Hiç Para Harcamadan FIFA 21 Ultimate Team Nasıl Oynanır?

Hiç Para Harcamadan FIFA 21 Ultimate Team Nasıl Oynanır?

Electronic Arts’ın boş zamanlarımıza ve cüzdanımıza göz diken canavarı Fifa Ultimate Team. Boş zamanımızı harcıyoruz cüzdan bari bizde kalsın diyorsanız doğru yerdesiniz.

Fifa Ultimate Team

Fifa Ultimate Team’de Sezon İlerlemesi, Takım Etkinlikleri, Dönüm Noktaları, Kadro kurma Görevleri ve haftalık güncellenen görevler mevcut. Oyuna ilk başladığınızda çevrimdışı görevlere odaklanmak çevrimiçi arenaya çıkmadan önce güçlü bir takım kurmak için çok önemli. Çevrimdışı görevleri yaparken zorluk derecesini artırmak kazanacağınız puanların artmasına yardımcı olacaktır. İlk görevlerde kazandığınız sınırlı sayıda maçlarda kullanabileceğiniz oyuncuları Word Class ve daha zor seviyelerde oynayacağınız maçlarda kullanmalısınız. Günlük ve haftalık görevleri zamanında tamamlamak süreli fırsatları kaçırmamanız için çok önemli. Çevrim dışı görevleri tamamlarken görevleri analiz edip, daha az maç oynayarak daha fazla görevi tamamlamak size rakiplerinize karşı avantaj sağlayacaktır. Örnek olarak görevin birisi orta saha oyuncuları ile gol at, diğer bir görev ise defans oyuncuları ile asist yap şeklinde ise maç öncesi planlama yapıp birkaç görevi bir maçta tamamlayabilirsiniz.

Squad Battles

Bu modda çevrimdışı olarak rastgele seçilen takımlara karşı her hafta en az 6 maç kazanmanız gerekiyor. Bu çevrimdışı maçlarda zorluk seviyesini artırarak daha fazla puan kazanabilirsiniz. Her hafta bu maçları kazanarak haftanın sonunda ödülleri kazanabilirsiniz.

Division Rivals

Bu modda çevrimiçi olarak diğer oyuncularla karşılacaksınız. Bu modda maçı terk etmemek çok önemli. Maçı terk etmeniz hem puan kazanmanıza engel oluyor hemde oyunda ilerde kazanacağınız puanların azalmasına yol açıyor. Bu modda kazanacağınız maçlar, atacağınız goller, yapacağınız assistler hatta sadece bazı maçları oynamanız bile haftalık güncellenen bazı görevleri yerine getirmenizi sağlayacaktır. Ek olarak oynanan her maç ile kazanacağınız Rivals puanları ile Hafta sonu Ligine katılma şansına ulaşacaksınız.

Hafta Sonu Ligi

Hafta Sonu Ligi için oyunun Şampiyonlar Ligi diyebiliriz. Sadece hafta sonu oynanan bu lige katılmak için haftalık 2000 rivals puanı toplamanız gerekiyor. Bir Rivals maçında kazandığınızda 25 puan alıyorsunuz ve Şampiyonlar Ligine katılmak için bir haftada 80 Rivals maçı kazanmanız gerekiyor. Tabii bu puanı 4 haftada da toplayıp katılabilirsiniz. Ancak unutmayın burası şampiyonlar ligi, rakipler e-spor oyuncuları seviyesinde hatta bir e-sporcu ile oynuyor olabilirsiniz. Bu moda gelene kadar güçlü bir takım oluşturmak çok önemli.

Friendlies

Görevler, görevler, görevler…Oyunda hem görevleri yapıp hemde dostluk maçları oynayacağınız en keyifli yer burası. En güzeli de çevrimdışı olarak 4 kişiye kadar aynı cihazda yapacağınız dostluk maçlarında da bazı görevleri yapıp puan kazanabilirsiniz. Örneğin röveşata  ile gol atma görevi, bilgisayara ya da çevrimiçi olarak bir oyuncuya karşı oynarken yapılması zordur.

