Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Disgaea 5 Hikayesi

Disgaea 5 Hikayesi

Disgaea 5 oyununun ana hikayesi intikam fikri üzerine kurulu ve serideki önceki oyunlara kıyasla daha karanlık ve ciddi bir yön alıyor.

Hikaye Başlangıcı

İblis imparatoru Void Dark, The Lost olarak bilinen bir milyondan fazla askerden oluşan bir ordunun yardımıyla iktidara geldikten sonra sayısız Netherworld'ü harap ediyor. Bunu takiben, Void Dark'ın yönetimi altındaki Cehennemlerin Efendileri ayaklanıp intikam almaya çalışıyor.

Disgaea 5 Complete
Disgaea 5 Complete
59,00
den başlayan fiyatlarla

Disgaea 5, her biri, savaşta özel bir saldırı olarak da kullanılabilen, benzersiz Aşırı Yükleme yeteneğine sahip bir Derebeyi tarafından yönetilen birçok Netherworld'ün bulunduğu bir evrende geçmektedir. Hikayedeki olaylardan önce, Tyrant Overlord Killidia, içinde büyüyen ve acımasız Cehennem Cryo Blood'ın Overlord'u olan kana susamış bir iblisti. 

Bir gün, Ultimate Demon Technique dövüş stilini yaratan dövüş sanatları ustası Goldion ile savaştı. Goldion, Killidia'yı yendikten sonra, adını Killia olarak değiştirerek onu öğrencisi yapmaya karar verdi. Killia daha sonra Goldion'un kızı Liezerota'ya aşık oldu ve bunun sonucunda yavaş yavaş daha kibar biri oldu. Lieze'nin Aşırı Yükleri çalma gücüne sahip olan kardeşi Void, Killia'nın aile bağlarını kıskandı ve Ultimate Demon Technique'in varisi olması gerektiğine inanıyordu. Ancak, Goldion'un Killia'yı seçtiğinin farkında değildi çünkü Void'in saf olmayan kalbi onun Son Beceriyi öğrenmesini engelleyecekti.

disgaea 5 hikayesi

Şimdiki ve eski benliğiyle olan iç çatışması nedeniyle Son Beceride ustalaşamayan Killia, Goldion'dan kaçtı, ancak Lieze onu takip etti. Killia ve Void arasında devam eden bir savaşta, Lieze Killia'yı korurken öldürüldüğü varsayıldı, ancak gerçekten Void'in gücüyle durağan hale getirildi. Void, Killia'nın Aşırı Yükünü çaldı ve adını Void Dark olarak değiştirdi ve Lieze'yi canlandırmanın bir yolunu bulmak için bir ordu - Kayıp - oluşturdu.

Artık tüm güçlerini kaybetmiş olan Killia, Kayıplarla savaşmak için Derebeyi Seraphina ile birleşir. Seraphina'nın üssünü kullanarak, Asi Ordusu'nu oluşturmak ve The Lost'tan sayısız Netherworld'ü kurtarmak için diğer birkaç Derebeyi ile ittifak kurarlar. Bu süreçte, Void Dark'ın ikinci komutanı Demon General Bloodis ile karşılaşırlar. Daha sonra Bloodis'in aslında Goldion olduğunu, ancak beyinlerinin yıkandığını fark ederler. Killia ve Zeroken, Kötülüğü Bloodis'ten temizlemek için Son Beceriyi kullanmaya çalışır ve bilmeden başarılı olur, ancak Goldion onları Void Dark'tan korumak için bunu bir sır olarak saklar.

Void Dark, enerjilerini emmek için birçok Netherworld'e sihirli mızraklar gönderir ve asi ordusu onları birer birer yok eder. Bunu yaparken, grubun üyeleri kendi ana dünyalarıyla karşılaşırlar ve aşırı yüklerini kazanmak veya arttırmak için kalplerindeki engelleri aşarlar. Killia, geçmiş benliği olma korkusunun üstesinden gelir ve bunu tamamen kabul ederek Son Beceriyi kendi başına kullanabilir.

disgaea 5 hikaye

Asi ordusu sonunda Void Dark'ın üssüne saldırır. Orada Goldion, Killia'ya tekniğin gizli Nihai Becerisini öğretmek için savaşta hayatını feda eder ve gerçeği ortaya çıkarır. Grup sonunda, söz konusu beceriyle mağlup edilen Void ile karşılaşır, ancak Lieze'yi canlandırmadan önce değil. İçindeki kontrolsüz miktarda karanlık güç nedeniyle çılgına döner, ancak Killia, Nihai Becerinin arkadaşlarının Aşırı Yükleriyle birleştirerek onu kurtarır. Kayıp ordusunun yenilmesiyle Netherworlds yeniden inşa edilmeye başlar ve grup dağılır. Killia ve Lieze, Netherworlds'ün kenarlarında barış içinde yaşıyorlar ve oyunun emeği geçenler sahnesinden sonra, Asi Ordusu yeni tehditlerle başa çıkmak için tekrar bir araya geliyor ve Lieze de onlara katılıyor.

Disgaea 5 Complete Yayınları