Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Dread Hunger İnceleme

Dread Hunger İnceleme

Buzulları aş, arkadaşlarına ihanet et, hayatta kal. Hayatta kalma oyunlarını sevenler için güzel yeni bir alternatif. Hem de arkadaşlarınızla beraber oynayabiliyorsun.

Among Us tarzı hayatta kalma türünde bir oyun olan Dread Hunger arkadaşlarla beraber oynamak için çok güzel bir alternatif. Kendisine özgü grafiklere sahip tatlı bir oyun. Tatlı dediğime bakmayın aslında vahşi bir oyun. Hep beraber inceleyelim. 

7Çok İyi
  • Grafikleri çok tatlı
  • Fazlaca seçenek var
  • Arkadaşlarla oynamak keyifli
  • Benzeri çok fazla oyun var
  • Bir süre sonra sıkıcılaşıyor

Nedir?

19. yüzyılda 8 kişilik bir mürettebat ile kuzey kutbunu keşfe çıkın. Bu durumda her şey yolunda gidecektir. Ancak aramızda iki tane Thrall var ve buz gibi soğukta diğerlerinin ölmesini istiyorlar. Thrall’lar olmasaydı da her şey yolunda gitmeyebilirdi sanki ama yine de onların olması gerçekten her şeyi çok daha kötü kılıyor ve bulunduğunuz durumu çok zor bir hale getiriyor. Geri kalan kaşiflerimiz Thrall’lar tarafından avlanmadan önce bir takım olarak çalışmak, gemilerini onarmak ve sert hava koşullarında ilerlemek zorundalar. Sanki bu tür oyunların sayısı çok arttı ve hepsi yeterli derece de keyif vermiyor gibi. Thrall’lar sizi sabote etmek için nedense çok fazla araca sahipler.

dread hunger incelemesi

Yiyecekleri zehirleyebiliyorlar, gemideki patlayıcıları patlatabiliyorlar ve karanlık büyüler yapabiliyorlar. Bir saniye. Bu oyun sanırım daha fazlasını sunmaya başladı ve aslında oynaması eğlenceli gibi. Seni sadece Thrall’lar da öldürmeye çalışmıyor. Aynı zamanda kurtlar ve yamyamlarda seni yemek için beklemekte. Her şey çok kötü giderse ve aç kalırsan sende kaşif arkadaşlarını yiyebilirsin. Oyunda aslında gerçekten güzel şeyler var ve evet eğlenceli. Özellikle arkadaşlarla oynamak çok zevkli diyebilirim. Bu oyunda bir çok farklı şekilde arkadaşlarını öldürebilirsin. Bazen de bunu sırf sana ihanet edecekleri korkusuyla beraber yapıyorsun.

Dread Hunger
Dread Hunger
285,00
den başlayan fiyatlarla

Gerçekten Zevkli

Buzdağlarının ve dondurucu kar fırtınalarının arasında geminizi tamir etmeye çalışmak gerçekten çok zor. Bunun yanında bir de sürekli etrafınızda olan bir ölüm tehdidi olması işleri iyice zorlaştırmakta. Senin görevlerin var ve bu görevleri yaparken her saniye bir arkadaşının sana ihanet etmesinden korkarak oynuyorsun. Bu gerilim gerçekten keyif veriyor. Among Us’ı kesinlikle zevkli bulmayan bir insan olarak 0 umutla başladığım bu oyunda gerçekten çok keyifli saatler geçirdim. Thrall olmaksa oyunun en zevkli yanı. Eğer Thrall’sanız her zaman akıllı davranmalısınız. Arkadaşlarınıza doğru zamanlarda doğru şekillerde saldırmalısınız. Her şeyi doğru şekilde yapmalısın çünkü sayıca azsın ve ortaya çıkarsan seni patates eden arkadaşların var. Ancak Thrall değilsen daha zeki olmalısın çünkü her an en yakın dostunun ihanetine uğrayabilirsin. Bütün maçlar gergin bir şekilde bazen gülerek zıplamama bazen gergin bir şekilde çığlık atmama sebep oldu. Dövüş mekanikleri gayet güzel, hayatta kalma unsurları yeterli seviyede var ve keşif de tatmin edici düzeyde. Hepsini güzel harmanlamışlar. Oyunun yapımcılarını tebrik ederim.

dread hunger inceleme

Oyunun en güzel mekaniği ise öldürdüğünüz kişinin bir kere doğma hakkı olması. Eğer Thrall olarak oynuyorsanız çok dikkatli olmalısınız çünkü öldürdüğünüz kişi doğduğu zaman sizi hemen ispiyonlayacaktır. Bu yüzden aslında onları zehirlemeye çalışmak gerçekten çok mantıklı olacaktır. Zehir sıkıcı mı? O zaman hemen kara büyü yapın ve onu öldürecek yamyamlar çağırın. Bu gerçekten çok keyifli ve karşınızdaki kişiyi korkudan yerinden sıçrattığına eminim. İyi bir adam olarak oynarkende yanlış kişilerin ölümüne sebep olmak sizi çok güldürse de ölen masum kişi için çok üzücü bir durum. Yanlışlıkla masum birini öldürürseniz ayrıca insanlar sizi Thrall sanmaya başlayabilir ve tehlikelere daha açık durumda olursunuz. Bu yüzden oyunu her zaman akıllıca oynamanız gerekmekte.

Dread Hunger yayınları