Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Disco Elysium Hikayesi

Disco Elysium Hikayesi

Oyuncunun karakteri, ciddi bir akşamdan kalma ve kendi kimliğine dair hiçbir hafızası olmayan bir şekilde, motel odasında uyanır. Kafeteryanın motel odasının arka bahçesinde asılmış bir adamın ölümünü araştırmak için görevlendirildiklerini bildiren Teğmen Kim Kitsuragi ile tanışır.

Kimliği belirsiz ve ilk soruşturma bir grup insan tarafından linç edildiğini gösterilir. Dedektifler, muhtelif görevlerde bölge sakinlerine yardım ederken ipuçlarını takip ederek bölgenin geri kalanını keşfeder.

Disco Elysium
Disco Elysium
36,60
den başlayan fiyatlarla

Oyuncu karakteri, yavaş yavaş kendisinin bir RCM dedektifi Teğmen Double-Yefreitor Harrier Harry Du Bois olduğunu öğrenir. Harry birkaç yıl önce bir orta yaş krizi başlatan bir olay yaşamıştır ve Martinaise çevresinde kendi kendini yok eden durumların içinde kalmıştır. Bunun sonucunda da ekibinin geri kalanını görevden almıştır. Çalışmaları sayesinde, cinayetin Martinaise'in liman işçileri sendikasının Wild Pines şirketine karşı devam eden greviyle bağlantılı olduğunu keşfederler. Sendika patronu Evrart Claire ve Wild Pines müzakerecisi Joyce Messier ile buluşarak liman işçileri ve Wild Pines şirketinin temsilcilerini ararlar. Joyce, asılan Lely adlı adamın, Wild Pines tarafından grevi kırmak için gönderilen bir paralı asker ekibinin komutanı olduğunu ortaya koyar ve ekibin geri kalanının haydut davrandığı ve muhtemelen intikam arayacakları konusunda uyarır.

disco elysium hikayesi

Bu durum, Lely'nin asılmadan önce öldürüldüğünü keşfetmelerine yol açar. Kanunsuz olarak hareket eden bir grup liman işçisi olan Hardie Boys, cinayetin sorumluluğunu üstlenir. Lely'nin Klaasje adlı bir kafeterya misafirine tecavüz etmeye çalıştığını iddia ederler. İkisi seks yaparken Lely'nin ağzından vurulduğunu ortaya çıkaran Klaasje ile tanışırlar. Kurşunun kaynağını çözemeyen ve şirket casusu olarak geçmişi nedeniyle yetkililerden korkan Klaasje, Lely'nin ölümünü Hardie Boys'un geri kalanıyla birlikte sahneleyen Ruby adında bir kamyon şoförü ve sendika sempatizanı yardımına başvurur. Dedektifler, Ruby'nin onları Pale cihazıyla etkisiz hale getirdiği, terk edilmiş bir binada saklanırken bulur. Olayı örtbas etmenin Klaasje'nin fikri olduğunu ve Lely'yi kimin vurduğunu bilmediğini iddia ederler. Oyuncu, Pale cihazına direnmeyi veya devre dışı bırakmayı başarır ve onu tutuklamaya çalışır. Harry'nin rüşvetçi bir polis olduğuna inanan Ruby ya kaçar ya da kendini öldürür.

Dedektifler geri dönerler ve kendilerini paralı askerler ile eski Lely'nin ölümünün intikamını almak isteyen Hardie Boys arasında bir açmazda bulurlar. Bir çatışma patlak verir ve oyuncu yaralanır, birkaç gün sonra uyanır. Paralı askerlerin çoğu veya tamamı öldürülür ve Kim hastaneye kaldırılabilir, bu durumda Cuno onun yerini almayı teklif eder. Dedektifler, Lely'yi öldüren kurşunun Martinaise kıyılarındaki eski bir deniz kalesinden geldiğini belirleyerek son ipuçlarının peşine düşerler.

disco elysium hikaye

Dedektifler kaleyi keşfederler ve Iosef Lilianovich Dros adlı Revachol komünist ordusundan eski bir Komiser olan tetikçiyi bulurlar. Iosef, Lely'yi bir öfke ve kıskançlık nöbeti içinde vurduğunu açıklar; motivasyonları, Lely'nin temsil ettiği kapitalist sisteme karşı duyduğu kırgınlıktan ve Klaasje'ye duyduğu cinsel kıskançlıktan doğar. Dedektifler onu cinayetten tutuklar. Bu noktada, sazlardan Insulindian Phasmid olarak bilinen bir böceksi kriptid ortaya çıkar. Oyuncu, Phasmid ile psişik bir konuşma yapabilir ve Harry'e, onun kararsız zihni kavramını korkutucu bulduğunu ancak var olmaya devam etme yeteneğine hayran olduğunu söyler. Phasmid , Harry'yi rahatlatıyor, ona hayatının enkazından devam etmesini söylüyor.

Harry ve ortağı, Martinaise'e döndüklerinde eski ekibiyle karşı karşıya kalırlar. Davayı çözüp çözmediğini ve paralı askerleri nasıl ele aldığını, oyun sırasında Harry'nin eylemlerini yansıtırlar. Harry'nin her zamanki ortağı Teğmen Jean Vicquemare, Harry'nin duygusal çöküşünün eski nişanlısının onu yıllar önce terk etmesinin sonucu olduğunu doğrular. Oyuncu seçimlerine bağlı olarak kadro, Harry'nin durumunun gelecekte iyileşeceğini umduğunu ifade eder ve onu ve Kim'i veya Cuno'yu özel bir RCM birimine davet eder.