Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Diablo 3 İnceleme

Diablo 3 İnceleme

Serinin ikinci oyununun çıkmasının üstünden 12 yıl sonra çıkan Diablo 3 sadece ismi konusunda çok iddialı bir şekilde çıktı. Bu seri oyun dünyasında çok sevilen bir isme ve efsane olan bir oyun deneyimine sahip.

Hem Diablo hem de Diablo 2 kendisine inanılmaz derecede bir hayran kitlesi yarattı ve 12 yıl sonra bu hayran kitlesi sonunda mutlu olabildi mi? Bu sorunun cevabını kesin olarak söylemek maalesef mümkün değil. Çok fazla insanla konuştum hakkında çok okudum ama herkesin kafası çok karışık.

8Çok İyi
  • Bir Diablo klasiği
  • Karakter seçenekleri fazla
  • Çok uzun oynamak sıkıyor
  • Hikayesi zayıf kalıyor

Bu oyunda hiçbir saçmalık yok. Hiçbir zaman da iddialı olmadı. Yaptığınız işlerin bir anlamını aramanızı hiçbir zaman istemedi. Bir kez bile benim hikayem çok deestansı demedi ve çıktığı ilk günden beri yarattığı dünya ile övünmedi. Hikaye modunda cehennemin lordlarını mühürlemek için bir yolculuğa çıkıyorsınuz. Ve oyun sizden bunu sonsuza kadar yapmanızı istiyor. Toplayın, yağmalayın ve öldürün.  En önemlisi ise kendinize uygun eşyaları bulmaya zaman harcayın. Bu oyunda ne yaptığınızı düşünmeyin. Ben hiçbir zaman düşünmedim. Çünkü oyun boyunca düşündüğünüz her şeyi yapıyor olarak buluyorsunuz kendinizi.

Sorun Nerede?

Bu oyun gerçekten çok mu keyifli yoksa yeni kazandığınız kötü bir alışkanlık mı? Bunun cevabını vermek oyunu sevdim mi sevmedim mi sorunsunun cevabını vermek kadar zor aslında. Bu yüzden hem çok keyifli diyecceğim hem de edindiğim kötü bir alışkanlık olarak adlandıracağım. Hiçbir zaman bir diablo fanı olmadım çünkü çok eski bir seriydi. Ancak Diablo 3 çok güzel bir yılda ve oynayabileceğim bir zamanda çıktığı için uzunca bir süre deneyimleme fırsatı buldum. Hala da serinin bir fanı olduğumu söyleyemem.

Yine de arkadaşlarınızla veya yalnız bir şekilde vakit geçirmek için mükemmel bir oyun olduğunu söyelyebilirim. Çünkü oynamak uzun sürmüyor. Sadece 10 dakikalığına bile oyunu açıp oynayabilirsiniz. Bir arkadaşınızla başka bir oyun oynamak için sözleşyitseniz ama arkadaşınız yemek yiyorsa onu beklerken bile girip iki üç canavar kesebileceğiniz bir oyun. Kötü alışkanlıkların bir video oyununda vücut bulmuş hali olarak adlandırırsam fanları bana kızmaycaktır.

diablo 3 incelemesi

Diablo 3 Nasıl Oynanır?

Peki oynanış oyunculara neler sunuyor. Her biri farklı bir oynanışa sahip 7 farklı seçilebilir sınıf var oyunda. Bütün sınıflar tam olarak isimlerinin hakkını veriyor diyebilirim. Hepsi tam olarak onalradan neler bekliyorsanız onu yapıyorlar.

Sınıflar

Barbarlar her şeyin derinliklerine kafa atıyorlar. Sihirbazlar ise uzaktan her şeyi darma duman ediyorlar. Oynadıkça karakteriniz deneyim puanı kazanır ve yeni beceriler öğrenir. Bunları doğru kombinasyonlarla öğrenmek işleri çok daha eğlenceli bir hale getiriyor. Doğru kombinasyonu bulmak için internetten yardım alabilir veya saaatlerce oynayabilirsiniz. Ancak bir kere kendinize uygun bir yetenek kombinasyonu oluşturduğunuzda oyun sizin için çok daha eğlenceli bir hal alacak. Oyunun yarısı bu.

Ganimetler

Diğer yarısı ise toplayacağınız ganimetler. Ganimetler düşmanları öldürerek elde ettiğiniz eşyalar olarak karşınıza çıkıyor. Bu eşyaların kendilerine özgü bir de nadirlik ve güç seviyeleri var ve bunlarda renklerle ayrılmış durumda. Hepsinin bir özelliği var ve doğru nadirliği bulmak sizi çok güçlü bir seviyeye getirecektir.

Diablo 3
Diablo 3
199,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun Bu.

Peki bu bir oyun mu? Ne zaman Diablo 3 oynasam bunu düşünürüm. Hiçbir iddiası yok. Sürkeli düşman öldürüyorsunuz. Büyüler yapıyorsunuz ve ganimetler topluyorsunuz. Sonra farklı bir karakter seçip her şeyi tekrarlıyorsunuz ve bu bir süre sonra bir bağımlılık haline geliyor.

diablo 3 inceleme

Bence bu tam olarak bazı insanların aradığı oyun. Oyunlar illa mükemmel sanat tasarımları ve üstüne 100 saat düşüneceğiniz hikayelere sahip olamk zorunda değiller. Bazen sadece düşünmeden keyif alarak oynamak istersiniz. Eğer aradığını şey sadece eğlence ise bu oyun tam size göre.

Diablo 3 yayınları