GTA: San Andreas Hikayesi

GTA: San Andreas Hikayesi

Çıktığı günden beri deli gibi satış yapan ve hala en çok satın alınan oyunlar listesinde her zaman kendine bir yer bulmayı başarabilen ve de herkesin diline pelesenk olmuş yapım sizce ne olabilir diye sorsak yüzde 90 lık kısım GTA 5 diyecektir.

Hala taş gibi görünen grafikleri, yaşayan dünyası ve de karakteriyle oyun dünyasını yakından takip etmeyenlerin bile en azından adını bildiği yapım olan GTA 5’in büyük abisi GTA San Andreas’ta kardeşi kadar iyi ve kaliteli bir yapımdır.

Hatta oyun içi çeşitlilik ve hikaye bakımından iki oyun değerlendirildiğinde öne çıkan tarafları olduğunu bile söyleyebiliriz. Ayrıca görsel olarak da döneminin çok üstünde bir grafik sunumu ile çıkmıştı yapım karşımıza. Hadi gelin San Andreas’ın hikayesini bir de bizden dinleyin.

HİKAYESİ

Kahramanımız CJ, annesinin ölüm haberini alınca çok sevdiği memleketi Los Santos’a dönmeye karar verir. Annesini son yolculuğuna uğurlayıp sakin bir hayat sürmek isteyen CJ, ne yazıkkı bela çeken bir mıknatıs gibi beladan uzak kalmayı başaramamaktadır.

Los Santos Polis Departmanına ait yozlaşmış ve suça karışmış bir birim olan C.R.A.S.H tarafından kaçırılır. CJ’in kendileri adına çalışmasını istemektedir CRASH. Aksi takdirde işlemediği suçları üzerine atıp şehirde huzur içinde yaşamasına izin vermeyeceklerdir.

Royal Bir GTA Oyunu
Dünya çapında büyük başarı yakalayan San Andreas, PS2’nin en çok satan oyunu olmanın yanı sıra Birleşik Krallıkta da 'Elmas' oyun statüsünü elde etmiştir.

Annesinin cenazesinde eski arkadaşlarıyla bir araya gelen kahramanımız, eski anıları yad ettikten sonra geçmişte şehrin en büyük suç çetesi olarak bilinen Grove Street Families’i tekrar hayata döndürmeye karar verir. CJ ve arkadaşları bu çetenin asil üyeleridir ve en büyük rakipleri olan Ballas isimli çeteyi şehirden temizlemek için suç yemini ederler.

Kardeşi Sweet’in peşinde polislerin olduğu ve onu bir tuzağa düşürmeye çalıştıklarını öğrenince CJ, kardeşini kurtarmak isterken kendi tuzağa düşer ve tutuklanır. C.R.A.S.H, CJ’i kurtarır am tabiki bunu sevap işlemek için yapmamıştır.

Grove Street çetesi dağılmıştır ve CJ’inde arkadaşları gibi şehri terk etmeden önce yapması gereken şeyler vardır. Bunların başında kardeşi Sweet’i polisin elinden kurtarmak vardır. 

Ayrıca kendini de güvenceye alabilmek için birkaç yasadışı iş yapmak ve işbirliğine girmek zorunda kalır. Ballas’ın operasyonlarına son vermek için çetenin içine sızar ve çete liderini öldürüp görevini tamamlar. 

Bu görevi tamamlamasıyla CJ, kanunsuz kanun adamlarının sözünü tutmasıyla kardeşi Sweet’e tekrar kavuşur. Hasret giderdikten sonra her büyük kardeş gibi küçük kardeşini azarlamaya başlasa da, kan çekimi işte kardeşine kıyamaz ve sonunda yeniden aileyi bir araya toplamaya karar verir.

Ama bu aile, içeriğimizin başında da dediğimiz gibi belayı üzerlerine çekme konusunda uzman oldukları için sade, sıradan ve mutlu bir aile hayatı sürmek asla mümkün olmayacaktır kahramanlarımız için.

İyi oyunlar. 

Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas
20,37
den başlayan fiyatlarla