Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Devil May Cry Hikayesi

Devil May Cry Hikayesi

Devil May Cry, Dante'nin ofisinde Trish adında gizemli bir kadın tarafından saldırıya uğramasıyla başlar. Saldırısını kolayca savuşturarak onu etkiler; yıllardır annesini ve erkek kardeşini öldürenlerin peşinde iblisleri avladığını açıklar.

Devil May Cry 1 Hikayesi

Trish, saldırısının bir sınav olduğunu ve Dante'nin ailesinin ölümünden sorumlu tuttuğu iblis imparator Mundus'un yüzyıllarca hapis yattıktan sonra insan dünyasına geçmeyi planladığını açıklar. Sahne, Mundus'un yükselişine hazırlanmak için yıllar boyunca gücünü ve etkisini istikrarlı bir şekilde arttırdığı gizemli Mallet Adası'ndaki muazzam bir kaleye varmalarına atlar. Trish, kendi başına devam etmek zorunda kalan Dante'yi çabucak terk eder.

Devil May Cry HD Collection
Devil May Cry HD Collection
86,00
den başlayan fiyatlarla

Dante kaleyi keşfeder, Mundus tarafından kendisine saldırmak için çağrılan iblislerle savaşır ve her türlü dolambaçlı bulmaca, tuzak ve numaranın üstesinden gelir. Ayrıca iki büyülü silah, Alastor adında bir kılıç ve Ifrit olarak bilinen bir çift eldiven alır; Mundus'un hizmetkarlarından ilki olan Phantom olarak bilinen dev bir örümcekakrep iblisi ile karşılaşır. Dante savaşlarını kazanır, ancak Phantom kaçar ve Dante sonunda onu kazığa alıp öldürmeden önce intikam yemini eder. Dante diğer hizmetkarları yenmeye devam eder.

devil may cry hikayesi

Hizmetkarlardan biri Griffon olarak bilinen dev bir iblis kuşudur; Kabus olarak adlandırılan canlı bir biyolojik silah ve Dante'yi kendine güveniyle etkileyen Nelo Angelo olarak bilinen maskeli bir kara şövalye olarak da geçer. İlk savaşlarında Dante, Nelo Angelo'yu yenmeyi başarır ve rakibi onu aniden alt ettiğinde son darbeyi indirmek üzeredir.

Nelo Angelo, Dante'yi öldürmeye hazırlanır, ancak tereddüt eder ve sonra Dante'nin giydiği ve annesinin bir resmini içeren yarı muskayı görünce kaçar. İki karşılaşmadan sonra, gerçek kimliği, Dante'nin Mundus tarafından beyni yıkanmış ve kölelerinden birini yapan tek yumurta ikizi Vergil olarak ortaya çıkar. Vergil görünüşte öldükten sonra, tılsımı kardeşinin yarısı ile birleşir ve Dante'nin babasından miras aldığı birincil kılıcı Force Edge gerçek biçimine dönüşür ve Sparda kılıcı olur.

devil may cry oyun hikayesi

Dante, Trish'i Kabus'tan kurtarmaya çalıştığında, Trish ona ihanet eder ve Mundus için bir casus olduğunu ortaya çıkarır, ancak hayatı tehlikeye girdiğinde Dante onu kurtarmayı seçer. Bunu sadece annesine benzediği için yaptığını iddia ederek, onu uzak durması için uyarır. Ancak sonunda Trish'i öldürmek üzere olan Mundus ile yüzleştiğinde, Dante tekrar onu kurtarmayı seçer ve yaralanır. Mundus onu öldürmek için bir ışın ateşler, ancak Trish onun yerine saldırıyı alır. Bu, Dante'nin tüm gücünü serbest bırakır ve böylece onun Sparda şeklini almasına izin verir. Dante ve Mundus daha sonra başka bir varoluş düzleminde savaşırlar.

Mundus'un ezici gücüne rağmen, Dante galip gelir ve onun öldüğüne inanarak ayrılmadan önce tılsımını ve kılıcını Trish'in cesedine bırakır. Adaya dönen Dante, kalenin çökmekte olduğunu ve insan dünyasına geçmek için son gücünü kullanan yaralı Mundus tarafından köşeye sıkıştırıldığını bulur. Dante, Mundus ile savaşır, ancak Trish aniden ortaya çıkana ve Dante'nin silahlarını büyüsüyle doldurana kadar onu yenemez.

devil may cry hikaye

Dante, Mundus'u iblis dünyasına geri gönderir ve imparator bir gün geri dönmeye ve fethini bitirmeye yemin eder. Trish özür dilemeye çalıştığında ağlamaya başlar ve Dante ona bunun sadece bir şeytan değil insan olduğu anlamına geldiğini çünkü şeytanlar asla ağlamaz der. Ada denize düşerken Dante ve Trish eski bir çift kanatlı uçakla kaçar. Emeği geçenler sahnesinden sonra, Dante ve Trish'in ortak olarak birlikte çalıştıkları ve Dante'nin işinin adını Devil Never Cry olarak değiştirdikleri ortaya çıkar.

