Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Heavy Rain Hikayesi

Heavy Rain Hikayesi

Exclusive yani özel oyunlar olarak adlandırdığımız kategorinin en başarılı temsilcisi olarak adlandırabileceğimiz Sony Entertainment şirketinin Playstation markası, kendi ve üçüncü parti şirketlere yaptırdığı ve sadece kendi platformunda deneyim edilebilen oyunlarla yıllardır sektöre yön verebilmektedir.

Bu exclusive kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte 'konsol aldıran oyunlar' ibaresi de biz oyuncuların literatürüne eklenmiştir. Bazı yapımlar vardır ki; sadece kendi deneyimini yaşatmak için sizi gerçekten bir konsol sahibi yapabilir.  Gerek ilerleyen teknoloji gerek oyun ve oyuncu dünyasının hızlı yükselişine paralel Sony de yeminini bozarak belli başlı yapımlarını PC platformunda da oynanabilir bir haliyle dönüştürmeye karar vermiştir. 

PS3 dönemi başarılı yapımlarından biri olan Heavy Rain de bu akımın öncülerinden biridir. Quantic Dream şirketinin Heavy Rain isimli bu macera oyununun hikayesini gelin birlikte değerlendirelim.

HİKAYESİ 

Hikayeyi Ethan Mars adında genç bir mimarın gözünden deneyim ediyoruz. Sıradan ama mutlu bir hayatı olan Ethan, bir tatil günü gün ailesi ile baş başa vakit geçirmek için bir AVM’ye gitmeye karar verir. Ethan’ın bir anlık dikkatsizliğinden faydalanan oğlu Jason ortadan kaybolur. AVM içinde bir aşağı bir yukarı koşup duran Ethan oğlunu sonunda bulur ama maalesef oğluyla birlikte geçirdiği bir kaza sonucu Jason’ı kaybeder ve kendisi de komaya girer. 

Bedensel olarak iyileşse de ruhen hala kötü durumdadır. Oğlunun ölümünden sürekli kendini sorumlu tutan Ethan, eşinden de ayrı travmatik bir hayat sürmektedir. 

Ama bir oğlu daha vardır ve onun için hayata tutunmaya karar verir. Shaun adındaki oğluyla bir gün parkta vakit geçirirken psikolojik bir atak geçirerek bayılır ve uyandığında oğlu yanında yoktur. 

İkinci kez aynı acıları yaşamak zorunda kalma endişesi eşliğinde ne yazık ki oğlunun “Origami Katili” adında ve erkek çocukları kaçırıp öldüren bir seri katil tarafından kaçırıldığını öğrenir. Bu acımasız katil cesetlerin yanına kağıttan yapılan figürler bırakarak kendi imzasını atmaktadır. 

Kurbanlarını yağmur suyunda boğarak öldüren katilin Shaun’u nerede tuttuğu bilinmemektedir ama bütün polis teşkilatı küçük Shaun için seferber olmuştur. Hava durumu raportörlerinin çalışmaları sonucu ne yazık ki Shaun’un boğulmadan önce sadece üç günü vardır. 

Birden Fazla Son
Oyunda ulaşabileceğiniz birçok son mevcut. Birinde katil kim öğrenebilirken, bir diğerinde tüm karakterlerin ölümüne yol açabilirsiniz.

Oğlunun hayatından endişe içinde bir motelde kafasını toplamaya çalışan Ethan bir kurye aracılığıyla bir paket alır. Bu pakette bir silah ve birkaç tane origami yani kağıttan yapılmış şekiller vardır. Katil Ethan’a bu kutudaki nesneleri kullanarak onu birkaç teste tabi tutup oğlunu ne kadar sevip sevmediğini ölçeceğini söyler ve bu testleri başarıyla geçerse oğluna kavuşacağının da garantisini verir. Acılı yolculuğu boyunca Ethan’ın yolları bir gazeteci olan Madison Page – ki kendisiyle baya bir yakınlık kuruyoruz - özel dedektif Scott Shelby ve bir FBI ajanı olan Norman Jayden ile sıklıkla çakışır. 

Oğlunu bulma mücadelesinde Madison ve Scott ve Norman’ın yardımlarını da alan Ethan yapımın sonlarında şaşırtıcı bir gerçekle de karşı karşıya kalır.

İyi oyunlar.

Heavy Rain
Heavy Rain
35,00
den başlayan fiyatlarla