Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Disgaea Hour of Darkness Hikayesi

Disgaea Hour of Darkness Hikayesi

Disgaea'nın hikayesi, Laharl'ın odasındaki açık tabuttan çıkmasıyla başlar. Kale vassallarından Etna, çeşitli silahlarla çevrili yanında duruyor. İki yıldır, planladığından çok daha uzun süredir uyuduğunu ve babası Kral Krichevskoy'un öldüğünü açıklıyor.

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Laharl tahtı geri almaya yemin eder, Etna ve diğer vasallarına danıştıktan sonra Vyers'in şatosuna gider.

Kendisinden Karanlık Adonis olarak bahseden ve Laharl tarafından Orta Patron olarak yeniden adlandırılan iblis Vyers'i yendikten sonra Angel Flonne ile tanışır. Flonne, Celestia hükümdarı Seraph Lamington tarafından (zaten ölmüş olan) Kral Krichevskoy'a suikast düzenlemek için Netherworld'e gönderilmişti. Laharl'ın babasının ölümüyle ilgili üzüntü duymaması karşısında şoke olan ebediyen iyimser Flonne, iblislerin sevgiyi hissedip hissetmediğini belirlemek için Laharl'ın partisine katılır. Onları gizlice gözlemleyen paranoyak Başmelek Vulcanus, Flonne'nin eylemlerini ihanet olarak yorumluyor ve Flonne'nin kendisine karşı komplo kurduğuna inanıyor.

Disgaea PC
Disgaea PC
31,00
den başlayan fiyatlarla

Etna, Laharl'ın tuttuğu Prinnies'in maaşını ödemesini talep ettikten sonra, civardaki en çok paraya sahip olan iblise saldırmaya karar verir Ben Dinero Sarayı'ndan Hoggmeiser. Hoggmeiser'ı yendikten sonra, Laharl onu öldürmek üzeredir, ta ki Hoggmeiser'ın oğlu dışarı çıkıp, yoluna çıkana kadar. Flonne, Laharl'ı onları ayırması için ikna eder ve Laharl paranın bir kısmını onlarda tutmalarına izin verir. Bu eyleme yanıt olarak Hoggmeiser partiye katılır.

disgaea hikayesi

Bir noktada, Flonne ve Etna, Laharl'ın utanç verici bir durumda çekilmiş bir fotoğrafını keşfederler. Laharl bunu paparazzi çekimi olarak adlandırıyor, ancak fotoğrafın gerçek içeriği hiçbir zaman ortaya çıkmıyor. Fotoğrafın arkasındaki bir tehdit, Laharl'ın derebeylik için savaşmak için bir meydan okumayı kabul etmemesi halinde kopyalarının dağıtılacağını belirtiyor; böylece Laharl'a şantaj yapıldı.

Bu meydan okumaya yanıt veren Laharl, bir vampir olan Maderas ile tanışır. Kral Krichevskoy tarafından kralın en sevdiği atıştırmalık olan siyah krakerleri çaldığı için sürgüne gönderildi. Maderas, Laharl'ın en büyük iki zayıflığından yararlanıyor İyimserlik ve seksi vücutlu kadınlardan. Maderas da hafızasını elinde tutarak Etna'yı kontrol ediyordu. Prensi öldürmesini emretmişti ama prens onu zehirleyerek iki yıl uyutmuştu. Etna sonunda Maderas'a ihanet eder ve Laharl, Flonne ve Orta Patron ile birlikte onu yener.

disgaea hikaye

Gece geç saatlerde uyanan Flonne, birkaç Prinni'nin şarkı söyleyip kaleyi terk ettiğini keşfeder. Laharl, vassallarının kaçmasına izin verdiğinin ortaya çıkması halinde itibarının zedeleneceğinden endişelenir ve ertesi sabah onların peşinden gider. Sonunda Ölüm'le karşılaşır ve oyuncu Büyük Sis Prinny'nin aslında Laharl'ın annesi olduğunu öğrenir; onu kurtarmak için hayatını verdiği için Prinny oldu.

