Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
4,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
149,50
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
77,25
den başlayan fiyatlarla
Halo Infinite Hikayesi

Halo Infinite Hikayesi

343 Industries tarafından geliştirilen Halo Infinite birinci şahış nişancı oyunudur. Daha önceki Halo oyunlarından alışık olduğumuz evren, bu sefer çok daha güçlü bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.

Halo Infinite daha önceki Halo oyunlarında karşımıza çıkmamış bir olay örgüsünün son sahnesiyle açılıyor. Sonradan bu olayın, Halo’nun Infinite’den önceki son oyunu olan Halo 5: Guardians’tan bir buçuk yıl sonra olduğunu anlıyoruz.

Hikayenin öncekilerden bu kadar bağımsız başlaması, hem daha önceki Halo evrenine hakim olan oyuncuların hem de ilk defa Halo dünyasıyla tanışacak oyuncuların aynı yerden başlayabilmesini sağlıyor. Daha önceki oyunlarda süregelen savaşın kaybedildiğini, insan ırkının tükenmekle karşı karşıya kaldığını ve UNSC diye bilinen kuruluşun insanlık üzerinde hakimiyet kurmaya başladığını anlıyoruz.  

halo infinite hikayesi

Zeta Halo

Oyun Halo evreninin yedi büyük biriminden biri olan Zeta Halo’da geçiyor. Bütün birimler antik bir ırk olan Forerunners tarafından yüzyıllar önce yaratılıyor. Her birimin kendine özgü bir ekosistemi var ve belirli bir amaca hizmet ediyor.

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Hepsinin ortak amacı ise galaksinin farklı noktalarında farklı yaşam formlarına ev sahipliği yapabilmek. Zeta Halo, Banished’ler tarafından ele geçirilmiş bir açık dünya. Bu dünyada önünüze çıkan mekan ve nesnelerle etkileşime girebiliyorsunuz. Örneğin Far Cry’da olduğu gibi karakollar görüp onları imha edebiliyorsunuz.

Giderek Artan Görüntü Kalitesi
Oyunun geliştirici stüdyosu 343, Halo Infinite için Halo Infinite için Ray Tracing teknolojisini kullanan güncellemeler geliştirdiğini duyurmuştu. Bu da oyun çıktıktan sonra bile görüntü kalitesinde ve grafiklerde iyileştirme olacağına işaret ediyor.

Ayrıca saldırı şekliniz de size bırakılmış. İster bomba, ister bazuka kullanarak yıkıma neden olabilir ya da yolunuza devam edebilirsiniz. Açık dünyanın sunduğu bu özgürlük alanı oynanışın keyfini arttırıyor. Fakat her şey göründüğü kadar toz pembe değil, tehdit altında kaldığında son çare olarak bütün birimler evreni tamamen yok edebilme gücüne sahip. Örneğin önceki Halo oyunlarında, bir yok etme aracı olarak bütün evreni su basıyor ve sel oluyordu. Halo Infinite’de ise durum oldukça farklı.

halo infinite hikaye modu

Master Chief'e Ne Oldu?

Hikayenin başında önceki oyunlarda ana karakterimiz olan Master Chief’in, Banished’lerin lideri olan Atriox’a karşı yenildiğini görüyoruz. Ardından uzun bir süre Master Chief iyileşme sürecinde kalıyor ve hikayeye dahil olmuyor. Askerleri Zeta Halo’nun dört bir yanında çatışmaya devam ederken, Master Chief iyileştikten sonra UNSC’yi içeriden bitirmelerini sağlayacak bilgiler için araştırmalara başlıyor.

Halo Infinite
Halo Infinite
Ücretsiz

Yenilikler

Halo Infinite, evrene yepyeni bir karakter tanıtıyor. Master Chief’in yeni yol arkadaşı ‘the Weapon’. The Weapon, Dr. Halsey tarafından geliştirilmiş, Cortana’yı korumayı ve savunmayı amaçlayan bir yapay zeka. Oyundaki görevlerin oldukça fazla bir kısmında The Weapon ile birlikte çalışmanız, ona yardımcı olmanız ya da yardımını almanız gerekiyor.

halo infinite hikaye

Halo Infinite hikaye modu ile yeni gelen bir diğer özellik teknoloji ağacı. İticiler, kalkanlar, sensörler ve silahlar geliştirilmeye uygun olarak tasarlanmış. Bunlara ek olarak birkaç yeni düşman da var. Uçabilen Skimmer’lar, Forerunner’ların söylediği ve yarattığı her şeye karşı olan bir Harbinger of Truth, kana susamış bir katil olan Jega yeni düşmanlarınızdan sadece birkaçı.

Halo Infinite yayınları