Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,82
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,07
den başlayan fiyatlarla
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Hikayesi

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Hikayesi

Oyunumuz çok yakın bir gelecek olan 2025 yılında yer alıyor. Bir önceki sevilen oyun olan Wildlands olaylarının üstünden tam olarak 6 yıl sonrasında geçiyor. Yer olarak da çok ilgin. Bir yer seçilmiş durumda.

Güney Pasifikte milyarder bir girişimcinin sahip olduğu bir adada geçiyor olaylarımız. Milyarderimiz Jace Skell, Auroa isimli adada ticari uygulamalar için dronlar üretiyor. Kendi ismini taşıyan Skell Teknoloji şirketinin sahibi kendisi. Sadece çip üretmekle kalmayan şiket Amerika hükümeti için askeri ekipmanlar geliştiren bir şirket olarak da anılmakta. Milyarderimizin bu adayı alma sebebi kendisine yeni bir teknoloji dünyası yaratmak.  Yapay zeka ve dron teknolojileri üzerinde çalıştığı bu adayı bir merkez hilane getirmek istiyor.

Ghost Recon Breakpoint
Ghost Recon Breakpoint

Oyunumuzun ana kötüsü benim çok sevdiğim bir oyuncu olan John Bertnall tarafından canlandırılıyor. Kendisi ordudan ayrılıp haydut olan bir yarbay. İsmi ise Colde D. Walker. Bir operasyon sonrası kaybedilen itafiye ekiplerinden sonra Amerikan hükümetinin insan hayatlarına önem vermediğini düşünerek bir kötü adam haline geliyor. Kendisi çok da haksız sayılmaz aslında. Walker “Wolfs” olarak adlandırılan bir ekibe önderlik ediyor.

Ghost Recon Breakpoint Hikaye Ögeleri

  1. Ana Hikaye
  2. Adayı Keşfet
  3. Josiah Hill
  4. Milyarderi Bul ve Kurtar
  5. Üçüncü Dünya Savaşı
  6. Sıra Walker'da

Ana Hikaye

Oyunun ana hikayesi aslında oyunda yaşadığımız olaylardan öncesinde başlıyor. Skell Teknoloji şirketi yozlaşma konusunda bir kamu incelemesi altına giriyor. Sebebi ise teknolojisinin yozlaşmış resjimler tarafından kullanıldığına dair artan kanıtlar. Kanıtların artması yetmezmiş gibi bir de adanın yanında bir amerikan kargo gemisi batıyor. Hal böyle olunca şirketin üstündeki baskı iyice artıyor. Gemi battığında adanın gerçek dünya ile iletişimi de kesilince bunun üstüne hemen bir aksiyon alınmasını gerektiğini düşünen CIA adayı incelemek üzere bir hayalet keşif timi gönderiyor. Ancak bu tim adaya varamadan bir dron saldırısına uğruyor. Ekibin bütün helikopterleri düşüyor ve oyunumuz tam olarak burada başlıyor.

Adayı Keşfet

Ana karakterimiz bu kazadan sağ kurtuluyor ve adada gezmeye başlıyor. Daha sonra düşen diğer helikopter bölgesine gidiyor ancak sağ kalan askerlerin Walker ve ekibi tarafından idam edildiğini görüyor. Daha sonra adada önceden de yaşayan insanları lideri olan ve eski bir deniz piyadesi olan Mads Schulz ile iletişime geçiyoruz. Mads ise hiç duymak istemediğimiz şeyler söylüyor. Skell Tech çalışanlarının ve adada yaşayan insanların, Sentinel isimli bir terörist grubu tarafından saklanmaya zorlandığını öğreniyoruz.

Josiah Hill

Daha sonra adada hem karakterimizin hem de Walker’ın geçmişten tanıdığı Josiah Hill ile karşılaşıyoruz. Josiah, biz ve Walker daha önce Orta Doğuda ters giden bir görevde yer almışız. Görev sırasında bir sivili ve komutanı öldürmek zorunda kaldığımız için görev biter bitmez Walker ordudan istifa edip ortadan kaybolmuş.

ghost recon breakpoint hikayesi

Milyarderi Bul ve Kurtar

Sonrasında ana karakterimiz Nomad Skell’in baş matematikçisi Maurice Fox ve kızı ile tanışıyor. Bu tanışma sonucunda yeni bilgiler ediniyoruz. Adanın etrafında yeni kişlerin girmesini ve içerideki kişilerin dışarı çıkmasını engelleyen bir dron ağı olduğunu öğreniyoruz. Bu ağı aşmanın tek yolu ise Sentinel darbesinden sonra kaybolan milyarder CEO Jace Skell’i bulmak. Kısa sürede Skell’i bulan Nomad bu görev sırasında Josiah’ın da Walker ile birlikte çalıştığını öğrenerek bir şok geçiriyor. Kötü ekibimiz karakterimize bir iş ve yanlarında yer almayı teklif etse de onurlu duruşumuzla bu teklifi reddediyoruz. Skell ile konuştuktan sonra gemiyi kendisinin bilerek batırdığını öğreniriz. Bunun sebebi ise geminin tehlikeli teknolojileri kötü insanların eline taşımasıdır. Daha sonra Skell dron ağını kapatmak için bazı çalışanlarına ihtiyacı olduğunu söyler ve adada onları aramaya ve kurtarmaya başlarız. İlk bulduğumuz ekip arkadaşları Otcast isimli bir direniş grubuna üye oldujklarını söylerler ve Skell Tech bombalamasında rol aldıklarını söylerler. Tabii işler istedikleri gibi gitmemiş ve her şey daha da kötüleşmiştir. Onlara bu konuda çok sinirlensek bile onlarla çalışmak zorundayızdır.

Üçüncü Dünya Savaşı

Bu olaydan sonra artık hikayenin bütün düğümleri çözülmeye başlar. Öncelikle Josiah’ı öldürürüz ve bunun sonucunda Walker’ın asıl amacını öğreniriz. Walker’ın gerçek amacı dünyayı temizlemenin ve bütün yolsuzlukları bitirmenin tek yolu olduğunu düşündüğü  bir üçüncü dünya savaşı başlatmaktır. Bunu yapmanın yolunu ise kilit ulusal figürleri öldürmek olarak görmektedir. Bunu da dron donanımlı torpidolarla donatılmı bir denizaltı aracılığı ile yapmak istemektedir.

ghost recon breakpoint hikaye

Sıra Walker'da

Bunu öğrendikten sonra Walker’ı öldürmekten başka çaresi olmayan Nomad zor da olsa bunu başarır ve Walker’ı öldürür. Walker’ı öldüren Nomad’in işleri henüz bitmemiştir çünkü denizaltı hala daha görevini yapmak üzere çalışmaktadır. Dronları kullanarak denizaltınıda yok eden Nomad daha sonra ülkesine dönerek tebrikleri kabul etse bile adada yaşanan sorunların bitmediğini kabul etmek zorundadır. Çünkü Walker’ın ölmesi sadece güç dengelerini değiştirmiş ve Sentinel’in yeni liderinin elini güçlendirmiştir.

Ghost Recon Breakpoint yayınları