Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy Type-0 Hikayesi

Final Fantasy Type-0 Hikayesi

Mareşal Cid Aulstyne, Militlerin ordusunu Orience'ın diğer uluslarına karşı yönetiyor, Vermillion Peristylium'a karşı yıkıcı bir saldırı başlatıyor ve bir kristal bozucu kullanarak Vermillion Kuş Kristalini etkisiz hale getiriyor.

 Karıştırıcının etkilerine karşı bağışık olan Sınıf Sıfır, istilayı püskürtür. Çatışma sırasında Machina'nın ağabeyi Izana Kunagiri, Sıfır Sınıfı için bir görevdeyken öldürüldü. Bu olay daha sonra Machina ve Sıfır Sınıfı arasında bir sürtüşme yaratır. Kurasame ve Arecia Al-Rashia tarafından koordine edilen Sıfır Sınıfı, Rubrum'un topraklarını özgürleştirmede ve Concordia ile ittifak halinde karşı saldırılar başlatmada kilit bir rol oynar, Lorica'nın başkenti ise bir Militesi bombasıyla yok edilir. 

FINAL FANTASY TYPE-0™ HD
FINAL FANTASY TYPE-0™ HD
49,00
den başlayan fiyatlarla

Concordia'nın kraliçesi Andoria, daha sonra geri kalan uluslar arasında ateşkes ilan etmeye zorlar. Militesi başkentindeki barış görüşmeleri sırasında, Sıfır Sınıfı, Andoria'nın cinayetiyle suçlandı; Concordia'nın kukla hükümeti ve Milites'in Rubrum'a birleşik bir saldırı başlatmasıyla sonuçlandı. Uçuşları sırasında, Machina Sıfır Sınıfı ile çatıştıktan sonra fırtınalar koparır ve onlara dönmeden önce Rem'i kardeşinin kaderinden korumak için Beyaz Kaplan l'Cie olur. Beyaz Kaplan Kristali'nin vasiyeti sonunda onu gitmeye zorlar.

final fantasy type 0 hikayesi

Rubrum, l'Cie askerleri ve Sıfır Sınıfı tarafının yardımıyla Concordia ve Milites güçlerini yok ederek Orience'ı kendi bayrağı altında birleştiriyor. Bu, Tempus Finis'in gelişini tetikler ve Rursus Ordusu, Orience'ın nüfusunu yok etmek için büyülü kale Pandaemonium'dan çıkar. Cid ve Sıfır Sınıfı, Pandaemonium'a seyahat eder Cid, Agito olmaya çalışır ve Gala tarafından Rursus Arbiter'a dönüştürülür, Sıfır Sınıfı ise Tempus Finis'i durdurmaya karar verir. Sıfır Sınıfı, Arbiter'in denemeleriyle karşı karşıya kalırken, Vermillion Bird Crystal onlara l'Cie olma şansı sunuyor. Orijinal oyun sırasında, Sıfır Sınıfı teklifi kabul ederse, Rursus'a karşı savaşa girerler ve ölürler, Orience'ı Tempus Finis'te yok olmaya mahkum ederler.

Sıfır Sınıfı, Kristal'in teklifini reddeder ve Rem onların yerine l'Cie yapılır. Machina ve Rem Pandaemonium'da birbirleriyle savaşırlar Rem ölümcül şekilde yaralanır ve o ve Machina kristale dönüşür. Denemeler tarafından zayıf düşen Sıfır Sınıfı, başlangıçta Arbiter'ı yenemez. Machina ve Rem'in ruhları onlara Arbiter'i yenmek ve Tempus Finis'i durdurmak için ihtiyaç duydukları gücü verir. Ölümcül şekilde yaralanan Sıfır Sınıfı, son dakikalarını savaş sonrası olası hayatlarını hayal ederek geçirir.

final fantasy type 0 hikaye

İnsan formuna geri dönen Machina ve Rem tarafından bulunurlar ve Orience'ın geri kalanıyla birlikte ölüleri hatırlamalarına izin verilir. Emeği geçenler sahnesinden sonraki bir dizide, Kristaller güçlerini kaybederken Kristal Devletlerin kargaşaya düştüğü söylenir. Machina ve Rem, Orience'ı birleştirir ve dünyayı yeniden inşa eder ve Machina, Rem'in yanında ölmeden önce Sıfır Sınıfı tarafının tarihini kaydeder.

FINAL FANTASY TYPE-0™ HD
FINAL FANTASY TYPE-0™ HD
49,00
den başlayan fiyatlarla

İkinci bir oyun, Orience'ın, Görünmeyen Diyar'a giriş kapısını bulma deneyinin bir parçası olarak, Pulse ve Lindzei tanrılarının ilgili hizmetkarları Arecia ve Gala tarafından yaratılan istikrarlı bir zaman döngüsünde kapana kısıldığını ortaya koyuyor. Farklı bir yöntem kullanarak geçidi açmak için birbirleriyle rekabet etmek, hem başarısız oldu hem de dünyayı başka bir girişim için sıfırladı. Type-0 olaylarıyla deney altı yüz milyondan fazla kez gerçekleştirilmişti. Döngünün farkında olan Cid, Orience'ı Kristallerin kontrolünden kurtarmak istedi ve Gala'nın onu kullanmasını engellemek için başarısız bir girişimde kendini öldürdü. 

final fantasy type 0 hikaye

İkinci oyun sırasında kilidi açılan bir dizide, Joker ve Tiz, Arbiter'ın yenilgisinden sonra Arecia ile konuşur ve ona deneyi yeniden başlatmayı yeniden düşünmesini sağlamak için ona Sıfır Sınıfı ve Orience insanlarının anılarını gösterir. Machina ve Rem ile konuştuktan sonra, Arecia deneyi bırakmaya karar verir ve ikisini insan formuna geri döndürür. Alternatif bir sonda, Arecia, savaşın hiç olmadığı ve dünya nüfusunun mutlu bir şekilde yaşayabileceği yeni bir zaman çizgisi oluşturarak, Orience'ın tarihinden kristalleri kaldırmayı seçer.

FINAL FANTASY TYPE-0™ HD Yayınları