Devil May Cry 2 Hikayesi

Devil May Cry 2, Lucia ve Dante'nin ayrı ayrı Medaglia adlı önemli bir eşyanın saklandığı bir müzeye girmeleriyle başlar. Lucia, müzede bir grup şeytanı yendikten sonra, Dante'yi annesi Matier ile tanıştırıldığı Dumary Adası'na kadar onu takip etmeye davet eder. Matier, bir zamanlar adayı iblislere karşı savunmak için Dante'nin babası Sparda ile birlikte savaştığını açıklar. Dante'den dünyayı fethetmek için şeytani gücü kullanan uluslararası bir iş adamı olan Arius'a karşı savaşta yardım etmesini ister. Dante cevap olarak yazı tura atar ve tura geldiğinde yardım etmeye karar verir. Dante ayrıldıktan sonra, Matier ve Lucia, Arius'un iblis Argosax'ı yükseltmesi için gerekli olan Arcana'yı tartışır.

Devil May Cry HD Collection
Devil May Cry HD Collection
86,00
den başlayan fiyatlarla

Lucia sonunda Arius'la yüzleşir ve Arius onun eseri olduğunu ortaya çıkarır. Ona vurmak için hareket ettiğinde, büyüsünü onu uzaklaştırmak için kullanır. Kısa bir süre sonra Dante, ayrılmadan önce ona Arcana'nın sonunu veren Lucia ile buluşur. Dante daha sonra Matier ile karşılaşır ve Arcana'yı ona geçirmeye çalışır. Matier ise Dante'den Arcana'yı alıp Arius'la tekrar savaşmaya giden Lucia'yı kurtarmasını ister. Dante, yardım edip etmeyeceğine karar vermek için parayı tekrar çevirir; tura üzerine iner ve Lucia'ya yardım etmek için yola çıkar. Bu sırada Lucia, Uroboros kulesine girer ve onu yakalayan Arius'a saldırır. Dante gelir ve Arcana'yı Lucia ile takas eder, ardından Arius'a saldırır. Arius kaçmak için Dante'yi Lucia'yı kurtarmakla onu öldürmek arasında karar vermeye zorlar.

devil may cry 2 hikayesi

Ritüel için endişelenen ve kendisiyle çelişen Lucia, Arius'u nasıl durduracaklarını merak eder. Dante, bir yolunu bulacağını söyleyerek onu geri çevirir. Dante, Arius'u yenmek için yola çıkarken Lucia'yı düşünmesi için bırakır. Kısa bir süre sonra Matier gelir, Lucia'yı rahatlatır ve onu Arius'a karşı savaşa yeniden katılmaya ikna eder. Dante kuleye gelir ve Arius'u ölümsüzlük uyandıran ritüelinin ortasında bulur. Ancak Dante, Arcana'lardan birini sahte bir madeni parayla değiştirdiği için endişelenmez.

 

Dante'nin Arius'u tabancalarıyla bitirdiği başka bir kavga başlar. Dışarıda Lucia, Dante ile yüzleşir ve kendisinin de bir iblis olacağından korktuğu için Dante'den onu öldürmesini ister. Sorun çözülmeden önce, büyük bir enerji akışı kuleye çarpar ve iblis dünyasına bir portal açılır. Dante ve Lucia, içeri kimin girip kapatacağını tartışır; Dante, meseleyi kadere bırakmayı teklif eder. Madeni parayı çevirir ve bir kez daha tura gelir ve Dante, parayı Lucia ile bıraktıktan sonra kısmen çağrılan Argosax ile başa çıkmak için portala girer.

Dante ayrıldıktan sonra Arius, şeytani bir güçle hayata döner. Lucia, Arius'la savaşırken, kendini yaralı olarak bulur ve onun dikkatini dağıtmaya çalışır, bu taktik başarısız olur ve Lucia onu yenmeye devam eder. Portalın içinde Dante, Argosax ile savaşır ve onu yener. Arkasında kapanan portalı bulan Dante, bunun yerine bir motosiklet üzerinde şeytan diyarına doğru ilerler. Savaşın ardından Matier, Lucia'ya Dante'nin kaderi hakkında güvence vermeye çalışır ve Sparda'nın benzer bir yolculuktan döndüğü konusunda ısrar eder. Lucia, Dante'nin kendisine bıraktığı parayı inceler ve her iki tarafın da aynı olduğunu keşfeder. Bir süre sonra, Dante'nin dükkanında Lucia, Dante hakkında derin düşüncelere dalar. Dışarıda bir motosikletin sesi yankılanır ve Lucia araştırmak için oradan ayrılır. Dante döndüyse, oyuncuya gösterilmez.