Fifa 21'de Röveşata Nasıl Yapılır?
Top oyuncuya doğru havadan gelirken kale yönüne doğru LT ve B tuşlarına aynı anda basarak yapabilirsiniz.

Bu tip görevleri çevrimdışı dostluk maçı ile kolayca yapabilirsiniz. Evde küçük bir kardeş ya da oyunu yeni öğrenen bir arkadaş varsa bu görevler onlarla oynanan maçlarda tamamlanabilir :)

Bu modun içinde bulunan çevrimiçi ve çevrimdışı oynanan Draft modu ise oyunda kazandığınız coinleri giriş ücreti olarak kullanabildiğiniz riskli bir mod. 15000 coin ile bu moda başlıyorsunuz. Kadronun her bir oyuncusu rastgele 5 oyuncu içinden seçiliyor. Oyun size burada rüya bir kadro sunuyor. Bu modda kadronuzda Messi, Ronaldo, Salah, Mbappe aynı anda yer alabilir. Üst üste 5 maç kazanırsanız harika kartlar sizi bekliyor. Tabii ilk maçı kaybedip tüm yatırdığınız coinler de boşa gidebilir.

Sezon İlerlemesi

Sezon ilerlemesi kazanacağınız deneyim puanları ile her sezona ait 30 seviyeyi tamamlayıp oyuncu kartlar ve hediye oyuncuları kazanmanız için önemli bir bölüm. Sezon bitmeden tüm seviyelere ulaşıp, tüm kart ve oyuncuları kazanmaya çalışın.

Haftalık Güncellenen Görevler

Bu bölümde sürekli güncellenen farklı görevler sizi bekliyor. Yine zaman sınırlı görevleri zamanında tamamlamak çok önemli. Her hafta güncellenen bronz, gümüş ve altın görevleri tamamlamazsanız diğer haftanın görevleri açılmayacaktır.

Takım Etkinlikleri

Her sezon farklı oyuncuların seçildiği bir etkinlik etrafındaki görevleri yine zamanında tamamlamak çok önemli. Örneğin size 3 oyuncu arasından sizin efsanenizin hangisi olduğu soruluyor. Sizde seçtiğiniz o Efsane oyuncu ile ilgili görevleri yapmaya çalışıyorsunuz. Örneğin efsaneniz KAKA ise daha çok assist ve brezilyalı oyuncular çevresinde gelişen görevler yapıyorsunuz. Tüm görevler bitince değerli bir kart kazanıyorsunuz.

Dönüm noktaları

Oyunda ilerledikçe dönüm noktalarındaki görevler yavaş yavaş eriyecektir. Bu bölümü ara sıra kontrol edip, hızlıca bitirebileceğiniz görevler var mı kontrol etmeyi unutmayın. Örneğin; görev 50 gol at ise ve siz 48’e ulaşmışsanız, hızlıca 50’ye ulaşıp görevi tamamlayabilirsiniz.

Kadro Kurma Görevleri

Şahsen oyunun en sevdiğim modu Kadro Kurma Görevleri. Bu mod bana Football Manager’ı andırıyor.

Elimizde biriken sadece takas edilebilen oyuncuları kullanarak bir 11 oluşturuyorsunuz ve karşılığında oyuncu kartları yada bazı oyuncuları kazanabiliyorsunuz. Örneğin Türkiye Süper Liginde bulunan 21 takımı oluşturma görevinde 21 takımıda oyuncuları coinler ile satın alarak tamamladım. Her takımda verdiği kartları sistemde satıp diğer takımı tamamladım. Konyaspor’u tamamlayıp kazandığım karttan Benzema çıktı. 11 Konyaspor oyuncusunu 3-4 bin coin civarına tamamlayıp 70-80 bin coin değerinde Benzema kazanmış oldum. Kadro Kurma Görevlerinde sürekli güncellenen görevler ile sizleri yeni kartlar ve oyuncular bekliyor. Bu modu Ultimate Team’in web veya mobil aplikasyonunu kullanarak daha kolay oynayabilirsiniz. Bol şanslar…

EA SPORTS™ FIFA 21
EA SPORTS™ FIFA 21
419,99
den başlayan fiyatlarla