Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
God of War İskandinav Mitolojisinde

God of War İskandinav Mitolojisinde

2018 senesine ait God of War, çok sofistike bir video oyunudur. Büyük çoğunluğun bildiği ve sevdiği bir kahramanı olan bir marka olmasına rağmen, bu yeniden başlatma yapıtı, God of War dünyasına yeni bir bakış açısı sundu.

Hem yeni gelenler, hem de markanın eski hayranları, masaya getirdiği şey için bu oyunu tam olarak takdir edebildiler. God of War oyunu ile eskileri arasındaki en büyük fark, artık İskandinav mitolojisinde geçmesidir. 

God of War
God of War
239,99
den başlayan fiyatlarla

Yunan mitolojisi gibi, İskandinav mitolojisinin hikayesi ve bilgisi nefes kesici bir şekilde kapsamlı ve bu oyun, buna tamamen saygı duyuyor. Bu dünyanın arka planı, oyunda hikayeler ve daha fazlası, kayıp sayfalar aracılığıyla anlatılıyor ve bunları öğrenmek, oyunun ana planını bilmek kadar ilginç. Peki, God of War oyununun hikayesinden önce İskandinav mitolojisinde neler oldu

Dünya Yılanı gizemli bir şekilde ortaya çıktı

Dünya Yılanı, dokuz alemdeki en tanınmış yaratıklardan biridir ve bu sadece muazzam boyutundan dolayı değildir. Birçoğuna göre Dünya Yılanı, Dokuz Gölü'nde birdenbire ortaya çıktı. Mimir, Jörmungandr'ın gelecekten geldiğini ve Thor tarafından çok sert bir şekilde vurulduktan sonra Dünya Ağacı'nı kelimenin tam anlamıyla parçalara ayırdığını ve böylece onu geçmişe gönderdiğini açıklıyor.

god of war dünya yılanı

Tyr tarafından denetlenen tapınak inşa edildi

Tyr, İskandinav savaş ve adalet tanrısıdır. Ancak diğer tanrı Aesir'in aksine Tyr hoştu, anlayışlıydı ve barışı arıyordu. Tüm yaratıklar arasındaki işbirliğini ilerletmek için Tyr; cüceler, elfler, insanlar ve devler tarafından desteklenen bir tapınağın inşasını denetledi. Tyr'ın bu tapınağı yaratma amacı, krallıklar arasında seyahat ederken kolay erişim sağlamaktı. Bunun tüm ırkları birbirine yaklaştıracağını umuyordu. Tapınak tamamlandığında devler, Tyr'ın sonunda Odin'i Jotunheim ile barış yapmaya ikna edeceğini umdular. Odin bu fırsatı Jotnar ve öngörü güçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullandığından Tyr'ın çabaları sonuçsuz kalacaktı.

Freya sürgüne gönderildi

Odin ve Freya'nın evliliğinin mükemmel bir şekilde yürüdüğü bir zaman varken, Odin daha sonra yıkıcı takıntılarına devam etti. Thor'a Mjolnir verildikten sonra, Odin ona Ragnarok'un sonunun gelmesinden korkarak elinden geldiğince çok devden kurtulmasını emretti. Freya, Odin'in Thor'un kendi iradesiyle hareket ettiğine dair güvencelerine rağmen, sonunda tüm bunları öğrendi. Daha fazla dayanamayan Freya, Odin ile olan evliliğini sonlandırdı. Bunu bir ihanet eylemi olarak gören Odin, Freya'yı lanetledi, onu Midgard'a sürdü ve savaşçı ruhunu elinden aldı.

god of war freya

Mjolnir çekici ve ona rakip olabilmesi için Leviathan baltası yapıldı

Brok ve Sindri herkesin bildiği bir isim olmadan önce, sadece birer cüce demirciydiler. Gençtiler, yetenekliydiler ve tanınmaya açlardı. Başarıya ulaşmak için çaresizce Mjolnir'i yaptılar ve Aesir'e sundular. Odin çekici Thor'a vermeye karar verdi ve o da daha sonra acımasız işler yapmak için kullanacaktı. Brok ve Sindri'nin başarılı ve ünlü olma hayalleri gerçekleşmiş olsa da, Mjolnir'in yaratılmasını takip eden olaylar onları aşağı doğru bir sarmal haline getirdi. Güç terazisini dengeleme umuduyla, Mjolnir'e rakip olacak başka bir silah yaptılar ve buna Leviathan adını verdiler. Daha sonra bu silahı Faye adında bir Jotnar kadınına emanet ettiler.

god of war leviathan axe

Büyük bir savaş başladı ve sona erdi

Ymir'in ölümünden sonra, Vanir tanrıları kendilerini Aesir'den uzaklaştırdılar ve evlerini Vanaheim'da buldular. Yıllar boyunca, iki grup arasındaki düşmanlıklar büyüyecekti. Bir gün Vanir, iki grup arasında barışı sağlamaya karar verdi. Vanir'in lideri Freyr, onlara sihir öğretmek için Asgard'a gitti. Ancak tüm bunlar sadece Aesir'in yenilmez olduğunu kanıtlayacaktı. Freyr'in büyüsünü tahmin edilemez olarak gördüler, bu yüzden ona işkence ettiler. Kaçmayı ve Vanaheim'a geri dönmeyi başardıktan sonra, öfkeli ve intikamcı bir Freyr, Aesir'e karşı intikam yemini etti ve Vanir onu takip etti.

Aesir ve Vanir arasındaki savaş yüzyıllarca sürdü. Aesir daha güçlü ve savaşta daha yetenekli olmasına rağmen, Vanir'in büyü ustalığı Aesir'i uzak tutmaya yetecek kadar iyiydi. Sonsuz savaşı sona erdirme umuduyla Mimir, Aesir'in lideri Odin'in ve Vanir'in lideri Freya'nın barışı sağlamak için evlenmelerini önerdi. Freya başlangıçta kararlıydı, ancak bunun kan dökülmesini durduracağını görünce daha sonra pes etti ve iki grup arasındaki savaşı sona erdiren Odin ile evlendi.

God of War yayınları