Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy X Hikayesi

Final Fantasy X Hikayesi

Tidus, müttefikleriyle birlikte antik bir şehrin kalıntılarının dışında bekler ve oyunun hikayesinin çoğunu kapsayan, günümüze yol açan olayları anlatır .

Final Fantasy 10 Hikayesi

Ünlü bir yıldırım topu oyuncusu ve ünlü yıldırım topu yıldızı Jecht'in oğlu olduğu yüksek teknoloji metropolü Zanarkand'da başlıyor. Bir yıldırım topu turnuvası sırasında şehir, Zanarkand'lı olmayan Auron'un Sin dediği devasa bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Sin, Zanarkand'ı yok eder ve Tidus ile Auron'u Spira dünyasına götürür. Spira'ya vardıktan sonra Tidus, Al Bhed kurtarıcıları tarafından kurtarılır ve genç Rikku, Sin'in Zanarkand'ı 1000 yıl önce yok ettiğini iddia eder.

FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster
FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster
49,00
den başlayan fiyatlarla

Sin yeniden saldırdıktan sonra, Tidus dalgıçlardan ayrılır ve tropik Besaid adasına sürüklenir ve burada yerel yıldırım topu takımının kaptanı Wakka ile tanışır. Wakka, Tidus'u Son Aeon'u elde etmek ve Sin'i bir kara büyü büyücüsü olan gardiyanları Lulu ve Ronso kabilesinin bir üyesi olan Kimahri ile yenmek için hacca gitmek üzere olan genç bir sihirdar olan Yuna ile tanıştırır. Parti çok uzun zamanları toplamak için Spira'yı dolaşarak Sin ve onun Sinspawn adlı yavrularının saldırılarına karşı savunma yapar. Tidus, Jecht'in Sin'in gerçek kimliği olduğunu açıklayınca Tidus'u Yuna'nın koruyucusu olmaya ikna eden Auron ile tekrar karşılaşır.

final fantasy x hikayesi

On yıl önce Auron ve Jecht, Yuna'nın merhum babası Braska'yı Sin'i yenmek için korumuştur, ancak Jecht canavarın yeni varlığı olur. Yuna'nın partisi hac yolculuğuna devam ederken, Tidus, grubun Yuna'nın kuzeni olduğunu öğrendiği Rikku ile tekrar bir araya gelir. Parti, Guadosalam şehrine vardığında Guado lideri Seymour Guado, Spira'nın acısını hafifleteceğini söyleyerek Yuna'ya evlenme teklif eder. Macalania Tapınağı'nda grup, Seymour'un babası Lord Jyscal'ın ruhundan bir mesaj keşfeder; şimdi Spira'yı yok etmeyi amaçlayan kendi oğlu tarafından öldürüldüğünü ilan eder.

Grup, savaşta Seymour'u öldürür; kısa süre sonra Sin saldırır, Yuna'yı ayırır ve diğerlerini Bikanel Adası'na gönderir. Adanın Al Bhed yerleşiminde Yuna'yı ararken, Tidus, Son Aeon'u çağırdıktan sonra sihirdarların öldüğünü öğrendiğinde duygusal bir çöküntü yaşar ve bu, Yuna'yı canlı tutarken Sin'i yenmenin bir yolunu bulma arzusuna yol açar. Grup Yuna'yı, gönderilmemiş Seymour ile evlenmeye zorlandığı Bevelle'de bulur. Düğünü bozarlar, ardından Seymour, Yuna'nın yardımıyla Sin olma planını açıklar. Parti onu ikinci kez yener ve Yuna ile birlikte kaçar. Grup, oyunun girişinde görülen Zanarkand harabelerine doğru ilerler.

 

Gelmeden kısa bir süre önce, Tidus kendisinin Jecht'in ve geldikleri Zanarkand'ın, orijinal Zanarkand ve halkına dayanan, çağlara benzer çağrılan varlıklar olduğunu öğrenir. Uzun zaman önce orijinal Zanarkand, Bevelle'nin yenildiği bir makine savaşında savaştı. Zanarkand'ın hayatta kalanları, Zanarkand'a dair anılarını Spira'nın gerçekliğinden uzaklaştırılmış kendi imajlarında yeni bir şehir yaratmak için kullanabilmeleri için inanç oldular. Zanarkand'a vardıklarında, Sin'i yenen ve o zamandan beri gönderilmeyen ilk sihirdar olan Yunalesca, gruba Son Aeon'un sihirdara yakın birinin inancından yaratıldığını söyler.

