünkü o yükseklikten düşersek başa dönüyoruz.

Mıknatısı Alıyoruz

Çatıda sağa doğru yürüyoruz ve eğimli tepeye atlayana kadar çatının eğiminden faydalanarak yukarı çıkıyoruz. Sola dönüp aşağıda bulunan çitle çevrili alana çapraz olarak şemsiyemiz açıkken atlıyoruz ve süzülerek çitle çevrili alana iniyoruz. Mankeni kullanarak pencereyi kırıyor ve içeri atlıyoruz. Bu odanın zemininde bir delik görüyoruz,  o delikten geçiyoruz. Dolapların arasında bulduğumuz açıklıktan diğer odaya geçiyor ve mıknatısı buluyoruz.

Levyeyi Alıyoruz

Levyeyi almak için daha önce bulunduğumuz odaya dönmeliyiz. Odaya dönmenin en hızlı yolu sağdaki koridora açılan kapıyı kullanmaktır. Koridora girdikten sonra sola dönüyor ve ardından solumuzda gördüğümüz ilk kapıyı açıyoruz. Odaya tekrar ulaşmak için asansör boşluğuna tırmanmamız ve çitle çevrili alana atlama işlemini tekrarlamamız gerekiyor. Bu sefer yerdeki delikten geçmek yerine ileriye doğru yürüyoruz ve önümüzdeki şifonyerin arkasındaki odaya girişi görüyoruz. Çömelerek odaya giriyoruz. İçeri girdikten sonra arkamızı dönünce iki kablo üzerinden elektriği geçirmek için kullanılan levyeyi görüyoruz. Odada bulduğumuz basketbol topunu atarak levyeyi düşürüyoruz. Levye çok sıcak olduğu için elimizde tutamıyoruz. Bu yüzden mıknatıs kullanıyoruz.

Anahtar Kartı Alıyoruz

Mıknatısı kullanarak levyeyi dışarıya taşıyoruz. Evimize ulaşıp levyeyi güvenle yere bırakıyoruz.Tekrar komşunuzun evine geri dönüyoruz. Doğruca mutfağa gidip, dondurucunun kapısını açıyoruz. İşte anahtar kartı burada. Anahtar kartını alıyoruz ve bodrum kapısında kullanıyoruz. 

Levyeyi Soğutuyoruz

Mutfağa geri dönüyoruz. Buzdolabının sağında bir sulama kabı bulunuyor. Sulama kabını doldurup evimize geri dönüyoruz. Kapta bulunan suyu levyenin üzerine dökerek soğutuyoruz. Artık levyeyi elimizde tutabiliriz. Levyeyi alıp, komşunun evine geri dönüyoruz. Bodrum kapısında bulunan kalaslardan kurtulmak için levyeyi kullanarak çivileri söküyoruz. Çiviler söküldükten sonra artık kapıyı açabiliriz.

Hello Neighbor Alpha 4’ün Sonu

Artık bu bodrum kapısından geçip, oyun boyunca merak ettiğimiz sırrı öğreniyoruz. Bu sır ile ilgili ayrıntıları burdan paylaşıp spoiler vermek istemiyoruz. İyi eğlenceler.

Hello Neighbor Alpha 4
Hello Neighbor Alpha 4
Ücretsiz

 

Hello Neighbor Alpha 4 Yayınları