Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy 5 Hikayesi

Final Fantasy 5 Hikayesi

Final Fantasy V, dünyadaki rüzgar akımlarının yavaşlamaya başladığı bir günde kendisini gösteriyor. Bu olaydan derinden rahatsız olan Tycoon kralı, kızı Prenses Lenna'nın endişelerini gidermek için ejderinin sırtında Rüzgar Tapınağı'na gitmeye hazırlanır.

Kral, Tapınağa vardığında, Rüzgar Kristalinin gözlerinin önünde parçalandığına tanıklık eder. Bu arada, Tycoon yakınlarındaki ormanda dinlenen Bartz adında genç bir gezgin, kalenin hemen dışında gezegenin yüzeyine bir göktaşı düşüşüne tanık olur. Bartz, araştırır ve Lenna'nın saldırıdan baygın yattığını keşfeder. Onu kurtardıktan sonra, enkazda Galuf adında kısmi hafıza kaybı olan yaşlı bir adam keşfederler.

FINAL FANTASY V
FINAL FANTASY V

Hikayenin Devamında...

Lenna, babasının ardından Rüzgar Mabedi'ne gittiğini açıklar. Galuf birdenbire onun da asıl varış noktası olduğunu hatırlayarak eşlik etmeyi seçer. Üçlü, yollardan ayrılsa da, Bartz kısa süre sonra Lenna ve Galuf ile karşılaşır ve bir vadide canavarlar tarafından tekrar saldırıya uğrar. Üçü birlikte seyahat eder ve göktaşı düşmesinin neden olduğu kargaşalar tarafından engellenen tüm yolları bulur. Bir mağarayı keşfederken, korsanlar ve liderleri Faris ile karşılaşırlar. Korsan kaptanın yardımıyla grup, parçalanmış Kristali keşfetmek için Rüzgar Tapınağı'na doğru yola çıkar, ancak kayıp kraldan hiçbir iz yoktur. Parçalar onların varlığına tepki verir ve Tycoon'un bir görüntüsü belirir ve onlara kalan Kristalleri korumaları gerektiğini açıklar.

final fantasy 5

Sonunda parti, Kristallerin eski bir büyücü olan Exdeath üzerinde bir mühür oluşturduğunu keşfeder; Onlar yok edildiğinde, yalnızca karanlık öz salıverilmekle kalmayacak, zamanla gezegenin kendisi de yaşanmaz hale gelecekti. Parti; Su, Ateş ve Toprak kristallerini kurtarmaya çalışır; ama insanların entrikaları veya mühürlü Exdeath'in etkisi yüzünden başarısız olurlar. Serbest bırakılan Exdeath, partiyi yener ve anavatanına geri döner. Son Kristali yok etmek için Exdeath tarafından kontrol edilen Kral Tycoon, diğerlerini kurtarmak için kendini feda eder.

Galuf'un torunu Krile bir göktaşıyla gelir ve Galuf'un hafızasını tamamen geri yükler; Exdeath ile aynı dünyadan geldiğini ve onu Krile ile birlikte eve kadar takip ettiğini hatırlar. Bartz ve diğerleri, mücadelenin yalnız Galuf'a ait olmadığına karar verirler ve birlikte Exdeath'in o dünyanın Kristallerini takip etmek için ortalığı kasıp kavurduğu uzak gezegen dünyasına seyahat ederler. Üçlü yakalanır, ancak Galuf onları kurtarır ve bu süreçte Exdeath'in teğmeni Gılgamış'ı yener. Kaçışları sırasında büyülü bir bariyer etkinleştirildiğinde uzak bir kıtaya uçarlar; Galuf'un krallığı Bal Kalesi'ne doğru yol alırlar.

Grup, Galuf'un arkadaşlarından biri ve eski bir Şafak Savaşçısı olan Xezat ile tanışır; Bartz'ın babasının onların grubunun bir parçası olduğunu öğrenir. Güçlerini birleştirerek Exdeath'in kalesinin etrafındaki bariyeri devre dışı bırakırlar, ancak bu Xezat'ın hayatını kaybetmesine yol açar. Daha sonra Exdeath'in kökenlerini öğrenirler ve mühürleri ortadan kaldırmak için Koruyucu Ağaç'a giderler. Exdeath, partinin eylemlerini tahmin eder ve Moore Forest'ı ateşe vererek grubu tuzağa düşürür.

Krile yardıma gelir ama kendisi büyücünün güçleri tarafından tuzağa düşürülür. Torununun yakalandığını gören Galuf kendini kurtarır ve Exdeath ile ölüm noktasına kadar savaşır; yaratık kaçana kadar düşmeyi reddeder. Yaraları yüzünden çöken Galuf, partinin kendisini kurtarma çabalarına rağmen ölür ve yeteneklerini Krile'ye aktarır. Grup, Exdeath'i kulesine kadar takip eder ve onu yener, kalan Kristaller paramparça olur ve dünyalar yeniden birleşir.

Bir süreliğine, Exdeath gerçekten yok edilmiş gibi görünür ve parti, Tycoon'da bu durumu kutluyor. Ancak Bartz, bilge Ghido ile temasa geçer. Onunla karşılaşınca, Krile'nin avucundan aniden bir diken fırlar ve Exdeath olarak tezahür eder. İimdi dirilmiş ve Void'in tamamen komutasındadır. Bununla birlikte, tüm kasabaları ve krallıkları varoluştan kaldırır, onları gerçekte bir gözyaşı içine atar.

final fantasy 5 hikaye

Parti için şans eseri, dünyaların yeniden birleşmesi, Enuo'nun bin yıl önceki yükselişini bastırmak için kullanılan silahların ve güçlerin pusuda beklediği antik yerlere giden yolları açar. Silahlanmış olan grup, Yarık'a girer ve boyutlar arası bağlantının merkezinde Exdeath'i arar ve burada onlar da Void'in avı olur. Düşmüş müttefiklerinin yardımıyla, parti hayatta kalır ve artık şeytani bir sylvan olarak tezahür eden Exdeath'ten önce geri döner, zayıflayana ve kendi gücü tarafından yutulana kadar onunla savaşır.

Sona Doğru

Daha sonra Neo Exdeath'e dönüşür, gerçekliğin özünü onunla birlikte yok etmeye niyetlidir. Exdeath sonunda yenilir ve Kristal parçalarının gücünü kullanarak kahramanlar Boşluğu bir kez daha mühürler; yeniden birleşmiş dünyayı ve Kristallerini geri yükler. Oyunun sonu, Neo Exdeath'in yenilgisinde kaç parti üyesinin hala hayatta olduğuna bağlı olarak değişir ve dünyanın yeniden dirilişinden sonraki olayları detaylandırır. Sonunda, kalan grup Koruyucu Ağacı ziyaret eder ve düşen parti üyelerinin hayata döndüğünü görür.

FINAL FANTASY V Yayınları