Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
189,84
den başlayan fiyatlarla
Palworld
491,49
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
786,58
den başlayan fiyatlarla
Far Cry 6 Hikayesi

Far Cry 6 Hikayesi

Ubisoft’un beğenilen serisi Far Cry’ın son oyununda hikaye, eski zamanlardan kalma tropical bir cennet olan Yara’nın büyük bir diktatör krizi ile mücadelesini anlatıyor.

Ne pahasına olursa olsun ülkeyi eski ihtişamına kavuşturacağını iddia eden diktatör Anton Castillo ve en az onun kadar acımasız olan oğlu Diego, halka kan kusturuyor. Bu yaklaşımları halkta ayaklanmalara neden olmaya başlıyor. Ana karakterimiz, Dani Rojas, halkının özgürlüğü için diktatöre karşı ayaklanmakta olan partizanlara katılıyor.

far cry 6 hikayesi

Her Şeyin Başlangıcı

Hikaye 2014’te Anton Castillo’nun yeni bir kanser tedavi türünü ülkeye getireceğini vaat ederek yönetici seçilmesi ile başlıyor. Bu tedavi için kullanılan ilaç Yara’da yetişen bir çeşit tütünden üretiliyor. Bu nedenle tütün işçisine duyulan ihtiyaç çok artıyor ve ülkenin zırhlı kuvvetleri başkentteki yoksul insanları işçi olarak zorla tarım alanlarına götürüyor. Bu düzenden kurtulmak isteyen Dani, Lita ve Alejo ülkeden kaçmaya karar veriyorlar. Kaçış planlarını uygulamaya geçirdiklerinde Alejo vurularak öldürülüyor. Dani ve Lita ise diğer mülteciler ile birlikte bota binmeyi başarıyor.

Far Cry® 6
Far Cry® 6
1.573,49
den başlayan fiyatlarla

Çok ilerleyemeden bot diktatör Anton tarafından durduruluyor. Anlaşılıyor ki, diktatörün oğlu Diego da diğer herkesle birlikte o botta. Oğlunu geri alan Anton botun vurularak batırılmasını emrediyor. Diego ve Lita hayatta kalmayı başarmalarına rağmen, çok ağır yaralanan Lita mücadelesine devam edemiyor. Ölmeden önce, Dani’ye “Libertad” dedikleri bir partizan grubu bulmasını öğütlüyor.

Libertad Kuvvetleri

Grubu bulan Dani, grup lideri Clara’nın güvenini kazanmak için çeşitli görevler yapıyor. Ardından Yara’daki anti-Castillo güçlerini bulmak ve onlarla güçlerini birleştirmek üzere bir serüvene başlıyor. Bu serüven esnasında Diego ile Dani arasında beklenmeyen bir bağ kuruluyor.

far cry 6 hikaye

Bu ikili, kaçmak için bindikleri botta ilk kez karşılaşmalarının ardından Dani’nin gittiği bir süikast görevinde tekrar karşılaşıyor. Sonrasında ise Dani diktatörün sağ kolu General Sanchez tarafından tutsak alındığında yolları tekrar kesişiyor. Diego, Dani’nin kurtulması General Sanchez’i öldürüyor ve babasını Dani’yi serbest bırakması için zorluyor.

Gerilim Artıyor

Libertad çatısı altında toplanan anti-Castillo kuvvetleri giderek güç kazanmaya ve sayıca artmaya başlıyor. Bu esnada Dani, liderleri Clara’nın diktatör Anton tarafından tutsak alındığını ve Anton’un şahsi mülkünde tutulduğunu öğreniyor. Dani, Clara’yı kurtarmak için Anton ile yüzleşmeye gidiyor. Anton’un ofisine girerek onu tehdit ediyor. Burada Anton’un geçmişine dair pek çok şey öğreniyoruz. Adam 13 sene boyunca lösemi ile mücadele ettiğini fakat geliştirdiği ilacın altı ay önce işe yaramayı bıraktığını anlatıyor. Dani’nin yeteneklerinden ve Diego ile kurduğu bağdan etkilenen Anton, Dani’ye bir teklif sunuyor: Clara’nın serbest bırakılmasına karşılık Dani’nin Anton için çalışmaya başlaması gerekiyor. Bu esnada oraya Dani ile birlikte Clara’yı kurtarma planıyla giden ve Anton’u vurmak için tetikte bekleyen Juan, Anton’u göremeyince Diego’yu vurmaya karar veriyor. Bunu fark eden Dani, Diego’yu iterek hayatını kurtarıyor. Bu karmaşanın ardından Dani’ye sunduğu teklifi geri çeken diktatör, Clara’yı öldürüyor. Dani Libertad kuvvetlerinin başına geçmiş oluyor.

far cry 6 oyun hikayesi

Devrim

Yeterince güç kazandıktan sonra Libertad Anton’un başkanlık ofisine baskına gidiyor. Diego, Dani ve Anton arasında gergin bir yüzleşme yaşanıyor. Diego, Dani’nin babasını öldürmesine izin vermiyor. Dani, Diego’ya sahip çıkmaya söz vermesine rağmen Anton buna ikna olmuyor. Devrim gerçekleştikten sonra Diego’ya korkunç işkenceler yapılacağını düşünüyor. Bunun olmaması için Diego’yu orada vurarak öldürüyor. Ardından kendi de intihar ediyor.

Diktatör ve varisi ölünce, Libertad güçleri Yara’nın yeni lideri olarak Dani’yi kabul ediyorlar fakat Dani bu görevi reddediyor ve ülke yönetimini devrimci güçlere teslim ediyor. Hikayenin sonunda Dani ve Juan, Clara’ya bir cenaze töreni düzenliyor. Ardından ülkede kalan Castillo fanatiklerine karşı savaşmak üzere yollara düşüyorlar.

Far Cry® 6 yayınları