Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Final Fantasy 3 Hikayesi

Final Fantasy 3 Hikayesi

Bir deprem, yüzen kıtadaki Ur köyü yakınlarındaki Altar Mağarası'nda önceden gizlenmiş bir başka mağarayı açar. Köyün yaşlısı Topapa'nın bakımı altındaki dört genç yetim, depremin etkisini keşfeder ve bir ışık kristali ile karşılaşır.

Kristal onlara gücünün bir kısmını verir ve onlara ileri gitmelerini, dünyaya dengeyi geri getirmelerini söyler. Kristalin açıklamalarından ne yapacaklarını bilmeden, ancak yine de sözlerinin öneminin farkında olan dördü, evlat edinen ailelerini misyonları hakkında bilgilendirir ve dengeyi sağlamak için büyüdükleri alanın dışındaki bir dünyayı keşfetmeye başlarlar.

final fantasy hikaye

Hikaye

Maceraları onları, üzerinde yaşadıkları yüzen kıtanın sınırlarının ötesinde koca bir dünyanın olduğunu keşfetmeye götürür. Aşağıdaki dünyada, efsanevi Başbüyücü Noah'ın üç çırağından biri olan Xande adında bir büyücünün, kaos ve kargaşa çıkarmak için ışık kristallerine sahip olmaya çalıştığını keşfederler. Dört savaşçı sonunda Kristal Kule'ye varırlar ve burada son olayların kaynağının Karanlık Bulut olduğunu keşfederler. Bulut, dünyanın boşluğa çekilmesi için bin yıl önceki Işık Seline benzer bir durum yaratmaya çalışır. Işık Savaşçıları, hapsedilmiş Karanlık Savaşçıları serbest bırakmak ve Karanlığın Bulutu'nu yenmek için karanlık kristallerin alanına geçerler, böylece kristalleri ve dünyaya dengeyi geri yüklerler.

Luneth, Altar Mağarası'na tek başına gider, ancak keşfederken tökezler ve depremin yarattığı bir deliğe düşer. Daha sonra goblinler tarafından kuşatılır ve bir çıkış yolu ararken, Kara Kaplumbağası tarafından pusuya düşürüldüğü bir odaya gelir. Onu yendikten sonra, kendisine bir Işık Savaşçısı olarak seçildiğini, kaderinde dünyaya dengeyi geri getireceğini söyleyen Rüzgar Kristali'ni bulur ve onun gibi üç kişi daha vardır, ancak Luneth konuyu detaylandırmasını istemeden önce, o yüzeye ışınlanır. Ur'a geri döner, ancak Topapa, birisinin onu kendisine getirdiğini belirtmenin yanı sıra konuyla ilgili fazla açıklama yapmaz. Şehrin bir köşesine giden Luneth, arkadaşı Arc'ın bazı çocuklar tarafından zorbalığa uğradığını görür. Luneth araya girdiğinde, çocuklar kaçar ve hayaletlerden korkmadığını kanıtlar.

final fantasy 3 hikayesi

Luneth, Arc'ı Kazus'a kadar kovalar ve Arc ile tekrar bir araya geldikten sonra, Kazus'un lanetlendiğine dair söylentilerin yanlış olmadığını keşfeder. Oradaki insanlar şeffaftır ve böyle bir kişi, Cid, iki çocuğa zeplini almalarını ve efsane demirci Takka'nın evlatlık kızı Refia'yı aramalarını söyler. Onu zeplinde bulurlar ve önerisi üzerine Sasune Kalesi'ne kadar eşlik ederler. Orada, lanet sırasında uzakta olan Sasune'nin bir askeri olan Ingus ile tanışırlar. Kralla yaptığı görüşmeden sonra üçlüye katılır ve kral onlara kızı Sara'yı bulmalarını söyler.

Sadece 'iskelet anahtarı' ile etkileşime girerek erişilebilen bir duvarın arkasındaki Mühürlü Mağara'da ona yetişirler. Onlara eşlik ederken, laneti yapan canavarla savaşırlar Cin ile. Sara, Cin'i mühürlerken; Luneth, Arc, Refia ve Ingus gözlerinin önünde kaybolur. Görünen o ki, rüzgar kristali dört genci, Hırsız, Savaşçı, Kara Büyücü, Beyaz Büyücü ve Kızıl Büyücü işlerine erişmeyi sağlayan gücünün bir kısmını vermek için çağırmıştır. Bundan sonra Luneth ve arkadaşları Sara ile Sasune Kalesi'nde tekrar bir araya gelirler.

final fantasy 3 hikaye

Yüzüğü kalenin altındaki bir su çeşmesine atarak Cin'in lanetini dağıtma sürecini tamamlar, ancak Luneth, kendisinin ve arkadaşlarının bir an önce gitmesi gerektiğini söylediğinde bunalıma girer. Sara onları uğurlayacak kadar uzun süre ağlamayı kestikten sonra, Takka'nın Refia'yı eve sürüklediği Kazus'a geri dönerler. Üç çocuk önce Cid'e, sonra da gemide bir mitril koç yapan Takka'ya danışır. Çocuklar bir mitril koç istemek için geri döndüklerinde Refia, Takka'nın yanında değildir ve ekip onu bir kez daha Cid'in zeplininde bulduğunda, oyuncu onun neden onunla olmadığını anlayabilecektir. Takka'ya, çocuklar gibi bir Işık Savaşçısı olduğunu ve bu nedenle gitmesi gerektiğini söylemişti. Daha sonra da zeplin, gemiyle birlikte Nelv Vadisi'ndeki kayayı yıkmak için kullanılmasıyla sona eriyor.

FINAL FANTASY III Yayınları