Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4 İncelemesi

Forza Horizon 4 İncelemesi

PC oyuncuları, deneyim edilebilecek oyunlar konusunda oldukça şanslı bir kitle olmuştur her zaman. Oyun çeşitliliği konusunda oldukça tatmin edici bir kütüphane sunmasının yanında, fiyat politikaları açısından da yüzleri güldürüyor.

Uygun satın alım, envai çeşit oyunlara erişimi olsa da,konsol özelinde çıkan bazı oyunlarda gözü kalabiliyor bazen PC oyuncularının. Bu oyunlardan bir tanesi hatta en popüleri Xbox evrenindeki simülasyon yarış oyunu olan Forza Horizon 4’tür. Microsoft, PC oyuncularının yüzüne gülerek 9 Mart 2021 günü Forza Horizon 4’ü Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma ile Steam kütüphanesine eklemiştir. Bizde bu güzel haberle birlikte oyun dünyasının nabzını tutan bir oluşum olarak yapımı sitemize misafir edelim dedik.

10Mükemmel
  • Kusursuz simülasyon ve arcade deneyimi
  • Göz alıcı grafikler
  • Türkiye özelinde fiyatlandırma
  • Doyurucu araç çeşitliliği
  • Şahane modifiye mekanikleri
  • Türe ilgisi olmayanlar için kendini tekrarlayan bir deneyim sunabilmekte

Detaylar

Ön Bilgi
Yarış oyunları dendiğinde yapımlar, simülasyon ve arcade olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ama Forza Horizon 4 iki türü de en iyi şekilde harmanlayarak yarış oyunu böyle yapılır dercesine harika bir yapıma imza atmıştır.

Yarış simülasyon deneyimini çok iyi bir şekilde açık dünyada deneyim ettiren yapım ilk çıkışını XBOX konsolu için 2018 senesinde gerçekleştirmişti. Horizon serisinin 4. yapımı olan oyun İngiltere’de geçiyor. Artı olarak Galler Bölgesi ve İskoçya ‘da da güzel manzaralar eşliğinde direksiyon sallamanıza izin veriyor FH4.

Dinamik hava koşulları ve zamanın akışı da sizi sürüş yolculuğunuzda daha bir havaya sokuyor. Hava koşullarının görsel açıdan tatmin edici olmasının yanında çevre üzerindeki etkisinin sürüşü büyük ölçüde değiştirmesi ayrı bir deneyim hissi yaşatıyor oyuncuya. 

Forza horizon 4 gameplay

Araçlar

Bir yarış oyununda en önemli şey nedir? Tabii ki araçlar. Yapımda 450 adet araç bulunmakta. Bu büyük araç kütüphanesine sinema dünyasının bilindik serilerinden biri olan Bond serisi otomobiller de dahil. 

Forza Horizon 4 modifiye anlamında da çok iyi bir iş çıkarıyor. Araçların A’dan Z’ye bütün aksam ve parçaları üzerinde muazzam değişiklikler yapıp kişisel aracınızı rahatça oluşturabiliyorsunuz. 

Müzayede opsiyonu ile araçlarınızı rahatça satıp cebinizi tekrar doldurabilirsiniz. Ama dikkat edin! Özene bezene kişiselleştirdiğiniz ve saatlerinizi harcadığınız aracınız içinde rakip bir oyuncuyu görmek pek üzücü olabilir. Uyarmadı demeyin.

Forza horizon 4 gameplay

Açık Dünya

Yukarıda belirttiğimiz gibi; Forza Horizon 4 bir açık dünya oyunu. Yarışlara girmenin dışında şehirde rahatça dolaşmanıza da izin veriyor. Harita üzerindeki evleri satın alarak dolaşımınızı da kolaylaştırabilirsiniz. 

Şehirler içinde akan bir trafik, uçan hava balonları ve uçaklar sayesinde yaşayan dünya hissi tam olarak yansıtılabilmiş.

Grafikler ve Müzikler

Görsel açıdan işte yarış oyunu böyle yapılır dedirten grafik detaylarına sahip FH4. Çevre görünümü, araçların dizaynı, dinamik hava şartlarının gerçekçiliği ile birleşince muazzam bir iş ortaya çıkıyor. 

Müzikler ve seslerden bahsetmemiz gerekirse; gerçek DJ performansları ve sağlam müziklerin eşliğinde araba sürmek de bir başka oluyor hani!

Forza horizon 4 gameplay

KARAR

Bir yarış oyunundan bekleyebileceğiniz gerçeklik ve detay seviyesini kaliteli görsel sunumlar eşliğinde biz oyunculara tattıran Forza Horizon 4, araç çeşitliliği ve bu araçların üzerinde yapabileceğiniz derin kişiselleştirmeler ile de aldığınız hazzı çok yükseklere taşıyor. 

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4
92,00
den başlayan fiyatlarla

Ayrıca Steam platformu üzerinde de çıkışını gerçekleştirmesi oyun dünyası üzerinde gerçek bir kazanımı belgeler nitelikte.

İyi oyunlar!

Forza Horizon 4 Yayınları