GTA V Karakterleri

GTA V Karakterleri

Franklin, Michael ve Trevor... GTA V'i GTA V yapan karakterlerin gelmişini geçmişini hiç merak ettiniz mi? GTA V karakterleri hakkında merak edilen her şey burada.

Oyun dünyasına yeni bir soluk kazandıran GTA V, ana hikayede birden fazla ana karakteri kontrol etme imkanı sunması ile büyük beğeni topladı. Franklin Clinton, Michael De Santa ve kalplerimizi çalan Trevor Philips ile saatlerimizi hunharca harcadığımız GTA V bize eşsiz bir deneyim sunuyor. Peki, bu oyundaki karakterlerin nasıl bir geçmişi olduğunu hiç merak ettiniz mi? Gelin hep birlikte GTA V’i GTA V yapan ana karakterlere hızlı bir göz atalım.

GTA V Karakterlerini Tanıyalım

Franklin Clinton

Genç ve suç dünyasına meraklı arkadaşımız Franklin, sokak çetelerinin ihtişamlı günlerinin çoktan geride kaldığı bir dünyada, Los Santos'ta büyük soygunlar yapmayı hayal eden genç bir çete üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Başını yakmaya çok meyilli olan Franklin, lüks bir araba bayisinde repo görevlisi olarak çalışıyor. Ancak ben de zengin ulacak kaç para ulan bi’ Ferrari diyen Franklin, hırsına yenik düşüyor ve gül gibi mesleğinden oluyor. Pusuda yatan karizmatik abimiz Michael De Santa da Franklin’deki suç potansiyelini keşfediyor ve yanına çekiyor.

Los Santos neresi?
Los Santos aslında Amerika'nın Los Angeles şehrinden ilham alınarak geliştirilmiştir. Oyunda devasal haritası ile Los Santos oyunculara yaşayan bir şehir olarak aktarılıyor.

 

Franklin, üç kahramanın yaşça en küçüğü konumunda. Gençliğin verdiği enerji ile Michael ve Trevor'ın yapamadığı zorlu görevlerin üstesinden gelmeyi başarıyor. Yine ne varsa gençlikte var diyen Franklin, hem Michael hem de Trevor'ın sahip olmadığı bir fiziksel becerilere sahip.

Franklin, keskin reflekslere sahip yetenekli bir sürücü olması ile dikkat çekiyor. Özel Yeteneği, aracı sürerken zamanı yavaşlatabilmesi.

 


Michael De Santa 

Michael, hem zengin hem karizmatik ama orta yaşlı, emekli bir banka soyguncusu kendisi. 9 yıl önce Trevor'la North Yankton'da yaptığı bir operasyon sırasında öldürüldükten eve öldürüldükten sonra, FBI ile anlaşma yaptı ve Los Santos'ta yeni bir hayat yaşamaya başladı. Bir nevi dosta kazık atan tip diyebiliriz.

Bu zengin abimiz Rockford Hills'te, tuhaf ailesiyle bir malikanede yaşıyor. Parayı vurmuş anlayacağınız.

Saygısız kızı Tracey, tembel oğlu Jimmy ve güzeller güzel Amanda hepsi tanık koruma programından dolayı Townley olan soy adlarını tanınmamak için De Santa olarak değiştiriyor.

Sakin ve zengin bir hayat geçiremeyen Micheal, Meksikalı bir Kartel lideri ile ters düşüyor. Gelecek vaat eden Franklin Clinton ile eski pis suç hayatına geri dönmeye karar veriyor. İşte hikayemizde böyle böyle başlıyor. Son olarak Michael’in uzman bir nişancı olduğunu belirtelim. Özel Yeteneği ise bir silahlı çatışmada zamanı yavaşlatma.

Trevor Philips

Gelelim GTA V’in en pislik karakteri olan Trevor Philips’e. Aslında Trevor hakkında ne kadar az şey bilirseniz o kadar iyi. Çünkü kendisi belanın ta kendisi.

Michael'ın en iyi arkadaşı ve suç ortağı olan Trevor, zihinsel olarak dengesiz bir uyuşturucu bağımlısı. Yani bir gün ak der bir gün kara. Tutarsızlığın yürüyen abidesi olan Trevor, Blaine County, Sandy Shores'da motorcu çeteleriyle dolu bir karavan parkında yaşıyor. Tam bir keş bir hayat süren Trevor’ın “Trevor Philips Enterprises adında bir de şirketi var. Tabii bu şirkette nelerin döndüğünü az biraz tahmin ediyorsunuzdur. 

Trevor’ı bana tek kelime ile anlat derseniz; aşırı, aceleci, intikamcı, psikopat, akılsız, öngörülemez, evcilleşmemiş, rezil, cinayete meyilli ve şiddetli patlamalara ve yıkıcı saldırılara yatkın diyebiliriz. Tüm kötü şeyleri saydığımıza göre sosyopat olan Trevor’ın özel yeteneğine geçelim.

Trevor’un özel gücü ise Hulk modu. Trevor sinirlendiğinde adeta bir Hulk’a dönüşüyor ve verdiği hasarlar tam iki katına çıkıyor.

Lester Crest

Bonus karakterimiz olan Lester Crest'ten de bahsetmeden olmaz. Oyunun ortasından sonra ekibin beyni olan planları yapan Lester Crest, Michael'ın eski bir arkadaşı. Michael, Franklin ve Trevor'ın başardığı soygunlar Lester Crest olmazsa olmazdı. Lester'in fiziksel engellerine rağmen, zekası ile tüm planları kusursuzca yapması ile oyunun sevilen karakterlerinden biri olmayı başarıyor. Lester Crest ayrıca GTA Online Heists modunda oyunculara soygunları hazırlamada ve kurmada yardımcı olarak önemli bir rol oynuyor.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V
156,29
den başlayan fiyatlarla