Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Hello Guest: Hello Neighbor 2 İnceleme

Hello Guest: Hello Neighbor 2 İnceleme

Yaramaz ve bir o kadar da muzip bir çocuğun, komşunun evinde gerçekleşen tuhaf olaylara karşı kayıtsız kalmayıp, evi gözetlemesi ile başlayan aksiyon dolu olaylar zincirine tanıklık ettiğimiz Hello Neighbour isimli oyunu tüm oyun severler bilirler ya da bir yerlerden de olsa en azından ismini duymuşlardır.

Kendisinden beklenmeyen bir başarıyı yakalayan marka, küçük büyük birçok oyuncuyu dünyasına çekmeyi başarmıştır. Yapımcılar oyunun gördüğü ilgi ve alakanın farkında olacaklar ki; çok geçmeden, devam oyununu biz oyun severlere sunmaya karar vermişler.

22 Aralık 2020 çıkışlı Hello Guest: Hello Neighbor 2 Pre Alpha incelemesine hoş geldiniz.

7Çok İyi
  • Ücretsiz deneyim
  • İleri düzey yapay zeka
  • Eğlenceli ve hareketli oynanış
  • Alpha sürümü olması sebebiyle teknik aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz

Detaylar

Bu seferki macerada bir çocuk değil yetişkinin kontrolü veriliyor biz oyunculara. Bu serüvende kahramanımız bir güvenlik görevlisi. Golden Apple Amusement Park isimli eğlence parkında başlıyor olaylar. Biz de bu parkın güvenliğinden sorumluyuz.

hello guest pre alpha oyun steam

Her güvenlik görevlisi gibi gölgeler arasında saklanan ürkünç ve korkunç bir yaratığa karşı mücadele veriyoruz. Ne kadar da sıradan ve rutin bir iş değil mi?

Hello Guest: Hello Neighbor 2 pre-alpha
Hello Guest: Hello Neighbor 2 pre-alpha
Ücretsiz

Hello Guest Hello Neighbor 2 tür olarak gizlilik ve korku temalarını birleştiren bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Gece vardiyasındaki nöbetimizde, parkımızı kötü bir varlıktan korumaya çalışırken, ışık en yakın müttefikimiz olacak.

Ve bu yaratığın en zayıf noktası ışık. Karanlığın hizmetkarı ışığa karşı oldukça duyarlı ve ondan köşe bucak kaçıyor.

Gerçek Bir Yapay Zeka

’’Oyunumuz yapay zeka mekaniği ile öne çıkıyor” sözünü, oyun tanıtımlarında ve reklamlarında sıkça duyarız. Birçok yapımcı firma gerçeklik faktörünün oyunları daha albenili ve daha oynanası yaptığı bildiklerinden yapay zeka üzerine yürürler hep reklamlarında.

Ama maalesef sonuç genelde çok tatmin edici olmamaktadır. Verdiğimiz tepkilere karşı NPC veya düşmanların verdiği script (önceden hazırlanmış tepkiler) ne yazık ki gerçekçilik hissiyatını pek verememektedir.

Hello guest hello neighbor 2 pre alpha oyun

Hello Guest: Hello Neighbor yapımcıları ise bu konuda oldukça iddialı. Yepyeni bir yapay zeka destekli bir oynanışın sözünü biz oyunculara veriyorlar. Söylediklerine göre oyunun yapay zekası öğrenme kabiliyetine sahipmiş. Bu da demek oluyor ki; düşmanlarımız verdiğimiz tepkileri ve gerçekleştirdiğimiz eylemleri hafızalarına alarak bir sonraki oynayışımızda ona göre hareket edecek bilgi birikimine sahip olabiliyorlar. Eğer vaad ettiklerini gerçekleştirmişlerse hem oyun dünyası için büyük bir kazanım sağlamış olacaklar hem de ilerde çok daha gerçekçi ve yaşayan dünyaların olduğu oyunları deneyim etme şansı bulabileceğiz demektir.

Karar

Bu sefer daha gerçekçi ve daha yetişkin bir oyun deneyimi ile karşınıza çıkıyor yapım. Daha önce Hello Neighbor oynayıp da memnun kalmış bir oyuncuysanız; yeni oyununa da mutlaka bir göz atın deriz.

Hello Guest: Hello Neighbor 2 pre-alpha Yayınları