Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy 15 Hikayesi

Final Fantasy 15 Hikayesi

Noctis ve üç arkadaşı, Noctis'in Lunafreya ile düğününün gerçekleşeceği Accordo'nun başkenti Altissia'ya yolculuklarına başlarlar. Yerel tekne seferlerinin durduğunu anlayınca Niflheim'ın Insomnia şehrine saldırdığı ve Kristalin çalındığı haberini alırlar; Kral Regis öldürülür ve hem Noctis, hem de Lunafreya'nın ölümü ilan edilir.

Cor ile buluşan Noctis, Kristal'i kurtarmak ve tahtını geri almak için geçmiş Lucian krallarının büyülü silahları olan Kraliyet Silahlarını almakla görevlendirilir.

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
160,00
den başlayan fiyatlarla

Iris ile Lestallum şehrinde kalırken, Astral Titan Noctis ile iletişime geçer; Ardyn tarafından cesaretlendirilen Noctis, Titan'ın sınavına dayanır ve gücünü kazanır, Lunafreya'nın Astralleri uykularından uyandırmak için Noctis'in önünde seyahat ettiğini öğrenir. Grup, Lucis'te seyahat etmeye, Kraliyet Silahlarını almaya ve Gentiana'nın yardımıyla Astral Ramuh ile buluşmaya devam eder. Ayrıca düşman bir Ravus ile karşı karşıya kalırlar; paralı asker Aranea ile savaşır ve Ardyn'den daha fazla yardım alılar. Grup sonunda Regis'in eski yatını tamir etmek için parçaları toplar ve Altissia'ya seyahat etmek için kullanır.

ffxv hikayesi

FFXV Hikayesi Devamında

Parti, Lunafreya'nın sığındığı Altissia'ya varır. Lunafreya, Astral Leviathan'ı uyandırır, böylece Noctis gücünü elde edebilir; sadece Leviathan, Niflheim saldırdığında öfkeye kapılır. Ardyn ortaya çıkar ve Lunafreya'yı ölümcül şekilde yaralayarak ritüeli bozar; ancak, Noctis'in güçlerini uyandırmayı başarır ve Leviathan'ı yenmesine izin verir. Bilinçsizken, ona Lucii'nin Yüzüğü'nü veren Lunafreya'nın ruhu tarafından bir rüyada ziyaret edilir. Noctis uyandığında Altissia'yı kaos içinde ve Ignis'in savaş sırasında kör olduğunu görür. Parti trenle Niflheim'ın başkenti Gralea'ya doğru devam eder.

Ignis'in körlüğü ve Noctis'in Lunafreya yası, Ignis bir uzlaşmaya zorlayana kadar Gladiolus ile sürtüşmeye neden olur. Ayrıca gecelerin uzadığı ve daha fazla Daemon'un ortaya çıkmasına neden olduğu ortaya çıkar. Ardyn daha sonra Noctis'i Prompto'yu trenden atması için kandırır ve Prompto ile Kristal'i Gralea'nın askeri kalesi Zegnautus Keep'te tutsak eder. Noctis daha sonra Kristalin gücünün İblisleri yok edebileceğini keşfeder.

final fantasy 15 hikayesi

Noctis, Aranea'nın Eos'un dört bir yanından gelen mültecilere yardım ettiği Tenebrae'ye devam eder. Noctis, Tenebrae'deyken Lunafreya'nın Astralleri uyandırmaktan ölmekte olduğunu ve Ravus'un artık onu desteklediğini öğrenir. Gralea'ya son yolculuğunda, tren Daemons tarafından pusuya düşürülür; onları yendikten sonra Noctis, Shiva'nın insan formu olarak ortaya çıkan Gentiana'dan Astral Shiva'nın kutsamasını alır.

Daemons tarafından istila edilen Gralea'yı bulmaya gelen Noctis, arkadaşlarından ayrılır ve Zegnautus Kalesi'nde hayatta kalmak için Lucii'nin Yüzüğü'nü kullanmaya zorlanır. Prompto'yu yeniden bir araya getirip kurtardıktan sonra, parti Zegnautus Kalesi'nde devam eder ve Daemon'lara dönüşen Ravus ve İmparator Aldercapt'ı yener. Arkadaşlarını geride bırakmak zorunda kalan Noctis, Kristal'e ulaşır, ancak içine çekilir. Ardyn belirir ve kendisini Starscourge tarafından enfekte edildikten sonra Astraller ve Kristal'in desteğiyle dışlanan bir şifacı olan Ardyn Lucis Caelum olarak ortaya çıkarır.

final fantasy 15 hikaye

Ardyn, Lucis Caelum soyundan ve Kristalden intikam almak istedi ve Gerçek Kral'ın ortaya çıkmasını beklerken ikisini de yok edebilmek için Yıldız Belası'nı yaydı. Noctis, Kristalin içinde Bahamut ile karşılaşır; Yıldız Belası'nı temizleyecek ve hayatı pahasına Eos'a ışığı geri getirecek olan kehanetin Gerçek Kralı olduğunu öğrenir. Noctis on yıl sonra Eos'a döner ve dünyayı karanlığa gömülmüş olarak bulur.

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
160,00
den başlayan fiyatlarla

Arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelen Noctis, Ardyn'le yüzleşmeden önce Insomnia'ya doğru yola çıkar ve Starscourge tarafından canlandırılan ve yozlaştırılan Ifrit ile savaşır. Ardyn'i teke tek dövüşte öldürdükten sonra, Noctis tahta çıkar ve Lucii'nin Kristali ve Yüzüğü'nü kullanarak Yıldız Belası'nı Eos'tan temizlemek için kendini feda eder. Öbür dünyada, Lunafreya'nın yardımıyla Noctis, Ardyn'in ruhunu yok eder. Emeği geçenler sonrası sahnelerde, Noctis son savaştan önce arkadaşlarına açılır ve öbür dünyada Lunafreya ile huzur bulur.

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION Yayınları