Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Diablo 2 Hikayesi

Diablo 2 Hikayesi

Diablo 2 her yönüyle tamamen ilk oyunun devamı niteliğinde bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Bunu hikaye konusunda da yapıyor ve ilk oyun nerede bittiyse ondan kısa bir süre sonra gerçekleşiyor. Bu yüzden ilk oyunu bilmeyenler olaiblir diyerek küçük bir spoiler bırakmak durumundayım.

İlk oyunumuzun sonunda Terörün Efendisi olan Diablo bir kahraman tarafından yeniliyordu. Hem de ölümlü bir kahraman. İsmine hiç yakışmadı Diablo. Bu karakter ilk oyunumuzda oynattığımız karakterdi. Ancak onu sadece yenmek yetmeyeceği için karakterimiz Diablonun ruh taşını kendi kafasına sürüyor. Bu ruh taşı bir iblisin veya meleğin ruhunu saklayan bir taş olarak bilinmekte. Ancak işler karakterimizin istediği gibi gitmiyor ve karakterimiz kendisini yavaş yavaş kaybediyor.

Diablo 2: Resurrected
Diablo 2: Resurrected
279,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye

İkinci oyunumuzda tam bu noktada bir sinematik ile başlıyor. Hikayemizin anlatıcısı olan Marius yenilmiş olan kahramanımızın kontrolü tamamen kaybettiğinden bahsediyor. Kontrolü kaybettiği gibi Cehennem iblislerini saldırmaları için dışarı salıyor. Anlatıcımızın bu olayı bilmesinin sebebi is canlı kalan tek kişi olması. İlk oyundaki karakterimizde yenildiği için ona Kara Gezgin ismi veriliyor. Bu oyunda yönettiğimiz karakterimizde içindeki iblisi yenmeyi umarak Kara Gezgini takip etmeye karar veriyor.

Oyuncumuz Kursast şehrinin hemen sınırında Kara Gezgini yakalar ancak onu durdurmayı başaramaz. Çünkü artık Diablo tek başına değildir. Ona en az kendisi kadar kötü kardeşleri eşlik etmektedir. Bunlar is Prime Evils Mephisto, Lord of Hatred ve Lord of Destruction’dır. Artık dört farklı düşmanımız olduğu için oyunumuz 4 farklı hikayeye odaklanmaktadır. Hikayemiz ise yedi öbüyük kötülük hakkında diyebiliriz. Bu oyunumuzun sonunda 5 tanesini öldürüyor olacağız.

Bölüm 1

Hikayemize başlamadan önce yine ilk oyuna bir dönüş yapmalıyız. İlk oyunumuzda Tamoe dağlarının yanında bir kamp vardı. Bu kamp Rogues tarafından işletilen bir kasabadır. Hikayemiz tam olarak bu noktada başlamaktadır. Khandurastaki şeytani sıkıntılar herkes tarafından duyulmuştur. Bunu duyan kahramanlarımız ise burada toplanmaya karar vermişlerdir. Bu bölümün amacı Kara Gezgini yakalamaya çalışmaktır. Bu yüzden de Görmeyen Göz Manastırındaki, kız kardeşleri ziyaret etmemiz gerekemektedir. Ancak kız kardeşler karakterimizi çok sıcak karşılamazlar. Bu yüzden de onların isteğini yapıp Kötülük Yuvasını temizleriz. Bunun sonucunda sıkı arkadaş oluruz. Diabloyu tek başımıza durduramayacağımız için Horadrim sayundan gelen birini kurtarmamız gerekir. Esit olduğu manastırı bulur ve orayı koruyan Andariel’i öldürürüz ve kendisini kurtarırız. Sonrasında beraber Warriv’in karavanına katılırız.

diablo 2 hikaye

Bölüm 2

Karavanal birlikte ilerleyen karakterimiz kendisini bir anda Lut Gholein’de bulur. Burada Kara Gezginin gitmiş olabileceği yerleri bir araya getirmeye başlar. Şehirde Radament’i öldürerek halka yardımcı oluruz. Bunun sonucunda da Horadric Staff’ı yapabileceğimiz Horadric Parşömenini elde ederiz. Bölümün geri kalanında parçaları buluruz. Onları birleştiririz ve Kara Gezginden önce Rasha’nın mezarına ulaşmaya çalışırız. Bunları yaparken kendimizi bir anda güneşi gizleyen Pençe Engerekleri ile savaşırken buluruz. Tüm parçaları bulduğumuz zaman Jerhyn Sarayında bir iblis istilası olduğunu öğreniriz. Kahramanımız Arcane Tapınağına giderek Tal Rashanın mezarına doğru yeni bir yol bulur. Mezara vardığımızda ise Baal’ın çoktan serbest kaldığını görürüz. Sonrasında Kurast’a doğru yola çıkarız.

Bölüm 3

Karakterimiz henüz kötülüğe yenilmemiş olan Kurast rıhtımlarına varır.  Burada meshif ile tanışırız ve kendisi bizden şehrini yiyen kötülüğü yenmesini ister. Bizde kötülüğü yenmek ve Diabloyu devirmek üzere yola çıkarız. Şehri kurtarmak için kutsal Skatsimi Bıçağını bulmamız gerekmektedir. Deli büyücü Ormus mührü şekillendirmek ve kasabayı kurtarmak için bıçağı kullanarak bize yardım eder. Kahramanımız ise bu sırada Kara Gezgini koruyan Mephistonun Zorlayıcı Küreyi yok etmeye çalışır.

diablo 2 hikayesi

Kasabanın simyacısı olan Alkor bizimle iletişime geçer ve Kara kitabı bulabilirsek istilayı engelleyebileceğimizi söyler. Bunu sonucunda şehrin kötülüğe bürünmesinin sebebinin Mephisto olduğunu öğreniriz ve Zakarum yüksek konseyini  yoke etmek üzere yola çıkarız. Burada Zorlayıcı küreyi yok ettikten sonra Mephistonun izini sürebiliriz. Sonrasında hem şehri kurtarmak için destansı bir savaşa gireriz.

Bölüm 4

Kahramanlarımız cehenneme giderler. Burada Diablo ile karşı kaşıya gelen kahramanlarımız onu öldürmeyi başarırlar. Mephisto ve Diablonun geri dönemsine engel olmak isteyen kahramanlarımız ruh taşlarını yok etmek için Helforgea giderler. Bunun sonucunda geri dönmelerini engellerler.

Diablo 2: Resurrected yayınları