Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
God of War Hikayesi Öncesinde Ne Anlatıyor?

God of War Hikayesi Öncesinde Ne Anlatıyor?

God of War serisinin birçok hayranı, üçüncü oyunun serinin sonu olduğunu düşündü. Kratos'un yaptığı onca şeyden sonra tüm dünya yok edilmiş gibi görünüyordu.

Seller, hastalıklar, fırtınalar, ruhlar ve her türlü felaket Yunanistan'a yağdı. Hatta birçok oyuncu Kratos'un yaralarından öldüğü fikrini bile ortaya koydu. Spartalı Tanrı'nın yolculuğu görünüşe göre bitmemişti. Oyuncular sadece başka bir oyunu olduğunu öğrenmekle kalmadı, aynı zamanda Kratos'un başka bir ailesi de oldu. Soğukkanlı, sakallı ve pişman bir Kratos, İskandinav mitolojisine adım attı; hayranların bildiği zehirli ve öfke dolu adam sonunda değişti.

Artık Değişmiş Bir Adamım

Kratos'u ne değiştirdi? God of War III ve 2018 senesinin oyununun arasında ne oldu Kratos sadece sakal uzatmadı; kendisi daha sakin ve sabırlı görünüyordu. Kratos, oğlunun yanındayken, geçmişte yaptığı hatalar nedeniyle korku ve temkinli olduğu anlaşılıyordu. Tek gereken, bu inatçı Spartalı'yı biraz değiştirmek için Yunanistan'ı yok etmekti... Oyunlar arasında ne olduğu konusunda hala pek çok şey bilinmiyor, ancak oyuncuların kesin olarak bildiklerinin bir listesi burada.

god of war hikayesi

Atreus'tan çok fazla sır saklandı

Kratos'un neden Atreus'a kendisi hakkında fazla bir şey söylemediğini sormak zorunda kaldık. Kendisi tabii ki oğluna, diğer tanrıları yok eden ve Yunanistan'ı mahveden bir tanrı olduğunu asla söylemedi; Atreus'a Yunanlı olduğunu bile söylemezdi zaten. Bu, God of War oyununda Atreus'un Kratos'a neden birinin kendi babasını öldüreceğini sorması gibi bazı garip anlara yol açtı. Hatırlayacak olursanız, Kratos kendi babasını öldürdü. Kratos hikayesini mecazi olarak Atreus'a anlatır. Düşmanlarıyla savaşma özgürlüğünden vazgeçen bir atın hikayesini anlatır; burada at kendisidir.

Kratos'tan çok fazla sır saklandı

Kratos ve Atreus, God of War oyununun sonunda bazı şok edici bilgiler öğrenirler. Her şeyden önce Faye bir devdi ve adı Laufey'di. Laufey'e bakarsanız, o İskandinav mitolojisinde gerçek bir karakterdir ve Loki'nin annesi olarak bilinir. Bunu Atreus'tan saklaması çok şaşırtıcı değildi, ama Kratos, ondan sır saklamıyor gibiydi, peki neden ona söylememeye karar verdi? Bunu şimdilik bilemiyoruz.

İkonik silahlarını sakladı

God of War'ın yönetmeni Cory Barlog, yaptığı röportajda Kratos'un artık kendi imza silahını kullanmaması hakkında söyleyecek çok şeyi vardı. O, “...Bıçaklar Kratos'un hayatında çok karanlık bir zamanı temsil ediyor. “Onlar onun için sadece bir silah değil. Onlar onun kan dolu mektubu. Birinin onu kandırdığının, kötü bir anlaşma yaptığını, bir hata yaptığını gösteren işaretlerdir. Güçlü, ama aynı zamanda duygusunda da güçlü bir şekilde yüklü olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ilerlemek istemesinin bir parçasının (bıçakları geride bırakabilmek) olduğunu düşünüyorum." dedi.

Faye'nin baltasını aldı

Faye, ölmeden önce bir noktada Leviathan Baltasını Kratos'a hediye etti. Kratos ile tanıştıklarında baltasını tanıdıkları için Sindri ve Brok tarafından onun için yapıldığını öğreniyoruz. Kendileri aynı zamanda Mjolnir'i de ürettikleri için bu biraz havalı bir durum ve Mjolnir gibi balta da ölümcül bir bumerang tarzında fırlatılıp sahibine geri çağrılabilir. Leviathan adı, İbranice İncil'deki bir deniz canavarından gelir. Artık tüm mitolojilerin kendi alanlarına sahip olduğunu bildiğimize göre, o canavar muhtemelen orada ve gerçek.

god of war hikaye

Faye, Atreus ve Kratos'un her şeyi öğrenmesini istedi

Faye, küllerinin en yüksek dağda saçılmasını istedi; bunun Kratos ve Atreus'a gerçek kimliğini göstermek için duvar resmine götüreceğini çok iyi biliyordu. Ayrıca, ateşini yakmak için Kratos'un kesmesi için bir ağaç işaretlediğini ve bu ağacın aynı zamanda yaşadıkları yerin etrafındaki koruyucu bariyeri kırdığını ve temelde Kratos ve Atreus'u ayrılmaya zorladığını öğreniyoruz. Baldur'u gelip onlara saldırmaya davet eden de budur. Peki, Faye'in genel planı nedir Bunu belki de devam oyununda öğreneceğiz. 

Kratos, kullanışlı bir kalkan buldu

Küçük bir ayrıntı olabilir, ancak Kratos üçüncü ve dördüncü oyunlar arasında yeni bir kalkan alıyor. Bu kalkan, Koruyucu Kalkan, "sevgili karısı tarafından Kratos'a tanıştıkları gecenin yıl dönümünde verilen bir hediyedir." şeklinde detaylandırılıyor. Kalkan, önceki oyunlardan Altın Post'un yerini alıyor. Bunun güzel yanı, Kratos'un sol kolundaki bir eldivenin içinden geri çekilebilir olmasıdır. Altın Post her türlü saldırıyı emebildiğinden ve kalkan daha sınırlı olduğundan, kendisi tartışmasız daha az etkilidir.

Sadece Yunanistan yok oldu

God of War, hayranlarına Kratos dünyasının ayrılmaz bir parçası olan bir panteonun tüm dünyayı yönetmediğini öğretti. Yunan tanrıları yalnızca Yunanistan'ı, Mısır tanrıları yalnızca Mısır'ı ve İskandinav tanrıları yalnızca İskandinavya'yı yönetir. Bu, Kratos'un Yunan panteonunu yok etmesinin yalnızca Yunanistan'ı harap etmesiyle kanıtlandı. Mesela, Norveç'te her şey yolunda... Şimdilik...

God of War yayınları