Devil May Cry 3 Hikayesi

Devil May Cry 3 Dante's Awakening, Dante'nin henüz ismi açıklanmayan dükkanıyla başlıyor. Gizemli bir adam, Arkham, Dante'nin kardeşi Vergil'den şeytani bir saldırı şeklinde bir davetiye ile gelir. Dante bir grup iblisi yendikten sonra, yakındaki yerden devasa bir kule patlar ve onu çevreleyen genişleyen şehri gölgeler. Vergil'in yapının tepesinde olduğunu hisseden Dante, bunu bir meydan okuma olarak yorumlar. Yolculuğu sırasında daha fazla iblisle savaşmaya başlar, bunlardan bazıları yenildiğinde silahları haline gelir. Dante, annesinin ölümüne neden olduğu için babasından intikam almak isteyen Arkham'ın kızı Mary olduğu ortaya çıkan motosikletli bir kadın tarafından saldırıya uğrar. Arkham'ın Vergil için çalıştığı ortaya çıkar; annelerinin muskasının Dante'nin yarısını alıp, insan ve şeytani dünyaları birbirine bağlamak için kuledeki gücünü kullanmayı planlar.

devil may cry oyun hikayesi

Bir dizi savaştan ve Jester adlı bir varlıkla karşılaşmadan sonra, Dante kulenin zirvesine ulaşır ve Vergil ile savaşır. Vergil, Dante'yi kendi kılıcı Rebellion ile bıçaklayarak yener, muskasını çalar ve oradan ayrılır. Dante'nin kanı İsyan'ı mühürler ve Dante'nin uyuyan şeytani güçlerinin ortaya çıkmasına neden olur ve Dante peşine düşer. Vergil'i kulenin bodrum katındaki bir kontrol odasında yakalar, burada Vergil kuleyi yeniden etkinleştiremez. Kardeşler, Mary ve Jester tarafından kesintiye uğrayana kadar tekrar kavga ederler. Jester, şeytani dünyaya ulaşmak için kuleyi yeniden etkinleştirmek için hepsini manipüle eden Arkham olduğunu ortaya koyar. Orada, Sparda'nın kılıcının uyuyan biçimi olan Güç Kenarını kendi gücüyle çalmayı ve onu iblis istilasına uğramış bir Dünya'yı yönetmek için kullanmayı planlar. Büyü bozulunca kule dönüşür; Arkham zirveye taşınır ve Vergil karmaşa içinde kaybolur.

Devil May Cry HD Collection
Devil May Cry HD Collection
86,00
den başlayan fiyatlarla

Dante kuleye çıkmak ve Mary ile Arkham'ı takip etme hakkı için savaşır. Mary ona en güçlü silahını verir. Zirveye ulaşan Dante, şeytani dünyaya geçer ve şimdiye kadar Sparda'nın şeytani formunu almış olan Arkham'ı yakalar. Güçten bunalan Arkham, damla benzeri bir yaratığa dönüşür ve Dante'ye saldırır. Kavgaları sırasında Vergil yeniden ortaya çıkar ve kardeşler Arkham'ı şeytani dünyadan kovmak için birlikte çalışırlar. Zayıflamış Arkham, Mary'nin onu bulduğu kuleye iner. Adından vazgeçer ve kendisini öldürmeden önce adını söylemeyi reddettiği için Dante tarafından kendisine verilen bir takma ad olan Lady olarak adlandırır. Şeytani dünyada, Dante ve Vergil, Force Edge ve muska yarılarının mülkiyeti için savaşır. Vergil'in yenilgisinden sonra, portal kapanırken kalır ve muskanın yarısıyla birlikte ortadan kaybolur.

Dante, kulenin dışında Lady ile tanışır. Arkadaş olurlar ve iblis avcısı olarak bir ortaklığa başlarlar; Dante sonunda dükkanına Devil May Cry adını verir. Emeği geçenler kısmından sonraki bir sahne, Vergil'in şeytani dünyada zayıf ama kararlı olduğunu, babasının eski düşmanı Mundus'a karşı savaşa girdiğini gösterir.

Devil May Cry HD Collection Yayınları