Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla
Days Gone
123,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
109,00
den başlayan fiyatlarla
FM 22 Pre-Game Editor (PGE) Nasıl Kullanılır?

FM 22 Pre-Game Editor (PGE) Nasıl Kullanılır?

Uzun yıllardır Football Manager 2022 oyununda verileri düzenleme yeteneği, FM deneyiminin hayati bir parçası olmuştur.

Favori takımınızı en son transfer hareketleriyle güncellemek için Pre-Game Editor (PGE) kullansanız da (böylece bir sezona kulübünüzün zaten kadroda olan en son haliyle başlayabilirsiniz), her zaman hayalini kurduğunuz Avrupa Süper Ligi'ni yaratın veya yönetim kurulundan daha büyük bir transfer bütçesi isteme zahmetinden kendinizi kurtarın, uygulama oyunu istediğiniz gibi oynamanıza izin verir.

Football Manager 2022
Football Manager 2022
299,00
den başlayan fiyatlarla

Pre-Game Editor Nasıl Kullanılır?

PGE, Football Manager'ın bir parçası. Oyuna daha fazla düzenlenebilir özellik ve veri alanı eklendiğinden, işlevsellik ilk günlerden bu yana çok yol kat etti. Football Manager 2009'daki 'Gelişmiş Kurallar' bölümünün eklenmesi, karmaşık lig veveya kupa yapıları oluşturmak veya düzenlemek isteyenler için oyunun kurallarını değiştirdi. Konu yeni bir save açmak olduğunda gerçekçilikten yanayım, bu yüzden yapmayı sevdiğim şeylerden biri de bir dosyayı en son transferler, sözleşme haberleri, yönetim değişiklikleri vb. ile güncel tutmak. Şimdi bu değişiklikleri PGE üzerinden oyuna nasıl girebileceğimize dair bir örneğe bakalım.

Gerçek hayatta bir oyuncu, Yeovil takımına transfer edildiyse, sadece birkaç tıklama ile bunu PGE'de gerçekleştirebiliriz. Kulüp alanının sağındaki açılır düğmeye tıklayarak veritabanında Yeovil'i arayabiliriz. Yeovil kaydını seçin ve 'Tamam'a basın. Artık transferle ilgili detayları güncelleyebiliriz; katılma tarihi, sözleşme uzunluğu, kadro numarası, ücret vb. Ayrıca, aşağı kaydırdıkça düzenleyebileceğiniz birkaç sözleşme maddesi de vardır.

Editörün sağ üst köşesinde '(4 Kaydedilmemiş Değişiklik)' metninin göründüğünü fark edeceksiniz. Çalışmanızı kaydetmeniz gerekiyor, aksi takdirde PGE'yi kapattığınızda değişiklikleriniz kaybolacak ve oyunda görünmeyecektir. Bunu yapmak için, yeni bir dosya oluşturmak için 'Dosya'ya ve ardından 'Düzenleyici Verilerini Farklı Kaydet…'e gidin. Kulübün verilerini güncel tutmanın yanı sıra, bu fırsatı biraz eğlenmek için de kullanabiliriz. Liglerde yükselmelerine yardımcı olmak için Cambridge'e mali durumlarını biraz destekleyebilirsiniz. Banka bakiyesine eklenen birkaç sıfır daha ve transfer ve ücret bütçelerinin zararı olmaz.

fm 22 pge nasıl kullanılır

Düzenlememizi tamamladığımıza göre artık yeni bir oyuna başlama zamanı. Football Manager 2022 oyununu açın, Yeni Bir Oyun Başlata gidin ve Kariyeri seçin. Sağ üstte 'Veritabanı' başlığı altında bir açılır menü olmalıdır. Bu açılır menüyü genişletirsek, aşağıda kayıtlı veritabanı dosyanızı görmelisiniz. Dosyayı etkinleştirmek için onay kutusunun doldurulduğundan emin olun. Ayrıca, SI'nin Steam Atölyesi aracılığıyla indirmek için sunduğu ek lig genişletme dosyasının mevcut olduğunu da görebilirsiniz. Menajerlik becerilerinizi test etmek için yeni bir lig arıyorsanız, indirmenizi tavsiye ederim. 

Memnun kaldığınızda Onaylaya ve ardından devam etmek için Gelişmiş Kuruluma basın. Tercih ettiğiniz ligleri seçin ve ardından Oyunu Başlat. Bunu yaptıktan sonra, tüm yeni verileriniz tam istediğiniz gibi yerinde olmalıdır. Bu, PGE'nin sunduğu şeylerin yalnızca bir denemesidir. Daha gelişmiş özelliklerden bazılarını mutlaka keşfetmelisiniz, ancak umarız bu, onunla yapabileceğiniz bazı şeyler hakkında size bir fikir verir. Çoğunlukla, sınır gerçekten hayal gücünüzdür.

Football Manager 2022 Yayınları