Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
For Honor Hikayesi

For Honor Hikayesi

Onur İçin! Ubisoft’un 14 Şubat 2017 tarihinde oyun severleriyle buluşturduğu For Honor, hem single hem de online bir oynayış imkanı sunuyor ama şunu da belirtmek isteriz ki; Yapımın hikâye kısmı kesinlikle oyuncuların büyük bir kısmını memnun etmeyecektir. Oyunun akıcılığı, hikâyenin akılda kalıcılığı maalesef yeterli bir seviye değil. Hikâye modu sadece bir hikâye olsun single’cılar kızmasın düşüncesiyle oluşturulmuş gibi. Oyuna samuray, viking ya da şövalye seçimi yaparak başlıyoruz.

Hikaye

Apollyon Savaş Lordu,  Ashfeld topraklarına kimin hâkim olacağının belirleneceği savaşta, en büyük rakiplerini ortadan kaldırır ve Blackstone Lejyonunu kontrol altına alır. Blackstone Lejyonunun onursuz bir lord ve paralı asker olan komutanı Hervis Daubeny’i adalete teslim etme girişimi sırasında, Warden olarak bilinen ikinci Komutan Blackstone kuşatmasını durdurur ve Blackstone şövalyelerini şampiyon ilan eder.

Blackstone Lejyon kaptanı olan Ademar'ı yendikten sonra, Warden, Apollion'un teğmeni Holden Cross tarafından lejyonun şövalyesi ilan edilir. Apollyon'un ordusunda geçirdiği süre boyunca, Warborn'un Viking akıncılarına karşı savunmada oldukça başarılı olur ancak kısa bir süre sonra insanları korumaya aldırış etmediğini ve sadece düşmanlarını sonsuz savaşlarda manipüle etmeye hevesli biri olduğunu fark eder. Vikingler, Apollyon ve Cross, Warden ve diğer teğmenler Stone ve Mercy tarafından mağlup edilir. Halkı ise sadece karnını doyuracak ve gelen düşmanla baş edebilecek kadar bir erzakla bırakılır. Daha sonra Viking klanları, kendi aralarında, Apollyon'un bıraktığı ve gittikçe azalan erzaklar için savaşırlar ve birbirlerini öldürürler. 

FOR HONOR™
67,99
den başlayan fiyatlarla

Raider olarak bilinen güçlü bir savaşçı diğer klan liderlerini bir bayrak altında toplar ve Apollyyon kalelerinden birini tekrar ele geçirir ve Myre diyarına,  güçlü samuray birliği olan Şafak İmparatorluğu'na baskın düzenlemek ve halkını açlıktan kurtarmak için yola düşerŞafak İmparatorluğu'nun en güçlü ve en korkutucu savaşçısı, İmparatorun şampiyonu olarak bilinen Orochi bu süreçte dilini tutamayan aklına her geleni söyleyen biri olduğu için hapse atılır. Daha sonra Viking baskını ve yıkımı devam ederken serbest bırakılır. Orochi, Vikingleri geri püskürtülmesinde başarılı olur ancak Apollyon'un birliklerinin İmparatorluk ailesini öldürmesini engelleyemez. Birbirlerine düşen komutanlar böyle bir sonuca varamayacaklarını anlayınca Apollyon’a karşı birlik olmaya karar verirler.

Farklı Mitolojiler
For Honor'da hem İskandinav hem Japon hem de Yunan mitolojisinden ögeler görmek mümkün!

 

Yıllarca süren savaşlar neticesinde Samuraylar, Vikingler ve şövalyeler kimin galip olduğunu kendilerine bile itiraf edemezler. Şövalyeler sonsuz barış sağlanması için adım atarken, bu üç grubun mücadelesi tarihte her zaman hatırlanacak ve nesillerce akılda kalacak hatıralar bırakacaktır.