Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Five Nights at Freddy's 2 İnceleme

Five Nights at Freddy's 2 İnceleme

Sevimli tavşanlar, güler yüzlü ayıcıklar, hadi parti yapalım diyen bir civciv.... Ne kadar güzel bir kombinasyon değil mi? Tıpkı bir çocuk masalı gibi! Ama hayır. Bu sevimli hayvancıklar sizi eğlendirmek için değil, korkutmak için buradalar. Hangi oyundan mı bahsediyoruz? Five Nights at Freddy’s 2 elbette.

11 Kasım 2014’te kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları ve mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştiren, point and click tarzı yani ekrana tıklayarak ilerleme sağladığımız, hayatta kalma korku oyunu Five Nights at Freddy’s 2 birçok açıdan tüylerimizi ürperten bir oyun.

Five Nights at Freddy's 2
Five Nights at Freddy's 2
15,50
den başlayan fiyatlarla
7Çok İyi
  • Hiç sıkmayan eğlenceli bir tempo
  • Tatlı görselliğe rağmen korkutabiliyor
  • Aşama aşama zorlaşan kaliteli oynanış
  • Her oyuncunun harcı olmayabilir

Nedir Bu Oyunun Hikayesi?

Freddy Fazbear's Pizza isimli bir restoranda bir güvenlik görevlisi olarak deneyim ediyoruz oyunun hikayesini. Adımız, Jeremy Fitzgerald. Saatlik ücret aldığımız, çok basit bir işmiş gibi görünen bu gece vardiyasında işimiz hiç de beklenildiği gibi gitmiyor.

five nights at freddys 2

Sevimli gibi görünen ürkünç robotumsu karakterlere yakalanmadan 5 gece hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz oyun maceranızda. E gerisini de oynayarak görün. 

Oyun Mekanikleri

Animatronik denilen robotlar tarafından sürekli kovalanırken hayatta kalmaya çalışıyoruz yapımda. Ofisimizde yalnızız. Dışarı çıkma şansımız da yok. 

Point and click mekaniği ile ilerleyebileceğiniz yapımda animatroniklerden kaçabilmek için kullanabileceğiniz, 3 giriş, bir koridor ve de 2 ayrı havalandırma boşluğu bulunuyor. 

Maalesef robotlardan kurtulabilmek için bu girişleri kapatma şansınız bulunmuyor. Ama onları ışıkla kendinizden uzak tutma şansınız var. 

Evet kötüler ışığı sevmez!

Mini Oyunlar
Birbirinden farklı ve eğlenceli mini oyunları da deneyim edebilirsiniz Five Night at Freddy 2’de.

Nereden çıkacağını tam kestiremeyeceğiniz animatroniklerin hareketlerini takip edebilmeniz için ofis kameralarını kullanabilirsiniz. Işık silahı olarak da bir adet el feneri bulunmakta oyunda. 

Saldırılara karşılık veremediğiniz için kendinizi korumanız gereken durumlarda bazı öğelerden yardım alabilirsiniz. Bunların başında tabii ki ışık kaynağı gelmektedir. Robotlara ışık tuttuğunuz zaman arkalarına bakmadan kaçmaları oldukça rahatlatıcı bir eylem olacaktır sizin için. 

Ayrıca oyunda, animatronik karakterlerden birinin yüz şekline sahip bir maske de bulunuyor. Bu maskeyi taktığınız zaman robotlar sizi tanımayıp, yanınızdan sessizce geçip gidiyor.  

Özetle, her biri birbirinden daha zor gecelerde hayatta kalmaya çalışmak oynanışın ve hikayenin temelini oluşturuyor diyebiliriz. 

five nights at freddys 2

Five Nights at Freddy's 2 Karakterleri

Oyunda 7 adet farklı animatronik bulunmakta. Gelin kötülük peşindeki robotumsu karakterleri bir bir tanıyalım.

  • TOY FREDDY : Masmavi gözleri, kahverengi kürkü, boynunda papyonu ve de elinde mikrofonuyla pofuduk bir ayıyı andırıyor, Freddy. Aslını soracak olursanız hiç de öyle değil. Oyundaki baş kötümüz oluyor, kendisi.
  • TOY BONNIE : Elinde elektro gitar olan, güler yüzlü mavi bir tavşan. Kime zarar verebilir? Bence bir daha düşünün!
  • SHADOW BONNIE :  Toy Bonnie’nin kankası ve de tamamen gölgelerden oluşan karanlık bir tavşan. 
  • TOY CHICA : Pembe elbiseli ve de partiyi çok seven civciv bir kız, Chica. Her gece aktif olmasa da oyunun önemli ve renkli karakterlerinden birisidir.
  • MANGLE : 2. gece ortaya çıkan ve de arkasında belirgin bir ses bırakan dişi bir tilki.  

Bu beş ana karakterin dışında  Balloon Boy ve The Puppet isimli iki karakter daha bulunmaktadır.

five nights at freddys 2

Oyun Oynamaya Değer Mi?

Masallarda hayat bulan ve çocukluğumuzun renkli dünyasından hatırladığımız, ayıcık, tavşan, civciv gibi sevimli hayvanların kötülük saçtığı Five Nights at Freddy’s 2 evreni, klasik oyunlardan ve oyunculuktan sıkılan okurlarımız için iyi bir alternatifmiş  gibi duruyor. Ancak korku eşiğinizi yükseltip deneyimlemeyi de unutmayın. Bu tarz oyunların size uyduğunu düşünüyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

Five Nights at Freddy's 2 Yayınları