Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Green Hell İncelemesi

Green Hell İncelemesi

Bazen şehrin gürültüsünden kaçmak bazen de üzerimizdeki negatif elektriği atıp temiz ve derin bir ‘oh!’ çekebilmek için kendimizi doğa ananın kucağına bırakırız.

Ruhen ve bedenen bir iyileşmeyi garanti eden bu doğal mekanlarda vakit geçirmek elbette çok güzel ama bir kaza sonucu derin ve sık bir ormana düştüğünüzü farz edin. Etrafınız devasa ağaçlarla ve bilimum türde tehlikeli hayvanla sarılıysa pek de huzur verecek bir rahatlama sizi bekliyor diyemeyiz.

29 Ağustos 2019 da yayınlanan ve Amazon Yağmur Ormanlarındaki bir hayatta kalma serüvenini tecrübe ettiren Green Hell isimli yapımdan bahsedeceğiz bugün.

7Çok İyi
  • Tatmin edici grafikler
  • Survival temasına yeni bir bakış
  • Deneyimi zenginleştiren VR desteği
  • Mekanikler gerçekçilik adına oynanış kalitesinin baltalıyor
  • İnşa sistemi ve crafting kullanışlı değil

HİKAYESİ

Kahramanımız Jack Higgins. Kendisi bir Antropolog olur. Kız arkadaşı ile yerli kabile yaşamına dair bilgiler deneyim etmek için çıktığı bir yolculuk esnasında uçakları Amazon Yağmur Ormanlarına düşer. Gözlerini açtığında yapayalnız olduğunun farkına varır Jack.

Hem hayatta kalabilmek hem de sevgilisi Mia’yı bulabilmek için start verir mücadelesine. Jack’in bu macerasındaki en büyük arkadaşı ise Mia ile iletişim kurabilmesini sağlayan telsizidir. 

DETAYLAR

Green Hell, hayatta kalma yani survival oyunlarına yeni bir soluk getirmiş. Bildiğiniz üzere açlık, susuzluk, uykusuzluk ve yorgunluk dengesi bütün hayatta kalma oyunlarında var. Bu değerlerin baz alınmadığı bir survival oyunu asla göremezsiniz. 

Ama Green Hell, bu dinamiklere dikkat etmesinin yanı sıra, içerisinde bulunan ortamın tehlike seviyesine göre kahramanımızın psikolojik açıdan da etkilenmesine neden olan bir mekanik yerleştirmiş oyuna.

Yeterli seviyede uyumaz üstüne üstlük zehirli bir hayvanla temas ya da zehirli bir yiyecek tüketimi söz konusu olduğunda kahramanımız halüsinasyonlar görebilmektedir. 

Oyuncu tüm bu hayatta kalmak ve de zihnini sağlam tutmak için verdiği mücadelenin seyrini de akıllı bir saat panelinden takip etmektedir. 

Pro Tip
Zorunda kalmadıkça kirli su içmeyin. Yoksa karakteriniz zamanla kötü etkilenebiliyor.

Günlük verdiği yaşam mücadelesinde Jack, yaralandığı veya rahatsızlandığı durumlarda kullanabilmek için vahşi doğada bulduğu malzemeleri zanaat ederek ilaç, sargı bezi ve benzeri materyaller üretebilir.

Derin ormanda yolunu bulmak elbette kolay değil. Bu konuda bir pusulada Jack’e yoldaşlık edecektir. 

Yapımı diğer survivaldan ayrılan yanlarını belirttik. Bu ek özelliklerin yanı sıra her hayatta kalma video oyununda karşınıza çıkan malzeme toplama, barınma ve craft yapma seçenekleri Green Hell’de de mevcut.

Oyunu tek başınıza deneyim edebileceğiniz gibi sonradan bir güncelleme ile eklenen co-op modu sayesinde arkadaşlarınızla da keyifli bir serüvene çıkma şansı oyuncuya tanınmış Green Hell’de.

GRAFİKLER

Yapım birçok oyunun da gördüğümüz Unity grafik motorunu kullanıyor. Sektöre yenilik getirecek bir görsellik sunmasa da yapım yine de göze hoş hitap etmeyi başarıyor. 

KARAR

Survival oyunlarının insan üzerinde bıraktığı çaresizlik duygusunu deneyim etmeyi seviyorsanız ve devasa bir ormanda yalnız başına hayatta kalmaya çalışmanın nasıl bir his olduğunu öğrenmek istiyorsanız Green Hell’e mutlaka bir şans verin. 

İyi oyunlar!

Green Hell
Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla

Green Hell Yayınları