Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Don't Starve Together İnceleme

Don't Starve Together İnceleme

Gerek kendine özgü grafikleri gerek sunduğu eşsiz hayatta kalma oyunu deneyimi olsun, Don’t Starve Together tek oyunculu oyunundan birçok özelliği içinde barındırıyor. Karanlıklar hiç olmadığı kadar tehlikeli, tek dostunuz ise sinsice yaklaşan karanlığın ortasında mukadder ölümünüzü sadece biraz daha ertelemek amacıyla yaktığınız cılız kamp ateşleri.

Çok oyunculu deneyimimizde neyse ki kazanmak için para saçmamızı gerektiren bir durum yok ancak oyuncuların kendi iradesiyle para saçmayı dileyecekleri bir sürü ürün var. Karakterler için kıyafetlerle birlikte oyundaki eşyalar için de farklı seçenekler bulmak mümkün. Yani oyun içerisinde hem karakterinizi hem de oyunun temel görünüşünü kişiselleştirebiliyorsunuz. Ayrıca para ödemenize gerek kalmadan edinebileceğiniz eşyalar da mevcut.

7Çok İyi
  • Sanatsal çizimler
  • Hoş müzikler
  • Hem tek başına hem de co-op eğlenceli bir deneyim
  • Sorunlu vuruş etkileşim animasyonu
  • Tekrar oynanabilirliği az
  • Tek oyunculuya kıyasla fazla sınırlı

Bıraktığı İzlenim

Don’t Starve ve Don’t Starve Together’ın oynayış konusunda her zaman güçlü bir temele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oynayışı, oldukça akıcı olmasının yanı sıra her kesim ve yaştan oyuncuyu içine çekebilecek kadar da basit. Oyunda elbette ki sizi bir miktar zorluyor, zaman geçtikçe belki daha da zorluyor fakat hiçbir zaman enkaz altında kalmışsınız gibi ağır bir oyun hissi vermiyor. Tabii her şeyi en etkili şekilde yapmaya çalışırken bunun stresini de yaşıyorsunuz ama bu kadarı da normal, açlıktan ölmemeye çalışıyoruz sonuçta…

Don't starve together co-op

Bazı hayatta kalma oyunlarının aksine, tek amacımız hayatta kalmak değil. Yiyecek bulurken hem keşif yapmak hem de “En fazla ne kadar zor olabilir ki?” deyip peşinden koştuğunuz kraliçe arıyı öldürmeye çalışmak için yeterince zaman kalıyor. Oyunun asıl eğlenceli kısmı da burası: Keşif yapıp Don’t Starve Together’ın uydurduğu ilginç düşmanlarla karşılaşmak ve şartlar ne olursa olsun o düşmanları nasıl alt edebileceğimizi bulmaya çalışmak. Eğlenceyi daha da katlayacak olan şeyse bu oyunu arkadaşlarınızla oynamak. Hep birlikte keşfe çıkmışken üzücü bir şekilde fazla hafife aldığınız bataklık canavarı tarafından toplu katliama uğrarken kahkahalarınızı tutamayıp, acınacak hâlinize gülmeye başlıyorsunuz.

Don't starve together co-op gameplay

Eğer tamamen bitirmeyi hedeflemiyorsanız oyun takriben 30 saat kadar sürüyor. Tabii bu süre elinizde ne kadar yiyecek olduğuna göre de değişebiliyor. Evet, keşfedecek çok fazla şey var ancak oyunun eğlencesi daha çok yeni şeyleri keşfetmek ya da yok etmek üzerine kurulu olduğu için tüm bunları yaptıktan sonra oyun biraz durağanlaşabiliyor ve zevk almak daha zor hale geliyor. Tüm haritayı keşfettikten sonra yeni bir şeyler çıkabilir ümidiyle tekrar tekrar gezerken hayal kırıklığına uğrayabiliyor ve içinizden “Keşke keşfedecek yerler hiç bitmese!” diyebiliyorsunuz.

Hem Göze Hem Kulağa Hitap Eden Bir Oyun

Çizimler, grafikler ve arka plan müzikleri Don’t Starve ve Don’t Starve Together’ı birbirinden ayıran temel özelliklerden. Tim Burton’ı bilenler, oyundaki neşeli ve bir o kadar da karanlık havanın onun tarzını andırdığını düşünebilir. Müzikler ise bu havayı daha da güzel kılan başka bir detay. Bu koca dünyaya ilk adım attığınız anlar ve Don’t Starve Together’ın kışkırtıcı grafikleriyle oluşturulan her canlıyı teker teker tanımak oldukça keyif verici.

Don't Starve Together
Don't Starve Together
24,00
den başlayan fiyatlarla

Don't starve together boss

Son Düşünce

Don’t Starve Together, grafikleri, oynanışı ve oyuncuya yaşattığı hisleriyle sevenlerine çok zevkli bir oyun deneyimi sunuyor. Bir de arkadaşlarınızla oynadığınızda bu zevk katlanıyor da katlanıyor. Güncellemelerle birlikte gelen etkinlikler ve ek paketler ise oyuna bambaşka bir hava katabiliyor. Bir yerden sonra ilk deneyimlediğinizde yaşadığınız heyecanı canlı tutmak zor olsa da, birçok kişinin en çok sevdiği eşli oyunlar arasında yer alıyor.

Don't Starve Together Yayınları