Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Devour İnceleme

Devour İnceleme

Korku oyunları denince tek kişilik bir deneyim gözde canlanır hemen. Büyük, popüler ve kült olmuş korku türü yapımlara bakarsanız hepsinin sadece tek kişilik bir deneyimi oyuncuya sunduğunu görebilirsiniz. Savımızı örnekle desteklemek gerekirse; Silent Hill ve Resident Evil serileri hikaye odaklı, yalnız başına tecrübe edilecek yapımlardır.

Bunun sebebi de yalnızlığın başlı başına korkuyu tetikleyen bir duygu olmasıdır. Ne kadar yalnızsın, o kadar çaresiz ve korku içindesindir. 

Günümüzde ise Co-Op oynanabilen korku yapımları büyük revaçta. Bugünkü içeriğimiz ise son dönem çevrimiçi korku oyunlarından “Straight Back Games” imzalı, 28 Ocak 2021 çıkışlı Devour. Hadi biraz hikayesinden bahsederek başlayalım. 

7Çok İyi
  • Süper Fiyat
  • Türkçe dil desteği
  • Yerinde atmosfer
  • Görsellik çok zayıf
  • Bazı oyuncular için zorlayıcı bir deneyim olabilir
  • Tek kişilik deneyim çok tat vermiyor

Hikayesi

Korku oyunlarının vazgeçilmez ve klişe kavramı batıl tarikatlar bu oyunda da yerini almış. Şeytan tarafından ele geçirilmiş bir tarikat lideriyle baş etmesi gerekiyor “Devour” oyuncusunun. Bir rahip veya seçtiğiniz karakter kadınsa bir rahibe kılığına bürünüyorsunuz yapımda.

10 adet keçiyi yakalayıp bir ayin aracılığıyla kurban etmek de nihai amacınız diyebiliriz oyununuz için. 

Devour sistem gereksinimleri oyun inceleme

Detaylar

4 kişilik Co-Op oynanışa müsade eden Devour’u, tek başınıza da deneyim edebilirsiniz. Ama bunu tavsiye etmiyoruz. Nedenine gelirsek de; oyunu tek başına bitirmek gerçekten yürek ve sabır istiyor. Sağlam takım arkadaşları ve mangal gibi bir yürek şart bu oyunu bitirebilmek için. 

Tek ve çok oyunculu moda ilaveten bir de kabus modu bulunuyor yapımda. Adı üstünde gerçekten çok çok zor bir mod olmuş. 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi tarikat liderini şeytanın pençesinden kurtarmak için bir ayin düzenlememiz gerekiyor ama bu kadar kolay değil. Ayin için gerekenleri sağlamak için bütün evi araştırıp girmedik delik bırakmamanız lazım. Ondan sonra yakaladığınız keçileri yine sizin hazırladığınız bir kazanda yakmak suretiyle ayini tamamlayacaksınız. 

Oyunla ilgili takdire şayan bir diğer unsur ise, yapımcı oyuna oldukça sahip çıkıyor ve onunla ilgilenmeyi asla bırakmıyor. Yapım sürekli yeni  güncellemeler geliyor.

Bu güncellemeler genelde oyun için yapay zekayı geliştirmek adına çıkartılsa da ilerleyen günlerde yeni bir map ekleneceği de konuşuluyor Devour’a. 

Devour oyun fiyat

Görsellik

Oyun görsel açıdan da sizi tatmin edecek demek isterdik ama maalesef diyemiyoruz. Grafikler çağın oldukça gerisinde kalıyor. Karakter tasarımları, mekanlar çok iyi gözükmüyor.

Ama yapım içerdiği kalite seviyesi sayesinde asıl yapması gereken işi yani oyuncuyu gerip korkutma işini oldukça iyi kotarmayı başarıyor.

Karar

Arkadaşlarınızla beraber ürpertici bir ortamda bir rahip veya rahibe kılığına bürünüp şeytan ve hizmetkarları ile mücadele etmeye hazır iseniz Devour’a mutlaka bir şans verin. 

DEVOUR
DEVOUR
10,50
den başlayan fiyatlarla

Görselliğin zayıflığına aldanıp oyunu denemekten sakın vazgeçmeyin. Korku dolu atmosferi, sağlam seslendirmeleri ve de başarılı oynanışıyla bir korku oyunundan beklediğiniz neredeyse her şeyin karşılığını bu yapımda bulabileceksiniz.  

İyi oyunlar.

DEVOUR Yayınları