Sin'i yendikten sonra, Son Aeon sihirdarı öldürür ve yeniden doğuş döngüsünün devam etmesine neden olan yeni bir Sin'e dönüşür. Grup, taşıdığı beyhude fedakarlıklar ve Sin'in hala yeniden doğacağı gerçeği nedeniyle Son Aeon'u kullanmamaya karar verir. Yunalesca, Tidus'un grubunu öldürmeye çalışır, ancak Tidus yenilir ve ortadan kaybolur; Son Aeon'a ulaşma umudunu sona erdirir.

final fantasy x hikaye

Dövüşten sonra grup, insanlığını ve aklını kaybetmeden önce Zanarkand'dan bir davetçi olan Yevon dininin tanrısı Yu Yevon'un Sin'in yeniden doğuş döngüsünün arkasında olduğunu öğrenir. Bu, grubun Yu Yevon'u bulmak için Sin'in vücuduna sızmasına yol açar. Sin'in içinde parti, Sin tarafından emilen ve onu içeriden kontrol etmeyi amaçlayan gönderilmemiş Seymour'u bulur. Yuna onu Farplane'e göndermeden önce son kez yener. Kısa bir süre sonra grup, Sin'in özüne ulaşır ve Jecht'in hapsedilmiş ruhuyla savaşır.

Sin'in ordusu yenildiğinde, Tidus'un grubu Yu Yevon'u yener. Sin'in yeniden doğuş döngüsü sona erer ve Spira'nın inancının ruhları hapsedilmekten kurtulur. Gönderilmediği ortaya çıkan Auron, Farplane'e gönderilir. Zanarkand ve Tidus artık ortadan kayboluyor. Daha sonra, Spira vatandaşlarına yaptığı bir konuşmada Yuna, artık günahtan arınmış olan dünyalarını yeniden inşa etmeye yardım etmeye karar verir. Emeği geçenler sahnede, Tidus su altında uyanır. Daha sonra okyanus yüzeyine doğru yüzer ve ekran beyaza döner.

Final Fantasy X-2 Hikayesi

Final Fantasy X-2, Final Fantasy X oyunundan iki yıl sonra geçiyor ve küçük tropik adalarla çevrili üç alt kıtaya bölünmüş büyük bir kara kütlesinden oluşan Spira'nın kurgusal dünyasında yer alıyor. Tropikal Besaid ve Kilika adalarından ılıman Mi'ihen bölgesine, soğuk Macalania ve Mt. Gagazet alanları. Spira, özellikle bitki örtüsü, topografya, mimari ve isimler açısından Güneydoğu Asya'da çok daha yakından modellendiğinden, önceki Final Fantasy oyunlarında bulunan Avrupa tarzı dünyalardan farklıdır. Ağırlıklı olarak insanlar tarafından doldurulmasına rağmen, Spira çeşitli ırklara sahiptir.

Irkların arasında, teknolojik olarak gelişmiş, ancak daha önce haklarından mahrum bırakılmış, kendine özgü yeşil gözleri ve benzersiz bir dili olan bir insan alt grubu olan Al Bhed var. Guado, uzun parmakları ve diğer ağaçsı özellikleri ile görünüşte daha az insandır. Aslan benzeri Ronso ve kurbağa benzeri Hypello daha az insandır. Spira'nın duyarlı ırklarının bir alt kümesi, ölülerin bedensel formda kalan güçlü iradeli ruhlarıdır. Spira'da, bir sihirdar tarafından Farplane'e gönderilmeyen ölüler, yaşayanları kıskanmaya ve oyun boyunca karşılaşılan canavarlara iblislere dönüşmeye gelir; ancak, dünyayla güçlü bağlarla gönderilmemiş canavarlar. yaşayan insan biçimini koruyabilir.

final fantasy x-2 hikayesi

Sin'in yenilgisinden iki yıl sonra; Yuna, Rikku ve Paine, küreler için yarıştıkları birkaç karşılaşmanın ilkinde Yuna'nın çalınan Giysi Izgarasını Leblanc Sendikasından geri alırlar. Oyun, Yuna'nın Tidus'a hitaben yaptığı bir anlatımla noktalanır, sanki oyundaki olayları ona anlatıyormuş gibi. Bu arada, Gullwings, Bevelle'in altında gizlice gömülü olan Vegnagun adlı eski bir makineli silahın görüntülerini içeren bir küre keşfeder. Silahın tüm Spira'yı tehdit edecek kadar gücü vardır.

