Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Propnight
32,00
den başlayan fiyatlarla
Journey
19,00
den başlayan fiyatlarla
Dead by Daylight
Ücretsiz
Fernbus Simulator İnceleme

Fernbus Simulator İnceleme

TML Studios oyun yapım şirketinin geliştirdiği ve Aerosoft GmbH’nin yayımcılığını üstlendiği otobüs simülasyon oyunu Fernbus Simulator bugünlerde incelemesiyle radarımızda.

Fernbus Simulator, 2016 yılında  çıkmış olmasına rağmen son dönemlerde yeniden rağbet görmeye başladı. Oyuncu aleminin ilgisini tekrar cezbeden yapımı biz de sizin için detayları ile incelemeye karar verdik. Hadi başlayalım.

Oyun dünyasında hayli fazla araç simülatör oyunu bulunmakla beraber bu oyunların neredeyse tamamı kamyon, tır gibi büyük araçların kullanımını deneyim ettiğimiz yapımlardan oluşmaktadır. Otobüs kullanımını tecrübe edebileceğimiz yapımların sayısı bir elin beş parmağını geçmemektedir. 

Fernbus Simulator
Fernbus Simulator
112,00
den başlayan fiyatlarla

Alman menşeili bir firma olan TML, bu eksikliği görmüş olacak ki, Fernbus’ı beğenilerimize sunmuş. Oynamak da bize düşer. 

7Çok İyi
  • Gerçeğine uygun haritalar
  • Araç içi detaylar oldukça etkileyici
  • Lisans desteği
  • Yetersiz yapay zeka
  • Çevre görselliği çok zayıf
  • Optimizasyon sorunları

Fernbus Simulator Harita & Oyun Mekanikleri

Yapımcı Almanya menşeili olunca oyun da haliyle Almanya topraklarında hayat buluyor. TML, yaklaşık 40 Almanya şehrini gerçeğine en uygun biçimde oyuna aktarmayı başarmış. 

fernbus simulator steam

Diğer bir güzel detay ise; Almanya’nın önemli taşıma şirketlerinden biri olan Flixbus oyunda resmi olarak yerini almış durumda. Hatta oyundaki araçların üzerinde de Flixbus resmi logosu bulunmakta. Bu detay oyunda verilmek istenen gerçekçiliği bir nebze daha yukarı taşıyor. 

Araç Dizaynları 

Yapımın mottosu olan gerçekçilik sadece yollar ve lisanslarla sınırlı değil. Oyun içindeki araçlar da gayet iyi bir tasarımla dizayn edilmiş. Özellikle araç içi kokpit kamerası detay ve görsellik konusunda oldukça iyi bir iş çıkarmış. Yapım, gerçek bir otobüsü kullanıyormuşsunuz hissini size rahatlıkla verebiliyor. 

fernbus simulator

Şoförlere Özgürlük

Simülatör oyunlarında görmeye alışkın olmadığımız ve Fernbus’da var olan diğer bir detay da oyuncunun araçtan inip çevrede dolaşabilmesidir. E şoförün de ara sıra bacaklarını açması gerekir değil mi? Otur otur nereye kadar.

fernbus simulator

Teknik Simülasyon Detayları

Oynanışın arcade ve simülasyon olarak ikiye ayrıldığı yapımda mod olarak da kariyer ve serbest sürüş modu barındırmakta oyun. Yolcularınızın biletlerini bile sizin kestiğiniz yapımda, aracın tüm hareket mekanikliği de en üst seviyede gerçekçilik barındırıyor. 

Virajlara girdiğinizde ve dönüşlerinizde aracın salınımı ve hareketliliği gerçek bir sürüşten alacağınız hisle birebir aynı olacaktır diyebiliriz. 

Dört mevsim koşullarını da detaylı bir görsellik içerisinde Fernbus’da deneyim edebileceksiniz. Farklı mevsim şartlarında ve zorluğunda araç kullanmak hem zevkli hem de öğretici bir tecrübe olacaktır. 

Yapay Zeka ve Çevresel Faktörler

Araç dizaynları, sürüş mekanikleri ve gerçekçilik konusunda TML’nin ne kadar iyi bir çıkardığını yukarıda detayları ile anlattık. Aynı sözleri yapay zekanın işleyişi ve çevresel dizayn içinde söylemek isterdik ama maalesef söyleyemiyoruz. 

Araçların şehir içi trafikteki hareketliliği gerçeğine hiç de uygun bir biçimde oluşturulmamış. Günlük trafik akışında komik ve saçma hatalarla karşılaşmanız da çok olası.  

fernbus simulator

Ayrıca araçlar ne kadar özene bezene hayata geçirilmişse, çevresel detaylar da o kadar özensiz gözüküyor. Görsel detaylara çok önem veriyorsanız oyunu satın almadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Fernbus Simulator Oynanır Mı?

Simülatör oyunları dünyasında vakit geçirmeyi çok seviyorum ama artık aynı türdeki araçları deneyim etmekten sıkıldım diyor ve yeni bir simülatör oyunu arayışına girdiyseniz; Fernbus Simulator aradığınız oyun olabilir. Almanya topraklarında, gerçeğine birebir uygun bir haritada otobüs şoförlüğü deneyimi sunan Fernbus, türdeki açlığınızı gidermek için en uygun yapım olabilir. Tavsiye bizden, denemek ve karar vermek sizden. 

Fernbus Simulator Yayınları