Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Doom Eternal Hikayesi

Doom Eternal Hikayesi

Mars'taki olaylardan bir süre sonra, Dünya şeytani güçler tarafından istila edildi ve şu anda yozlaşmış Union Aerospace Corporation (UAC) altında gezegen nüfusunun %60'ını yok etti.

İnsanlıktan geriye kalanlar ya Dünya'dan kaçtı ya da ağır kayıplar verdikten sonra işgali durdurmak için kurulan bir direniş hareketi olan Zırhlı Müdahale Koalisyonu'na katıldı. Daha önce Dr. Samuel Hayden tarafından ihanete uğrayan ve ışınlanan Doom Slayer, Cehennem Rahipleri Deags Nilox, Ranak ve Grav'ı öldürerek şeytani istilayı bastırmak için AI VEGA tarafından kontrol edilen bir uydu kalesiyle geri döner. Rahipler, kendi ırkının hayatta kalması için insanlığı feda etmeye çalışan Khan Maykr olarak da bilinen melek bir varlığa hizmet eder. Avcı, yıkılmış bir şehre ışınlanır ve Deag Nilox'u öldürür, ancak Khan Maykr kalan iki rahibi bilinmeyen yerlere taşıyarak Avcıyı aramaya devam etmeye zorlar.

DOOM Eternal
DOOM Eternal
79,60
den başlayan fiyatlarla

Exultia'nın Sentinel dünyasından bir göksel konumlandırıcıyı aldıktan sonra Avcı, kendisine güç kaynağı ve özel bir hançer veren Betrayer olarak da bilinen sürgün edilmiş bir Sentinel'den bir güç kaynağı almak için Cehenneme gider, ancak onu halkını kurtardığı konusunda uyarmadan önce değil, sadece yükünü daha da kötüleştirecektir. VEGA; Avcıyı, Deag Ranak'ın Kuzey Kutbu'ndaki kalesine yönlendirir ve burada Avcı, Doom Avcılarını öldürdükten sonra onu öldürür. Buna karşılık; Khan Maykr, Deag Grav'ı gizli bir yere taşır ve Dünya'nın işgalini hızlandırır. Son Cehennem Rahibini bulma konusunda hiçbir ipucu olmayan VEGA, yerini bilen Dr. Hayden'ı bulmayı önerir. Avcı, Hayden'ın hasarlı robot şasisini ve şeytani Crucible'ı aldığı bir ARC bileşiğine gider.

doom eternal hikayesi

Hayden'in zihnini kaleye yükledikten sonra, Deag Grav'in Sentinel Prime'da saklandığını, oraya ulaşmanın tek yolunun Mars'ın çekirdeğindeki kayıp Hebeth şehrinde bulunan bir portal olduğu ortaya çıkar. Avcı, Mars yüzeyinde bir delik açmak için BFG 10000'i kullandığı Phobos'taki bir tesise gider ve ardından Hebeth'e ulaşır. Sentinel Prime'a ulaştıktan sonra, geçmişe dönüşler Avcı'nın Doomguy olduğunu ortaya çıkarır. Doom 64'ten bir süre sonra Sentinels tarafından ağır yaralı olarak bulunan Doomguy, Deags'ın önüne çıkartılır ve bir gladyatör arenasında savaşmak zorunda kalır. Doomguy'ın savaştaki acımasızlığından etkilenen Deags, onu Sentinel'lere kabul ederken, Khan Maykr, Doomguy'ın iblisler hakkındaki bilgisini araştırır. Avcı, arenada Deag Grav'ı bulur, koruyucusu Gladyatör'ü yener ve onu öldürür, ancak Deag Grav'i kutsal topraklarda öldürdüğü için Sentinel'lerden aforoz edilir ve kaleye geri döner.

Avcı'nın dönüşü üzerine, planlarına daha fazla müdahale edilmesini önlemek için kale Khan Maykr tarafından uzaktan kapatılır. Dünyayı yiyen süper iblis, Günahın İkonu'nu insanlığı tüketmek için diriltme niyetini ortaya koyar. Avcı, kaleyi yeniden etkinleştirmek için şeytani Crucible'ın gizli Argent enerjisini kullanır ve Sentinel'lerdeki zamanından kendi Crucible'ını almak için Argent D'Nur'un Sentinel anavatanına seyahat eder. Diğer geri dönüşler, talihsiz Argent D'Nur savaşı sırasında, Seraphim olarak bilinen haydut bir Maykr'ın, Doomguy'ı İlahiyat Makinesi'ne koyarak insanüstü yeteneklerle donattığını ve onu Doom Slayer'a dönüştürdüğünü ortaya koyar. Crucible'ın kabzasını aldıktan sonra, Khan Maykr'ın insan ruhlarının toplu kurban edilmesiyle yaratılan Argent enerjisini üretmek için Cehennem ile bir anlaşma yaptığı ortaya çıkar. Cehennem'in işgal etmesi için dünyalar sağlamanın karşılığında Maykr'lar, Cehennem tarafından üretilen ve kendi boyutları olan Urdak'ın hayatta kalmasına izin veren Argent enerjisinden bir pay alırlar.

doom eternal hikaye

Hayden, Urdak'a giden bir portal bulana kadar Avcı2yı Cehennem'in devasa kalesi Nekravol'a yönlendirir. Khan Maykr'ı bulur ve İkon'un kalbini yok etmek için Hain'in hançerini kullanarak uyanış törenini durdurur. Maykr kontrolünden bağımsız olarak, Günah Simgesi uyanır ve Dünya'ya ışınlanır. Boyut bariyeri yok edildiğinde, iblisler Maykr'larla olan ittifaklarını bozar ve Urdak'ı işgal etmeye devam eder. Slayer, portalın açık kalmasını sağlamak için VEGA'nın geride kalmasına rağmen, Günah Simgesi ile yüzleşmek için Dünya'ya dönmeden önce Khan Maykr'ı öldürür. Şehir manzarası boyunca yoğun bir savaştan sonra, Avcı, İkon'un açıkta kalan beynini Pota ile bıçaklayarak Günah İkonunu öldürür ve Cehennem'in Dünya'yı işgaline son verir. Avcı uzaklaşırken, Sentinellerin hükümdarı Kral Novik, dövüşünün nasıl ebedi olduğunu belirtir.