Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,30
den başlayan fiyatlarla
Palworld
484,91
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
776,05
den başlayan fiyatlarla
FIFA 23 İnceleme

FIFA 23 İnceleme

FIFA 23, kendinden önceki FIFA oyunları gibi, futbol kültürünün en iyi ve en kötü yanlarını mükemmel bir gerçeklikle sunmayı başarıyor. 

Çıkış tarihi 30 Eylül 2022 olan oyun hakkında şimdiye kadar gördüğümüz yenilikleri, sevdiğimiz ve o kadar da beğenemezdiğimiz yönlerini sizin için inceledik. 

7Çok İyi
  • Kariyer modundaki iyileştirmeler
  • Kadın futbol kulüpleri
  • Moments modu ile kart açmanın kolaylaştırılması
  • Karakter tasarımları
  • HyperMotion2 beklentileri karşılamıyor
  • Oyun çok yeni hissettirmiyor

FIFA 23 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

FIFA 23
FIFA 23

Oynanış ve Yenilikler

Oyundaki Kimya mekanikleri tamamen değişmiş. Aynı takımdan veya ligden oyuncuları bir kadroda bulundurduğunuz için hala ödüllendiriliyorsunuz, ancak birbirlerine aşırı yakın olmaları gerekmiyor. Sadakatin ve dostluğun öneminin her FIFA oyununda giderek azaldığını gördüğümüz doğru. 

Moments Modu

FIFA 23’teki etkileyici yeniliklerden biri olan Ultimate Team'de "Moments", FIFA 2006 Dünya Kupası'nın küresel meydan okuma modunu anımsatıyor. Moments ile, maçın 70. dakikasında penaltı vuruşuyla iki gole kadar fark kapatmak gibi olağanüstü senaryoları deneyimleme şansınız oluyor. Bu başarılar Ultimate Team için Ted Lasso ve sağ kolu Coach Beard gibi kartların kilidini açmak için kullanılan yıldızlarla ödüllendiriliyor. Kart kazanmak için alternatif ve oldukça eğlenceli bir mod olmuş. 

Kariyer Modu

Kariyer modu bu yıl daha güçlü ve kendi yarattıkları avatarlar veya gerçek dünya oyuncularıyla bir sezonu devirmek isteyen oyunlar için ekstra eğlence sunuyor. Oyuncular, menajeri memnun etmek için oyun içinde belirlenen hedefleri tamamlıyor. Bu hedefler arasında sahadaki performansın ötesinde, reytingleri optimize etmek gibi pazarlama stratejileri de bulunuyor. 

fifa23 inceleme

Saha dışında, para kazanmak için yatırım anlaşmaları imzalayabilir, istatistiklerinizi güçlendirecek etkinliklere katılabilir veya Maverick, Virtuoso veya Heartbeat kişilik türlerinde puan kazanabilirsiniz. Her biri, top sürmeyi, pas vermeyi veya şut çekmeyi tercih etmenize bağlı olarak, oyuncunuz için dayanıklılık veya topu havada karşılamak gibi farklı becerilerin kilidini açıyor.

Kadın Futbol Takımları

Kadınlar kulübü futbolunun eklenmesi uzun süredir beklenen bir yenilik olmasına rağmen, FIFA 23’te da hak ettiği ilgiyi görmedi diyebiliriz. Klasik maçlarda, sezonlarda ve kupalarda kullanmak için çok az sayıda milli takımınız ve ayrıca profesyonel Fransız ve İngiliz ligleriniz var. Ancak, Kariyer veya Ultimate Team'de kullanıma açık değiller, yani Alex Morgan veya Jordan Pefok'u ana kadronuzda eşleştirmeyi umuyorsanız, şansınıza küsün.

Grafikler

EA'nın HyperMotion2 teknolojisi, top sürme ve atış arasında daha doğal animasyonlar sağlamış olsa da, özellikle tekrarları izlerken bu geliştirme fark edilmiyor bile. Çoğu mekanik FIFA 22'dekine benziyor. Bunu kötü bir şey olarak söylemiyoruz ama HyperMotion2’den daha fazla beklentimiz olduğu da doğru.  

fifa 23 incelemesi

Sizi ekrana kitlemek için kullanılan bütün klişe tasarım hilelerini de FIFA 23’te bulabiliyorsunuz. Ekrana bakmanızı sağlayan kırmızı bildirim noktaları, seviyeler, lig tırmanma sistemi, ikinci ve üçüncü ekran uygulamaları, ganimet kutuları gibi özellikler bazı panellerin kullanımı kolaylaştırmış olsa da, FIFA kültürünün kalitesini bir tık baltalamış hissettiriyor.  

FIFA 23 Oynamaya Değer mi?

FIFA 23 iyi bir oyun – gösterişli, oynaması eğlenceli ve birçok modu var. Ama günün sonunda, bunun yıllardır oynadığınız diğer bütün FIFA’lardan çok da farklı olmadığını fark ediyorsunuz. Eğer şimdiye kadar görüdüğümüz FIFA oyunlarını olduğu haliyle çok sevdiyseniz, FIFA 23 sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Fakat, bu yıl oyundan gerçek yenilikler görmeyi umduysanız, aradığınızı pek bulamayacaksınız. 

FIFA 23 yayınları