Gullwings, makineyi yaklaşan çatışmada her iki tarafça da kullanılmadan önce yok etmek amacıyla şehrin yeraltı bölgelerini araştırmak için Leblanc Sendikası ile güçlerini birleştiriyor. Ancak, yakın zamanda silah odasının zeminine kazılmış büyük bir tünel keşfettiklerinde, Vegnagun'un görünüşe göre yerin derinliklerinde bulunan Farplane'e taşındığını fark ederler.

Spira'nın grupları arasındaki anlaşmazlıklar, liderleri Baralai, Nooj ve Gippal'ın ortadan kaybolmasıyla daha da kötüleşiyor. Bevelle'nin yeraltı bölgelerinde, Gullwings, Vegnagun'u tartışan kayıp grup liderlerini keşfeder ve makinenin yapay zekasının düşmanlığı tespit etmesine ve kaçarak yanıt vermesine izin verdiğini öğrenir. Paine bir zamanlar Den of Woedaki bir operasyon sırasında üç adamla da yoldaştı. İki yıl önce, ekipleri mağarayı keşfetti ama intikamcı bir ruh onları birbirlerini öldürmeye itti.

final fantasy x-2 hikayesi

Dördü hayatta kalan tek kişiydi. Ruh -Shuyin, Vegnagun'un yaratılmasına yol açan Machina Savaşı'ndan bir asker- Nooj'u ele geçirdi ve daha sonra onu yoldaşlarını vurmaya zorladı. Bevelle altında, Shuyin Baralai'ye sahip olur ve Vegnagun'u Farplane'e kadar takip eder. Nooj ve Gippal peşinden giderler ve Yuna'dan yüzeyde her şeyi kontrol altında tutmasını isterler.

Yuna, Farplane'e düşer ve Shuyin ile tanışır. Bin yıl önce Shuyin, yüksek teknoloji metropolü Zanarkand'da ünlü bir yıldırım topu oyuncusuydu ve Lenne'nin sevgilisiydi. Machina Savaşı'na katılan Lenne'i kurtarmak ve silahları Vegnagun'u kaçırmak için Bevelle'e sızdı. Lenne ona durması için yalvardı ve Shuyin teslim oldu, ancak bir an sonra bir grup Bevelle askeri geldi ve çifti idam etti.

Şu anda, Shuyin'in ruhu, insanların savaşın acısını hala anlamadığı için öfkesini ifade ediyor ve intikam için tüm Spira'yı yok etmek için Vegnagun'u kullanmayı planlıyor. Gullwing'ler, hem Gençlik Birliği hem de New Yevon destekçileri olmak üzere Spira'daki herkesin davet edildiği bir konser düzenliyor. Songstress kıyafet küresi, Shuyin ve Lenne'nin son anlarının sahnesini tüm konser katılımcılarına göstererek, anlaşmazlıklarının verimsiz doğasına gözlerini açıyor.

final fantasy x-2 hikaye

Hizip savaşı sona ermiş olsa da, Shuyin'in planı devam ediyor. Leblanc Sendikası ile tekrar güçlerini birleştiren Gullwings, Farplane'e doğru yola çıkar; Gippal ve Nooj'un zaten Vegnagun ile savaştığını görür. Grup Vegnagun'u yok ettiğinde Yuna, Shuyin'i bırakması için ikna etmek için Lenne kılığına girer. Ancak, Shuyin sonunda onun içini görür ve saldırır.

Gullwings onu yener ve Lenne'in ruhu birlikte ayrılırken onu yatıştırır gibi görünür. Belirli koşulları yerine getirerek, inanç olarak bilinen eski ruhlar, Tidus'u hayata döndürmeyi ve onu Yuna ile yeniden birleştirmeyi kabul eder. %100 tamamlamayı başaran oyuncular, Zanarkand'da ikilinin onun gerçekten gerçek mi yoksa hala bir rüya mı olduğunu tartıştığı ek bir yeniden birleşme sahnesi görür.

FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster Yayınları