Laharl, Netherworld'ün tartışmasız Overlord'u olduktan sonra, Dünya'dan bir grup insanla tanışır Gordon, Defender of Earth; Jennifer, yardımcısı; ve robot Perşembe. Gordon, Netherworld tarafından Dünya'ya yaklaşan bir saldırı nedeniyle görevinin Laharl'a suikast yapmak olduğuna inandırıldı. Laharl, Gordon onu yenerse Dünya'yı işgal etmeyeceğine söz verir, eğer kazanırsa Gordon'un vassallarından biri olması şartıyla; Gordon, ardından gelen kaybı ve esaretinden utanıyor. Dünya Savunma Gücü Netherworld'de göründükten sonra, Gordon'un aslında Vulcanus tarafından kandırılan insanlar tarafından Netherworld'ün işgali için bir yol sağlamak için gönderildiği ortaya çıkıyor.

General Carter, Kurtis'i Netherworld'e gönderir ve sonunda Gargantua Uzay Savaş Gemisi ile oraya gider. Kurtis Jennifer'ı kaçırır ve Laharl bir kurtarma girişiminde EDF uzay gemileri filosuna katılır ve Gargantua hariç hepsini tek başına yok eder. Laharl ve ekibi Gargantua'nın köprüsüne vardıklarında, Celestia'dan birkaç melek belirir ve onlara saldırır. Yenildikten sonra, General Carter kaçar, sadece Orta Patronun ona bir mesaj vermesi için görünür.

disgaea hikayesi

Bu olaylara yanıt olarak, Flonne ve grubun geri kalanı Seraph ile yüzleşmek için Celestia'ya gitmeye karar verir. Vulcanus, Seraph Lamington'a gider, Flonne'nin Celestia istilasında bir iblis ordusuna liderlik eden bir hain olduğunu söyler ve bu istilayı püskürtmek için bir grup meleğe liderlik etmeye gider. Vulcanus, Laharl'a ve ekibine, üç dünyayı da fethetmeyi ve onları bir tanrı olarak yönetmeyi planladığını açıklar. Vulcanus'u yendikten sonra, Laharl sonunda Seraph ile tanışır ve Flonne, Vulcanus'un planını ve Laharl ile seyahat ederken öğrendiklerini açıklar. Seraph, olayların kendi versiyonunu kabul eder ve iblislerin aslında sevgiyi hissedebildiğini kabul eder. Ancak Flonne'nin diğer meleklere karşı savaştığı için cezalandırılması gerektiğini söyler ve onu bir çiçeğe dönüştürür. Bu adaletsizliğe öfkelenen Laharl, Seraph'a saldırır ve oyunun son savaşını başlatır.

Alternatif Sonlar

Oyunun birden fazla sonu var. Oyunun bu noktaya kadar oynanma şekline bağlı olarak, Seraph hayatta kalabilir veya kalmayabilir, Flonne bir çiçek olarak kalır, orijinal formuna geri döner veya Düşmüş Meleğe dönüşür ve Laharl ya büyük bir Derebeyi olur, ortadan kaybolur ve Etna'yı Cehennem'den sorumlu bırakır ya da ölür ve Prinny olur. Ayrıca, İyi Son'da, Laharl'ın annesinin ruhu ona göründüğünde, Vyers'in onu zaten tanıyor gibi göründüğü ve Laharl ile konuşma şeklinin onun Kral Krichevskoy olduğunu düşündürdüğü de not edilebilir.

Disgaea PC
31,00
den başlayan fiyatlarla

Bölüm 1'de oyunun çok başlarında elde edilebilecek bir Şaka sonu var, bölümün son patronu savaştaki tüm karakterleri yenerse, Vyers'in bitiş kredisinden önce kendisini Derebeyi olarak adlandırdığını gösteren bir ara sahne oynayacak. Emeği geçenler sahnesinden sonra, tüm bitişlerde olduğu gibi, oyun sizden önceki verileri kaydetmenizi isteyecek ve oyuncu daha sonra, oyuncunun kaydedilen verileri yeniden yükleyebileceği ve yeni bir oyun + başlatabileceği ana menüye gönderilecektir. 

Disgaea PC Yayınları