Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Diablo 3 Hikayesi

Diablo 3 Hikayesi

Diablo 4 duyurulmuş olsa da henüz çıkışını gerçekleştiremedi. Bu yüzden şu anda resmi olarak serinin en yeni oyunu hala daha Diablo 3. Oyunumuz bir önceki oyunun devamı niteliğinde olsa bile bir önceki olaylardan kısmen uzun bir süre sonrasında geçmektedir.

Diablo 2’de yaşananların üstünden artık 20 yıl geçmiştir. Oyunumuz Sanctuary dünyasında geçer. Deckar Kain ve ekibi Leah uğursuz bir kehanet ile ilgili eski metinleri araştırmaktadırlar. Bu sırada Gökyüzünden gizemli bir yıldız araştırmalarını yaptıkları yer olan Tristram Katedraline düşer. Düşen yıldız büyük bir krater boşluğu yaratır ve Deckard Cain kayıplara karışır.

Diablo 3
Diablo 3
199,00
den başlayan fiyatlarla

I. Perde

Bu oyundaki karakterimizi ilk kez burada görüyoruz. Nephalem isimli karakterimiz düşen yıldızı araştırmak için New Trstram kasabasına gider. Yan amacı ise Cain’i bulup kurtarmaktır. Leah karakterimizi katedrale götürür. Cain’i kurtarırız ve düşen yıldıza gitmenin bir yolunu ararız. Bunun tek yolunun İskelet Kral’ı öldürmek olduğunu öğrendikten sonra amansız bir savaş ile onu alt ederiz. Yıldıza ulaştığımızda burada bir yabancı görürüz. Onunla birlikte de üç parçaya ayrılmış bir kılıç vardır. İki parçayı hemen alırız ancak son parçaya Karanlık meclis’in lideri Maghda bizden önce ulaşır. Maghda kılıcı tamir etmesi için Cain’i zorlar ancak bu sırada Leah buna engel olur ve kültistleri katleder. Bunun sonucunda ise Maghda, Cain’e saldırır ve kaçmaya zorlar. Cain kılıcı tamir edip bize teslim eder. Bizde anılarını kurtarması için onu yabancıya geri veririz. Kılıcı aldıktan sonra yabancı anılarını hatırlar ve kendisinin Adaletin Sureti Başmelek Tyrael olduğunu öğreniriz. Meleklerin isnanları Cehennemin güçlerinden korumak istememesi üzere onları uyarmaya geldiğini söyler. Bunun içinde ölümlü olmaya karar verir ve tanrılığı bırakır.

II. Perde

Leah ve Tyrael ile birlikte Caldeum şehrine gideriz ve burada Maghda’nın izini sürmek için gruptan ayrılırız. Belial’in iblisleri Khasim’de hapsolmuştur ve gardiyanların yerini almışlardır. Onları kurtarırı ve karakolu geri alıp Alcarnus’a erişim izni alırız. Bu sırada Leah imparator muhafızları tarafından tutsak edildi ve onu kurtarmamız gerekmekte. Onu kurtarıp kanalizasyonlara kaçarız.

diablo 3 hikaye

Beraber Leah’ın annesi Adria’ya ulaşırız. Adria bize Cehennem güçlerinin durdurmanın tek yolunun Kara Ruhtaşı olduğunu söyler. Bu taş 7 cehennem lordunun ruhlarını tuzağa düşürme gücüne sahiptir. Ancak taşı tamamlayamadan Kullenin kafası koparılmış ve hapsedilmiştir. Bu yüzden öncelikle onu bulmalıyızdır. Taş için onun hayaletini dirizltiriz ancak bize yardım etmek için tekrar bütün olması gerekmektedir. Onu hayata geri döndürürüz. Canlanan Kulle hain çıkar ve onu öldürmek zorunda kalırız. Caldeuma dönerek işgal altında olduğunu görürüz ve Sarayı kurtarmaya gideriz. Savaş sonrası Belial’in İmparator şeklini aldığını öğreniriz ve onu yenip Kara Ruhtaşına hapsederiz.

III. Perde

Hep beraber Bastion’s Kalesine doğru yola çıkarız. Kalenin Azmodan’ın askerleri tarafından işgal altında olduğunu görürüz. Bunun üstüne birlikleri yok ederek Ghom’u öldürdüğümüz kaleye gireriz. Arreat dağına doğru gideriz ve bu sırada Azmodan’ın kuşatma silahlarını yok ederiz. Arreat’ın iç çekirdeğine ulaştığımızda ise Azmodan ile savaşırız ve onu alt ederiz. Onun ruhunu heme taşa hepsederiz. Geri dönerken Adria’nın en başından beri Diabloya hizmet ettiğini öğreniriz. Adria taşı bizden alır ve Diabloyu diriltmek için kullanır. Bütün ruhlarda içinde olduğu için Diablo hiç olmadığı kadar güçlü gelir ve Yüksek Cennete saldırı düzenler.

diablo 3 hikayesi

IV. Perde

Tyrael ile birlikte Yüksek Cennete gideriz. Imperius bizi suçlar ve Tyrael’in umutsuzluğa kapılmasına sebep olur.  Ancak biz yine de savaşmak isteriz. Bu sırada Ithrael ile tanışırız ve bize çok önemli bir görev verir. Görevimiz ise Auriel’i bulmak ve kurtarmaktır. Kendisi umutun sureti olduğu için bu çok önemlidir. Onu kurtarırız ve tekrar tüm gücümüzle savaşmaya hazırızdır.Cehennem yarıklarını kapatır Tyrael’in yanına döneriz. Savaşın en sonunda Daibloyu alt etmeyi başarırız. Taş ise hala duruyordur ve ruhları hapsetmeye devam ediyordur. Tyrael oyunumuzun sonunda insanlar ve melekler arasında kalıcı bir ittifak kurmak üzere ölümlü olarak kalmayı tercih eder.

Diablo 3 yayınları