Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Disgaea 4 Hikayesi

Disgaea 4 Hikayesi

Oyun, Disgaea oyunlarında yaygın olan ve Disgaea 3 Absence of Justice'e benzer bir Netherworld'de gerçekleşir ve kendisini belirli bir temaya odaklar.

Disgaea 4 Nasıl Başlıyor?

Görünüşe göre bir okul ortamının sağlayabileceği tüm oyun sistemlerini tükettiğini hisseden Nippon Ichi, hikayeyi daha politik bir yapıya kavuşturdu. Netherworld politikasının bazı yönleri önceki oyunlarda mevcut olsa da, Disgaea 4'teki hikayenin ve oynanışın merkezi odak noktasıdır.

Disgaea 4 Complete+
Disgaea 4 Complete+
64,00
den başlayan fiyatlarla

Disgaea 4, 400 yıl önce bir kadına ona korku salana kadar kan içmeyeceğine söz verene kadar bir zamanlar tiran olarak korkulan bir vampir olan Valvatorez'i takip eder ve o, bunu yapamadan önce ölür. Artık Hades'te, sadık hizmetkarı Fenrich ile birlikte ölü insanların ruhlarının Prinnies'e dönüştürülmek üzere gönderildiği sıradan bir işi var. Yolsuzluk, tüm Prinnies'lerin toplu olarak imha edilmesini emrettiğinde, Valvatorez ve Fenrich buna bir son verdi ve hükümetin eylemlerinden iğrenen Valvatorez bir isyan planladı.

Valvatorez ve Fenrich, Netherworld'de kitlelerin desteğini kazanmak için savaşırlar ve bu arada birkaç müttefikle tanışırlar; Fuka Kazamatsuri, ölen ve teknik olarak Prinny olan, ancak kaynak yetersizliği nedeniyle insan vücudunu koruyan genç bir insan kız; Dünya'da 'Son Silah' olarak yaratılan, başarısız sayılan ve Hades'e atılan bir canavar olan Desco; Cehennem Başkanı'nın hükümet tarafından ihanete uğrayan ve yasal olarak ölü ilan edilen tek oğlu Ölüm Emizel; ve Valvatorez'in geçmişindeki 400 yıllık kadın Artina'ya çarpıcı bir benzerlik taşıyan, ancak tamamen farklı bir kişiliğe sahip hırsız bir melek olan Vulcanus.

disgaea 4 hikayesi

Son olarak, Valvatorez ve müttefikleri, topladıkları desteğin yardımıyla Yolsuzluk'a saldırır ve Cehennem Başkanı Hugo'yu yener. Zayıflığı karşısında şoke olan insanlar, insanların batıl inançlarını azaltıp birbirlerinden canavarlardan ve iblislerden daha fazla korkmaya başladığından beri, iblislerin güç kaynağı olan 'korku enerjisinin' kuruduğunu keşfederler. Ayrıca, bu durumun, şu anda hem Dünya'yı hem de Cehennemi perde arkasından yöneten ve her ikisinin de yok edilmesini planlayan Yargıç Nemo adlı bir insan tarafından tasarlandığını öğrenirler.

Valvatorez ve müttefikleri, Yargıç Nemo'nun Dünya'yı yok etme planını durdurmak için Dünya'ya giderler. İlk olarak, Desco ve Fuka'nın orijinal katilinin 'son versiyonu' olan Des X'i yenerler. Daha sonra, Yargıç Nemo'nun Dünya'ya çarpmayı planladığı aya giderler ve yanlışlıkla Vulcanus'un aslında Artina olduğunu ortaya çıkaran Flonne'nin (orijinal oyundan bir hücre) yardımıyla Dünya'yı tekrar kurtarmayı planlarlar. Yargıç Nemo'nun planları suya düşer, ancak inanılmaz kötülüğü, Tanrı'nın dünyadaki tüm yaşamı temizlemek için yarattığı bir makine olan Korkunç Korku'yu tetikler. 

disgaea 4 hikaye

Nemo'nun uzak geçmişte kendisini kurtaran Artina'nın ölümünün intikamını almak istediği ve onun kötülüğü yüzünden onun bir melek olduğunu anlayamadığı ortaya çıkar. Parti, Korku Büyük'e gider ve Yargıç Nemo'yu yenerek Dünya'yı bir kez ve herkes için kurtarır. Yargıç Nemo'nun ruhu tamamen yok olmaya hazırlanır, ancak Valvatorez, Nemo'nun bir Prinny olarak reenkarne olabilmesi ve günahlarının kefaretini alabilmesi için onu Hades'e göndermeye karar verir. Valvatorez, belirli karakterlerle gerçekleştirilen takım saldırılarının sayısı gibi belirli kriterlere bağlı olarak, oynanabilir ana karakterlerden biriyle son bir ara sahneyi paylaşacak; varsayılan olarak, Artina'nın sonu oynayacak.

Disgaea 4 Complete+ Yayınları